Wtyczki do rezerwacji online są niezwykle przydatnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców świadczących usługi. Umożliwiają szybkie, łatwe i nieobciążające finansowo wdrożenie profesjonalnego systemu rezerwacji usług i zarządzania nimi bezpośrednio z poziomu strony internetowej.

Wtyczki do rezerwacji – jakie usługi można rezerwować?

Między innymi noclegi w hotelach, pensjonatach i innych ośrodkach wypoczynkowych. Wycieczki i wyjazdy turystyczne, szkoleniowe, integracyjne itp. Wydarzenia zamknięte, takie jak konferencje, szkolenia czy prelekcje. Zajęcia i treningi sportowe. Wizyty u lekarzy, dietetyków, psychologów. Wizyty w kancelarii adwokackiej, radcy prawnego czy wizyty w SPA, salonach piękności, fryzjerskich. Rezerwacja wynajęcia sprzętu, sal konferencyjnych… uffff mógłbym jeszcze wymieniać i wymieniać. Jeśli świadczysz usługi to prawdopodobnie także Ty znajdziesz zastosowanie dla tego typu rozwiązań. Wtyczki do rezerwacji ułatwią Ci codzienne zarządzanie czasem w swojej pracy.

Poniżej cztery przykładowe wtyczki do rezerwacji na systemie WordPress, pozwalające uruchomić na stronie internetowej własny, niezależny system “bookowania”. Jest ich oczywiście znacznie więcej więc jeśli wymienione poniżej nie przypadną Ci do gustu, to wykorzystując wyszukiwarkę Google znajdziesz także inne propozycje.

Appointment Booking Calendar

appointment

Wtyczka do zarządzania i przyjmowania rezerwacji usług, które odbywają się w określonych przedziałach czasowych. Wersja darmowa obsługuje tylko jeden kalendarz, co jednak w większości przypadków w zupełności wystarcza.

We właściwościach znajdziemy między innymi: tworzenie dowolnych usług do rezerwacji, możliwość rezerwacji online, potwierdzenia i powiadomienia e-mail, których treść możemy edytować, zgodność ze standardem iCalendar – możliwość eksportu do programów Apple iCal, MS Outlook, Kalendarza Google i innych, system antyspamowy, możliwość ustawienia uprawnień dla różnych typów użytkowników, lista rezerwacji do wydruku, możliwość dokładnego zdefiniowania przedziałów czasowych wydarzenia czy usługi integracja z systemem płatności PayPal.

W wersji PRO znajdziemy możliwość obsługi wielu kalendarzy obsługę kuponów i kodów rabatowych, możliwość zróżnicowania cen za usługi.

Bookly – Responsive Appointment Booking Aplication

bookly2

Jedna z ciekawszych propozycji. Wersja Lite (bezpłatna) to podstawowa dystrybucja wtyczki, która umożliwia stworzenie kalendarza rezerwacji wizyt. Umożliwia utworzenie dowolnej liczby usług do rezerwacji, oferuje przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze interfejs. Rezerwacja odbywa się w pięciu intuicyjnych krokach. Wtyczka w wersji Lite pozwala na zarządzanie rezerwacjami z panelu administratora, zmianę czasu trwania usług, a także dużo opcji, pozwalających na dopasowanie wtyczki do potrzeb strony.

W wersji PRO znajdziemy dodatkowo możliwość integracji z systemem płatności PayPal, powiadomienia e-mail, obsługę kuponów rabatowych, możliwość dodania nieograniczonej liczby pracowników, shortcody i zaawansowane ustawienia systemu rezerwacji i inne rozszerzenia, zwiększające funkcjonalność wtyczki.

Booking Calendar

bookly

Zaawansowana wtyczka, która umożliwia utworzenie profesjonalnego systemu rezerwacji na stronie internetowej, w ramach którego internauci mogą sprawdzać dostępność usług i dokonywać ich rezerwacji w ciągu zaledwie kilku chwil. Wersja bezpłatna obsługuje rezerwacje wielodniowe i całodniowe. Rezerwacje usług czy wydarzeń, które trwają kilka godzin, dostępne są tylko w wersji PRO. W darmowej wersji mamy do dyspozycji jeden kalendarz.

Głównymi możliwościami wtyczki są między innymi: elegancki i konfigurowalny kalendarz, tworzenie dowolnych usług, zarządzanie rezerwacjami z panelu admina, prosta integracja ze stroną, intuicyjny i przyjazny interfejs formularza, powiadomienia e-mal.

W wersji PRO znajdziemy dodatkowe funkcje, takie jak wspomniana już możliwość rezerwacji wydarzeń trwających kilka godzin, pole do akceptacji regulaminu, możliwość konfiguracji pól formularza, integrację z systemem PayPal i obsługę kilku walut, a także eksport danych do lików CSV.

Booked

booked

Na koniec moja ulubiona wtyczka Booked. Niezwykle prosta, ale jednocześnie oferująca pokaźny zasób możliwości. To co dla mnie akurat jest bardzo istotne, to integracja z Woocommerce, co oznacza, że nie jesteśmy skazani na przyjmowanie płatności np. tylko przez PayPal lub inne kanały mało popularne w Polsce, ale możemy pobierać opłaty za pośrednictwem wszelkich kanałów jakie wdrożymy na Woocommerce, np: PayU, tPay, DotPay itd…

Wtyczka nie ma wersji bezpłatnej. Jej koszt to 69 dolarów. Nie jest to dużo biorąc pod uwagę to, co dostajemy w zamian. Możliwość tworzenia wielu kalendarzy i ich integracja z Google Calendar, integracja z Woocommerce, powiadomienia i przypomnienia email (szkoda że jeszcze nie ma powiadomień SMS).

Krótkie podsumowanie

Wtyczki do rezerwacji dostępne dla stron stworzonych na WordPress’ie, to całkiem interesująca alternatywa dla rozwiązań typu SaaS (abonamentowych, działających w chmurze itd), czy kosztownych dedykowanych. Podsumowując, każdy użytkownik i przedsiębiorca znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie potrzebujesz wersji z dodatkowymi, rozbudowanymi opcjami, z pewnością wersje podstawowe będą w wystarczające. Warto też zauważyć, że niektóre z prezentowanych wtyczek w wersjach darmowych oferują to, co inne w swoich wersjach płatnych

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

WordPress 5.9

WordPress 5.9 – co nowego?

Zaktualizowaliście już WordPressa do wersji 5.9? Jeśli tak, to czy znaleźliście nowości jakie w nim się pojawiły? A może nic szczególnego jeszcze nie zauważyliście? 🙂

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *