Bezpieczeństwo jest sporym zmartwieniem dla każdego twórcy stron internetowych, a przynajmniej tego, który zdaje sobie sprawę z faktu, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od niego. Jeśli chcesz się na ten temat dowiedzieć nieco więcej zajrzyj do artykułu „Jak zabezpieczyć WordPressa”.

Zarządzając stroną musisz mieć pewność, że Twoje dane są chronione 24h przez 7 dni w tygodniu. Pierwszą obroną przed atakiem jest dobrej jakości hasło, ale wymyślenie takiego, które jest bezpieczne a do tego łatwe do zapamiętania może być trudnym zadaniem. Niestety często z tego powodu ustawiane są hasła proste, których odgadnięcie, nawet jeśli może wydawać Ci się to niemożliwe, wcale nie jest trudnym zadaniem. W tym miejscu z pomocą przychodzi nowa wtyczka LoginID, która pozwala “rejestrować się i uwierzytelniać za pomocą wysoce bezpiecznej kryptografii klucza publicznego z certyfikatem FIDO zamiast hasła“.

Według informacji prasowej:

“Dzięki tej możliwości, strony internetowe mogą zaoferować swoim użytkownikom bezpieczny, zgodny z przepisami prawa sposób logowania, eliminując ryzyko przejęcia konta, phishingu i ataków man-in-the-middle.”

Wtyczka eliminuje konieczność wprowadzania hasła przez użytkowników podczas korzystania z Twojej strony, bloga lub sklepu internetowego. Zastępuje statyczną nazwę użytkownika i hasło poświadczeniami klucza publicznego / prywatnego, a także jest zgodna z GDPR i PSD2.

Po zainstalowaniu wtyczki będziesz mógł zdecydować czy zastąpić wszystkie dane logowania użytkowników lub tylko wybranych.

“W przeciwieństwie do innych popularnych rozwiązań single-sign on, informacje o użytkowniku nie mogą być wykorzystywane do celów śledzenia, zapewniając prywatność na stronach internetowych, które używają wtyczkę LoginID WordPress” – powiedział Simon Law, dyrektor generalny Login ID Inc. “Wtyczka może być łatwo wdrożona przez właściciela witryny WordPress w ciągu kilku minut, dzięki czemu jest to najszybszy sposób na dodanie silnego uwierzytelniania z certyfikatem FIDO do stron internetowych”.

LoginID w repozytorium WordPress

Wtyczka jest całkowicie bezpłatna, a znajdziesz ją w repozytorium WordPress klikając w poniższy przycisk:

W tym momencie krótka informacja na blogu, a wkrótce wzbogacę ją o film jaki przygotuję na kanał YT. Niestety po COVID dość długo dochodzę do siebie więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Codziennie dla Ciebie piszę, ale nie czuję się jeszcze na siłach, żeby zasiąść do sesji wideo 🙂

Przetestuj tę wtyczkę i sam sposób logowania. Podejrzewam, że pozytywnie zaskoczy Cię komfort jakiego doświadczysz.

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *