Jak zmienić nazwę dodatkowej domeny na koncie

W sytuacji gdy masz wiele domen na koncie hostingowym, może pojawić się potrzeba wprowadzenia zmiany poprzez zastąpienie jednej nazwy domeny drugą (np. domenaX.pl > domenaY.pl).

Ważne. Musisz być właścicielem domeny żeby móc dokonywać na niej wszelkie operacje. Jeśli domeny jeszcze nie masz zarejestruj ją w Panelu Klienta.

Oczywiście można by było całkowicie usunąć niepotrzebną domenę i nową dodać jak każdą inna, ale w tym scenariuszu usunięcie domeny usunie wszystko co jest z nią powiązane: Stronę, pocztę… Aby tego uniknąć lepszym rozwiązaniem może być zmiana nazwy domeny.

W momencie gdy dokonasz zmiany nazwy domeny automatycznie strona WordPress zaktualizuje podstawowe informacje o nowej domenie wprowadzając je w Ustawieniach Ogólnych. (tylko HOSTING WORDPRESS) Pamiętaj jednak, że będziesz musiał potem przeszukać bazę WP i wszędzie gdzie występował stary URL zmienić go na nowy. Elementor w swoich narzędziach daje taką możliwość, a także jest wiele wtyczek, które mogą w tym pomóc. W razie trudności zapraszam na indywidualne konsultacje: https://skocz.do/konsultacji lub otwórz zgłoszenie w dziale Asysta WordPress.

Pamiętaj również, że:

Konta poczty email także zmienią adres, np [email protected] po zmianie domeny będzie wyglądała tak: [email protected] – wszystkie maile zostaną zachowane.

Jak zmienić nazwę domeny #

Pierwszą czynnością jest zalogowanie się do panelu konta hostingowego. Następnie rozwiń kartę domeny, której nazwę chcesz zmienić i odszukaj zakładkę Hosting i DNS

Przejście do ustawień hostingu

Po otworzeniu zakładki wybierz “Ustawienia hostingu”

Wybór Ustawień hostingu

Na kolejnej stronie w pierwszym polu zamień starą domenę na nową i zapisz zmiany. To wszystko.

Formularz zmiany nazwy domeny.

Odczekaj teraz 15 minut, aż zmiany związane z uruchomieniem nowej domeny w pełni zaktualizują się w strefie DNS, a następnie możesz przejść do wydania nowego certyfikatu SSL.

Stary certyfikat SSL nie zadziała ponieważ został on wydany dla poprzedniej domeny, w związku z tym cała procedura jego wydanie powinna być powtórzona od początku dla nowej domeny.