Dziś w nocy otrzymałem maila od twórców popularnego motywu Kadence, z którego sam również korzystam na Jak Zrobić Stronę, zawierającego informację o nadchodzących zmianach cen. Nie przypominam sobie, żebym wcześniej otrzymał od nich zapowiedź tych zmian a raczej niczego nie przeoczyłem, bo przeszukałem wszystkie ich wiadomości.

W każdym razie cennik od jutra wzrośnie. Poniżej treść wiadomości jaką otrzymałem.

Chcieliśmy poinformować Was, że 23 lipca zmieniamy nasze plany cenowe i wprowadzamy nowy plan.
Zamieniamy również termin “członkostwo” na “pakiet”, ponieważ był on mylący dla klientów.

Ale najpierw chcemy poinformować Państwa o kilku ekscytujących rzeczach, które dzieją się w firmie KadenceWP.

W ciągu ostatnich 2 miesięcy zespół KadenceWP powiększył się dwukrotnie. Oznacza to szybszy rozwój, szybsze wsparcie, szybsze wszystko. Ponieważ nasz pakiet produktów nadal gwałtownie się rozwija, staramy się wyprzedzać trendy w każdym aspekcie, który ma znaczenie dla naszych użytkowników.

Pamiętaj, że Kadence Theme został dodany do katalogu WordPress zaledwie 260 dni temu i jest obecnie używany na ponad 74 000 stron internetowych.

Nie zamierzamy spocząć na laurach, wraz z rozwojem zespołu będziemy agresywnie rozwijać nasz zestaw produktów. Już teraz pracujemy nad dodaniem możliwości budowania motywów do Kadence Theme Pro. Pracujemy również nad nową wtyczką o nazwie Kadence Conversions, którą planujemy udostępnić jeszcze w tym roku.

To tylko wierzchołek góry lodowej tego, nad czym pracujemy.

Nowe plany

Nasz nowy plan będzie nosił nazwę Essentials Bundle i będzie obejmował Kadence Theme Pro, Kadence Blocks Pro oraz nasze szablony Pro. Koszt tego nowego pakietu będzie wynosił 149 USD rocznie. W piątek będzie on dostępny za 129 dolarów za pierwszy rok.

Obecny plan członkostwa, który zawiera wszystko, zostanie przemianowany na Full Bundle. Możemy dać mu inną nazwę w przyszłości. Nadal będzie zawierać wszystko, a nowym kosztem będzie 219 dolarów za rok. W piątek będzie on oferowany za 199 dolarów za pierwszy rok.

Full Bundle oferuje ogromną wartość. Obejmuje:

Kadence Blocks Pro: pełne zastąpienie page buildera, teraz z dynamiczną zawartością
Kadence Theme Pro: w pełni funkcjonalny motyw, a wkrótce także budowanie motywów
Kadence Cloud: prywatne, scentralizowane repozytorium szablonów, do którego można również sprzedawać dostęp
Kadence Child Theme Creator: tworzenie i sprzedaż własnych projektów motywów, wielu projektantów dodaje znaczące źródła przychodów
Szablony Pro: wykorzystują wszystkie funkcje pro
Kadence Shopkit: jedna wtyczka do ulepszania sklepów WooCommerce
Przyszłe wtyczki, w tym Kadence Conversions jeszcze w tym roku i wiele więcej

Cena pakietu Kadence Blocks Pro również nieznacznie wzrośnie do 89 USD rocznie. W zeszłym tygodniu udostępniliśmy Dynamic Content do pakietu Kadence Blocks Pro, co było ogromnym zadaniem. Nawet po tej niewielkiej korekcie ceny, pakiet Kadence Blocks Pro nadal jest najbardziej opłacalnym pakietem bloków.

Nie została podana informacja czy Klienci posiadający wykupione członkostwo zostaną objęci wzrostem cen. Prawdopodobnie nie, ale to będę ustalał i poinformuję o tym edytując ten wpis. Pod warunkiem, że dziś otrzymam odpowiedź 🙂

Wiadomym jest, że nikt nie lubi wzrostu cen, ale są to zazwyczaj zmiany nieuniknione jeśli zespół programistów i wsparcia rozrasta się, a założeniem jest dynamiczny rozwój produktu. To duże koszty, które trzeba w jakiś sposób pokryć. Z jednej strony wzrost cen może zasmucić z drugiej pozwala spojrzeć na przyszłość produktu w różowych okularach.

Rzeczywiście Kadence szybko się rozwija i pojawiają się nowości, które są niezwykle przydatne jak wspomniane w komunikacie dynamiczne treści. Jeśli ten trend się utrzyma, motyw na długi czas zagości w czołówce najlepszych motywów dla WordPressa. Moje doświadczenia z nim w zasadzie od samego początku narodzin, jeszcze przed dodaniem motywu do repozytorium WordPress są doskonałe. To bezdyskusyjnie jeden z moich ulubieńców, który całkowicie zasłużył sobie na tę miłość 🙂

Jeśli czytasz ten artykuł w dniu jego publikacji, oznacza to że masz jeszcze szansę skorzystać z dotychczasowych cen, a warto! Kliknij w poniższy przycisk, aby przejść na stronę motywu.

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Komentarzy: 8

 1. Hm a czy można w tym motywie zmienić długość tekstu na stronie głównej w nagłówku (nie tytule artykułu)? Bo nie mogę znaleźć takiej opcji w tej darmowej wersji i nie wiem czy jest… A tego mi brakuje. Chodzi o to, że jak napisze tekst i jest on promowany na stronie głównej to sobie kopiuje ileś tam linijek tekstu co jest dla mnie za dużo jak na wstęp do nagłówka… Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem 😉

  1. Janku chodzi Ci zapewne o zajawki jak mniemam. Jeśli tak, to każdy wpis ma pole Zajawka, gdzie możesz wpisać kilka zdań. Jeśli pola nie widzisz kliknij u góry ekranu w OPCJE i zaznacz pole zajawki żeby było widoczne.

 2. Hej! Mam pytanie, bo szukałem akurat darmowego, prostego, ładnego i z możliwością edycji kolorów motywu. Zazwyczaj albo strona wyglądała paskudnie (layout albo czcionka) albo się nie dało np. zmienić czcionki za darmo itp 🙂 A dzisiaj znalazłem twoją stronę i MOTYW KADENCE jest idealny 🙂 Ale piszesz że od wczoraj jest płatny 🙁 Czyli że jak sobie go dzisiaj zainstalowałem to te fukcjonalności znikną czy w darmowej opcji będę miał to co teraz? Czy może wystarczy wyłączenie aktualizacji wtyczek? Pozdrawiam!!!

  1. Janku jeśli korzystasz z wersji bezpłatnej to niczego Ci nie zabiorą 🙂 Zmiana cen dotyczy tylko wersji PRO tego motywu.

 3. Aleksander pisze:

  Jestem fanem i czytam bloga na bieżąco, wiem o połączeniu sił.

  Też chciałbym być takim optymistą i obyś miał rację. Ale… z przejęciami / połączeniami bywa różnie. Wszystko zależy od polityki, celów firmy, a także samego zespołu. I tutaj bym się na chwilę zatrzymał. To, że 5x więcej programistów zrobi 5x więcej to już w teorii nadużycie, ale rozumiem przekaz. Ważniejsze jest to kto to będzie. Jakby w zespole był Thomas Ehrig lub Brian Jackson moglibyśmy spać spokojnie, a tak to wielka niewiadoma. Jeżeli WPJonny nie przepada za BackupBuddy to coś w tym musi być.

  Słowo na koniec. Mam nadzieję, że Twoje słowa będą prorocze, a sukces Kadence zmobilizuje resztę branży do tworzenia jeszcze lepszych produktów.

  1. Jasne to było uproszczenie. Jeden koder nie równa się innemu. Kadence ma dobry kod, a nad rozwojem motywu nadal czuwają jego autorzy, przynajmniej na razie 🙂

 4. Aleksander pisze:

  Już pierwotne ich ceny były, co tu dużo mówić, średnie. Decyzja żeby zamiast wersji z limitowaną liczbą stron, dać wersje wykastrowaną – mocno kontrowersyjna IMHO.

  Widać, że wychodzą z fazy underrared i chcą maksymalizować zyski. Zobaczymy czy to podniecie o “rozroście” ekipy da wymierne korzyści w postaci jakości. Zobaczymy to na tle Blocksy czy np. za rok dalej będą na podobnym poziomie.

  PS. Blocksy planuje wydać własne bloki dla Gutenberga.

  1. Aleksander jakieś 2 miesiące temu Kadence stał się własnością iThemes https://uczymyjak.pl/motyw-kadence-pod-parasolem-ithemes/, a to mocny gracz więc wszystko wskazuje na to, że motyw i jego rozszerzenia będą się świetnie rozwijały. Wzrost cen jest dosyć naturalną konsekwencją mocnego kopniaka naprzód. Niedawno Elementor poniósł ceny, wcześniej Crocoblock i wielu innych. Podniesienie cen im nie zaszkodziło, a dało więcej środków na dalsze działania i rozbudowanie zespołu. Jeśli Blocksy nie będzie miało takiego finansowania jak Kadence może być im ciężko z nim konkurować. To finanse decydują o dynamice. Jeśli w zespole masz 2 ludzi bo na tyle jesteś sobie w stanie pozwolić, a inny projekt ma zespół 10 osób plus duże środki od firmy matki, nieuniknionym jest zwiększanie dystansu. 10 osób zrobi w tym samym czasie 5 x więcej niż zespół 2 programistów. Chyba że będą pracować ciurkiem 24h, ale po pierwsze nie jest to możliwe, a gdyby nawet, to i tak nie zrobią więcej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *