Jak zmienić hasło konta email?

Hasła do usług warto zmieniać co pewni czas. W większości przypadków mało kto to robi, a na dokładkę to samo hasło jest wykorzystywane w różnych miejscach. Efekt może być taki, że w pewnym momencie Twoje dane zostaną ukradzione z serwisu X lub Y i mogą zostać wykorzystane na Twoją szkodę.

Hasła warto zmieniać regularnie, zwłaszcza do ważnych zasobów związanych z naszym biznesem!

W jaki sposób zmienić hasło do skrzynki email? #

Najpierw zaloguj się do Panelu Konta Hostingowego. Jeśli nie wiesz jak, zajrzyj do tej INSTRUKCJI. Gdy już będziesz w panelu, przejdź do zakładki “Poczta”, np. klikając na nią w lewym menu panelu, a następnie kliknij na nazwie konta email dla którego hasło chcesz zmienić.

Przejście do sekcji Poczta w panelu konta hostingowego

Po kliknięciu w nazwę konta email przejdziesz do strony związanej z jego ustawieniami. To właśnie w tym miejscu możesz dokonać zmiany hasła.

Formularz zmiany hasła dla konta email

Zachęcam do tego, aby wykorzystywać przycisk generowania silnego hasła. Wiem, wiem… nie chcesz mieć kolejnego skomplikowanego, którego nie możesz zapamiętać. To normalne, ale pamiętaj, że proste hasła lub nawet takie, które wydają Ci się skomplikowane typu: “Imie123#” nie są na tyle złożone, żeby nie można było ich złamać. Pomyśl jak może ucierpieć Twoja reputacja, gdy komuś się w końcu to uda.

Gdy silne hasło jest już wprowadzone pozostaje tylko u dołu strony kliknąć w przycisk “OK”.

Przyciski do zatwierdzenia zmiany hasła

Hasło zostało zmienione 🙂

W każdej chwili gdy pojawi się potrzeba ponownej zmiany wykonaj opisane czynności raz jeszcze.