Tym razem coś dla nieco węższego grona zainteresowanych, czyli dla grafików, fotografów, osób które potrafią stworzyć w programie graficznym coś co może podobać się nie tylko im samym ale także osobom trzecim.

Dlaczego nie wykorzystać swoich umiejętności i nie stworzyć własnego sklepu z koszulkami?

Nadruki na odzieży zwłaszcza na wspomnianych właśnie koszulkach czy bluzach cieszą się dużym zainteresowaniem. Trudno więc się dziwić, że sklepów z tego typu asortymentem jest bardzo dużo co nie znaczy że nie możesz uruchomić własnego z unikalnymi projektami. To własnie one stanowią siłę bo o ile koszulek jako takich jest wszędzie na pęczki o tyle Twój projekt nadruku jest tylko Twój i tylko Ty możesz go zaproponować innym. Masz produkt, którego tak naprawdę nie ma nikt inny poza Tobą!

Sklep z koszulkami może uruchomić dosłownie każdy traktując to jako sposób na życie, albo po prostu jako dodatek do innej działalności czy rodzaj hobby, na którym można przy okazji zarobić. Motywacji jest wiele, ale nie będę się nad nimi rozwodził. Jeśli masz własną, a do tego potrafisz zrobić fajny nadruk, chociażby w ciekawy sposób opracowując typografię dla śmiesznego hasła, to jest szansa, że taki sklep będzie miał rację bytu i warto poświęcić temu odrobinę swojego czasu. Zwłaszcza, że jedyne co inwestujesz w taki sklep, to wyłącznie swój czas! Tak, tak. Sklep z koszulkami możesz założyć w 100% bez żadnych opłat, a w tym artykule dowiesz się jak to zrobić bez inwestowania ani złotówki.

Co jest potrzebne do uruchomienia sklepu z koszulkami?

Tak naprawdę to czego potrzebujesz to chęci i odrobiny umiejętności posługiwania się programami graficznymi. Jeśli to jest, wówczas całą resztę znajdziesz na PrintLander.pl. Odzież, produkcje nadruków i całą logistykę związaną z obsługą zamówień bierze na siebie platforma, a Ty dodajesz nowe projekty, tworzysz na ich bazie produkty i nimi zarządzasz, promujesz wśród rodziny, znajomych czy szerzej, jeśli masz takie możliwości. Jeśli Twoje prace są ciekawe, to dodatkowo masz szansę na to aby platforma promowała Twoje produkcje, a Ty nie będziesz ponosić z tego tytułu żadnych opłat!
Zasada działania jest banalnie prosta:

1. Po rejestracji na www.printlander.pl zakładasz sklep, który ma swój własny adres np. jzs-design.printlander.pl. To pod tym adresem będziesz miał swoje produkty.
2. Ładujesz swoje pliki z projektami nadruków.
3. Decydujesz na jakich nośnikach maja być sprzedawane, np. na koszulce damskiej, męskiej, dziecięcej, na bluzie, kubku itp…
4. Sam decydujesz o cenie końcowej narzucając własną marżę, która będzie Twoim zarobkiem.
5. Publikujesz i i czekasz na zatwierdzenie przez moderatorów.
6. Promujesz własnymi kanałami.

To wszystko co musisz zrobić! Cała reszta zwyczajnie Cię nie interesuje. Nie interesuje Cię obsługa Klienta, magazynowanie, drukowanie i całe zamieszanie z tym związane. Twoim jedynym zmartwieniem jest projektowanie rzeczy ciekawych, intrygujących, atrakcyjnych, jednym słowem takich, które mają szansę znaleźć kupca. Im więcej projektów tym większa szansa na sprzedaż, bo na jednym czy 5 projektach majątku nie zbijesz. Decydując się na taką formę działalności i prowadzenia sklepu z koszulkami sukcesywnie rób swoje, wrzucaj regularnie nowe projekty, a po pewnym czasie zacznie to procentować. Potrzeba trochę czasu na pojawienie się w wyszukiwarkach, na zbudowanie konkretnej kolekcji, ale to działa i wytrwali na tym zyskują.

Koszulki z nadrukiem to domena PrintLandera i sklepów na nim działających, ale nie każdy potrzebuje od razu sklepu internetowego. Może się okazać, że interesują Cię koszulki firmowe po to aby lepiej wypromować własną markę, co działa i to całkiem nieźle. W takiej sytuacji polecam wypróbować coś takiego jak Kreator Koszulek

Przy pomocy tego narzędzia dosłownie w kilka minut stworzysz koszulkę i będziesz mógł zamówić choćby jedną sztukę na próbę. Nie ma tu co prawda możliwości uruchomienia własnego sklepu, ale można wykorzystać mechanizmy afiliacyjne, które także dają kilka interesujących możliwości.

Program Partnerski kreatora koszulek daje Ci możliwość zarobku 20% od każdej poleconej sprzedaży. Zaletą tego rozwiązania jest to, że polecając go nie ograniczasz się tylko do gotowych motywów, które w innym wypadku sam musiałbyś tworzyć. Dajesz potencjalnemu klientowi narzędzie przy pomocy którego sam może zaprojektować nadruk i to dokładnie taki jaki chce.

Możesz tu nawet polecać produkty z własnymi nadrukami. Wystarczy coś zaprojektować i następnie wygenerować link afiliacyjny tego produktu. Dalej pozostaje Ci już tylko go udostępnić np. na własnej stronie w mediach społecznościowych itp…

Kreator i jego Program Partnerski we wprawnych rękach może przynieść o wiele większe profity niż zakładanie sklepu. Wszystko za sprawą dużej elastyczności i możliwości szybkiego reagowania. Np. gdy zbliża się okres świąteczny, albo lepszy przykład… Zorientowałeś się, że dziś jest dzień kota. Normalnie byłoby po zawodach zastanowiłbyś się czy masz jakiś projekt w sklepie dla kociarzy i ewentualnie posłałbyś info na fejsie że masz dla nich fajny wzór. Jednak w naszym przypadku szybko przygotowujesz serię tematycznych grafik bazując na własnych projektach lub grafikach dostępnych w kreatorze – gdy testowałem byłem w stanie przygotować 3 wzory w ciągu 10 minut, a grafikiem nie jestem – wrzucasz do sieci i dajesz ludziom nie tylko większy wybór, ale także a może przede wszystkim swobodę personalizacji!

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Jeden komentarz

  1. Unikatowe koszuli.com pisze:

    Ktoś już założył ten sklep?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *