Jeśli prowadzisz lub zamierzasz rozpocząć swoją przygodę z własną stroną, a będzie nią rozbudowany blog, portal tematyczny itp… z pewnością staniesz przed koniecznością rozbudowy zespołu redakcyjnego o kolejne osoby, które będą miały określone aczkolwiek ograniczone uprawnienia. Pomogą Ci one rozwinąć serwis dzięki własnym publikacjom. Tak to działa.

Oczywiście WordPress pozwala na rejestrację nowych użytkowników i przydzielenie im praw do pisania tekstów jednak ten mechanizm jest bardzo skromny jak chodzi o możliwości konfiguracyjne, nie mówiąc już o działaniach kooperacyjnych wewnątrz zespołu. Poniżej przedstawiam kilka ciekawych wtyczek, które świetnie zwiększają możliwości WordPressa w zakresie zarządzania zespołem.

User Role Editor

UserRoles01

Jak już wspomniałem WordPress posiada w standardzie 5 predefiniowanych grup użytkowników są to: Administratorzy, Redaktorzy, Autorzy, Korektorzy, Subskrybenci. Problem w tym, że nie możemy tworzyć nowych grup ani nie mamy możliwości zmiany uprawnień żadnej z wymienionych. Dzięki wtyczce User Role Editor mamy możliwość przyznawania lub odbierania określonych uprawnień poszczególnym grupom a także pojedynczym użytkownikom. W mojej ocenie to jedna z bardziej użytecznych i prostych w obsłudze wtyczek.

UserRoles02

Members

members01

Również bardzo interesująca wtyczka, którą warto przynajmniej przetestować. Pozwala zarządzać rolami, które z kolei modyfikują uprawnienia każdego z użytkowników. Dodatkowo wtyczka oferuje widget z oknem do logowania. Można ją z powodzeniem wykorzystać do ograniczania dostępu do wybranych zasobów witryny dla określonej grupy użytkowników.

members02

Adminimize

Ta wtyczka oferuje z kolei bardzo czytelny interfejs. jeden rzut oka i od razu widzimy jakie grupy użytkowników dysponują danymi prawami, co mogą przeglądać na stronie itd… Operując na ograniczeniu praw przy wykorzystaniu Adminimize pięknie wyczyścimy panele WP użytkowników z opcji do których nie powinni mieć dostępu. Dzięki temu widza tylko to co widzieć powinni co ma wpływ także na sam komfort ich pracy.

Adminize02

Edit Flow

edit-flow01

Z kolei ta wtyczka ułatwia kooperacje pomiędzy redaktorami i autorami. Wtyczka udostępnia np. kalendarz do planowania działań w zespole, dodatkowe statusy dla tekstów czy system powiadomień. Wtyczka idealna w sytuacji blogów prowadzonych przez zespoły kilkuosobowe gdzie jedna lub więcej osób odpowiada za przegląd materiałów i ich akceptację do publikacji.

edit-flow02

Co-Authors Plus

coauthors01

Niekiedy zdarza się, że nad danym tekstem pracuje kilka osób (kilku autorów). Niestety standardowo WordPress umożliwia przypisanie tekstu tylko do jednego z nich, natomiast ta wtyczka ten stan rzeczy skutecznie zmienia. Tekst może mieć wielu współautorów.

coauthors03
Udostępnij

Zobacz również

Oxygen 3.8

Oxygen Builder 3.8

Śledzę zmiany jakie zachodzą w jednym z najciekawszych builderów dla WordPressa, choć nie specjalnie popularnym wśród początkujących użytkowników i coraz częściej chodzi mi po głowie

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

Encharge

Automatyzacja Email Marketingu. Zwiększ skuteczność prowadzonych kampanii.

ADYOUNEED LTD
ADYOUNEED

Tworzenie, zarządzanie i optymalizacja reklamami Google, Facebook, TikTok czy LinkedIn...

Consolto

Aplikacja do spotkań online i obsługi Klienta. Ogrom możliwości i...

Komentarzy: 4

 1. Leila Mourad pisze:

  Dzieki wielkie za szybka odpowiedz !

  Zdecydowanie w tym jest problem – co napisales, poniewaz caly ten plik ma rozmiar 88 202 630…
  Rozpakowalam i probowalam zainstalowac z takim rezultatem :
  Paczka nie mogła zostać zainstalowana. Motywowi brakuje pliku style.css.

  Pytanko wiec w ktorej mapie znajde ten wlasciwy „maly” plik ?
  zaden tam sie nie nazywa „skorki”…

  1. MotywyWordpress pisze:

   Leila Mourad – wypakowałaś jeden główny duży plik. Prawdopodobnie to nie wszystko… Musisz odnaleźć jeszcze jeden spakowany .zip(po wypakowaniu tego dużego), który będzie właśnie szablonem. Gdy go otworzysz powinny być pliki typu: functions.php, single.php, page.php itd.
   I właśnie ten spakowany pliczek instalujesz.
   (W jednym dużym pliku masz umieszczone jeszcze inne mniejsze również spakowane).
   Jeśli nadal będzie problem – zapraszam po pomoc.

 2. Leila Mourad pisze:

  Witaj,

  Znalazlam na twojej stronie link do platnych motywow na themeforest.

  Zakupilam wlasnie jeden z nich ale nie chce mi sie zainstalowac.

  W opisie motywu jest napisane ze jest dla Software m.in. Wordoress 8, a ja mam zainstalowany Wordpress 3.8.2 , czy to moze przeszkadzac ze mi sie nie chce zainstalowac ?

  Pozdrawiam i czekam na odpowiedz, Leila.

  1. Nie w żadnym wypadku nie powinno to przeszkadzać. Czy aby na pewno próbujesz instalować właściwą paczkę? Na themeforest możesz pobrać tzw. full pakiet zawierający skórkę, dokumentację itd… oraz samą skórkę. Być może pobrałaś pełny pakiet i wówczas tego nie zainstalujesz. Musisz rozpakować i wyseparować z tego pakietu sam plik .zip skórki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *