Jak dodać nowe konto email

Jeśli na koncie hostingowym DiDHost chcesz korzystać z poczty elektronicznej, możesz utworzyć skrzynki email we własnej domenie np: [email protected], gdzie przykladowo.pl to Twoja domena. Utworzenie konta jest prostą czynnością i zajmie Ci dosłownie minutę.

Pierwsze co należy zrobić to zalogować się do panelu konta hostingowego. Jeśli nie wiesz jak, zajrzyj do instrukcji: jak zalogować się do panelu plesk.

Do sekcji z adresami email możesz się dostać na dwa sposoby. Pierwszy, to kliknięcie w lewym menu na link “Poczta“, natomiast drugi sposób polega na rozwinięciu informacji o domenie w ramach której konto ma być dodane, kliknięcie na zakładce “Poczta” i dalej w link “Konta pocztowe“.

Dwa sposoby przejścia do poczty

W ten sposób przejdziesz do widoku listy adresów email. Na starcie lista będzie pusta. Aby dodać nową skrzyknę kliknij w przycisk “Utwórz adres email“:

Lista utworzonych adresów email

Zobaczysz formularz w którym najważniejsze elementy to: nazwa konta i jego hasło. Nazwą będzie to co w adresie znajduje się przed znakiem @ czyli np.: biuro, kontakt itp… natomiast hasło wprowadzasz wedle własnego uznania.

Zdecydowanie rekomenduję użyć przycisku generatora haseł, aby utworzyć hasło odpowiednio złożone. To niezwykle ważny element bezpieczeństwa Twojej poczty email.

Formularz dodawania nowego konta email

Pozostałe ustawienia jakie tu widzisz są opcjonalne. To co można by zasugerować, to ograniczenie pojemności konta email, chociażby po to żeby w pewnym momencie nie okazało się, że w 100% skonsumuje przestrzeń dostępną na usłudze hostingowej.

Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie ustawień poprzez kliknięcie w przycisk “OK”. Konto zostanie utworzone i od razu możesz zacząć z niego korzystać.