Jak zalogować się do Panelu Plesk

Panel Plesk, to centrum zarządzania ustawieniami usług konta hostingowego. Możesz się do niego zalogować na dwa sposoby.

Bezpośrednio

Link bezpośredni do panelu, a także dane dostępowe otrzymasz w mailu po aktywacji usługi. Użyj ich aby zalogować się do Panelu Hostingu.

logowanie

Jeśli nie pamiętasz danych dostępowych hasło można zresetować w Panelu Klienta, gdzie również znajdziesz informację na temat nazwy użytkownika. Zerknij na informacje o usłudze.

Pośrednio

To drugi sposób logowania, aczkolwiek najczęściej wykorzystywany 🙂 Logujesz się z poziomu Panelu Klienta didhost.pl, a więc nie musisz pamiętać, ani zapisywać dodatkowych danych logowania.

Na skróty

Zaraz po zalogowaniu się do Panelu Klienta, na stronie głównej znajdziesz listę aktywnych usług „Twoje aktywne Produkty/Usługi”. Rozwiń opcje przycisku „Zarządzaj”, a następnie kliknij w link „Zaloguj do Panelu Konta”.

logowanie 01

Jak widzisz, to również bardzo szybka metoda dotarcia do celu.

Dłuższa ścieżka

Po zalogowaniu się przejdź do działu „Usługi”. Na stronie głównej panelu kliknij w jedno z pokazanych poniżej miejsc:

logowanie 02

Na liście usług odszukaj tę do której panelu hostingowego chcesz się zalogować. Kliknij w dowolnym miejscu wiersza, np. na nazwie usługi lub w trzy kropki na jego końcu i w ten sposób przejdziesz do szczegółów usługi.

logowanie 03

Na kolejnej stronie możesz zarządzać podstawowymi ustawieniami hostingu, np. zmienić hasło dostępowe lub plan. Teraz jednak koncentrujemy się na wejść do panelu hostingu. Kliknij w link „Zaloguj do Panelu Konta”.

logowanie 04

Było więcej klikania, ale przy okazji widzisz jak dostać się do szczegółów usługi w Panelu Klienta 🙂

Informacje o usłudze

Na tej samej stronie co powyżej, gdy przewiniesz ją prawie na sam dół, znajdziesz zakładkę „Informacje o hostingu”. Klikając na niej zobaczysz m.in. informacje o podstawowych serwerach nazw DNS DiDHost oraz adres IP z którego korzysta Twoja usługa. To IP może się przydać np. gdy zechcesz aktywować w Panelu Klienta bezpłatną usługę DNS Anycast i CDN CloudFlare.

Zakładka z informacjami o koncie hostingowym

Zapisz się i korzystaj od razu!

Odbierz Szybki Kurs
WordPress

Stwórz samodzielnie dowolną stronę internetową
9 lekcji wideo odsłoni przed Tobą możliwości WordPressa.
Dodatkowo prosto na swój email otrzymasz nowe artykuły z UJ i Wooj.