Alias konta email – co to jest i jak go utworzyć

Wyobraź sobie sytuację, że w swojej firmie chcesz korzystać z kilku adresów email. Będzie to: [email protected] dla Klienta z Polski i [email protected] dla Klienta zagranicznego.

Masz firmę jednoosobową i całą korespondencję obsługujesz osobiście. Mógłbyś więc stworzyć dwa osobne adresy i z każdego z nich korzystać niezależnie, ale co jeśli uznasz, że tak naprawdę wolałbyś mieć tylko jedną skrzynkę obsługującą obie nazwy: biuro i office? W takiej sytuacji wykorzystaj aliasy.

Drugi przykład. Załóżmy, że masz email ze swoim imieniem, ale imię jest dość długie lub chcesz użyć także zdrobnienia, np. dla znajomych 🙂 Przykład: [email protected] (oficjalny i długi) i [email protected] (nieoficjalny i skrócony). Czy jest sens tworzyć w takiej sytuacji dwa osobne konta email, żeby móc korzystać z obu wersji adresu? Oczywiście nie. Wystarczy że użyjesz aliasu! Oto instrukcja jak taki alias dodać.

Zaloguj się do panelu konta hostingowego. Przejdź do listy kont email i kliknij w adres, dla którego chcesz dodać alias. Jeśli konta jeszcze nie ma możesz je dodać i w trakcie tego procesu wykonać poniższe czynności.

przekierowanie00

W kolejnym kroku kliknij na zakładce “Aliasy e-mail“, wpisz dodatkową nazwę dla konta (alias) i zatwierdź przyciskiem OK.

alias00

Jeśli chcesz do konta przypisać więcej aliasów (nazw) kliknij w link ‘Dodaj alias e-mail‘ i wprowadź kolejną nazwę…

alias002

W ten sposób możesz dodać wiele różnych nazw dla jednej skrzynki email. Proste prawda? 🙂 Nic więcej nie musisz robić, a korespondencję spływającą na alias przyjmie Twoje główne konto email.