WordPress + Elementor to połączenie, które umożliwia praktycznie dowolną kreację strony internetowej. Ważne jest tylko to aby te narzędzia dobrze poznać i opanować co wcale nie jest takie skomplikowane – odsyłam do Kursu WordPress, gdzie także dotykamy Elementora, a nawet Elementora Pro.

Tymczasem w tym artykule pokażę Ci kilka losowo wybranych stron stworzonych własnie przy użyciu tego duetu. 

Niekiedy dostaję pytania w stylu “Czy na Elementorze można faktycznie zrobić atrakcyjne strony bez kodowania?“. Owszem jak najbardziej.

To czego potrzebujesz, to jak już wspomniałem czasu na to żeby zapoznać się z samym WordPressem i Elementorem, a także nieco kreatywności i pomysłowości. Pomysły zaczynają jednak przychodzić do głowy niczym grzyby po deszczu, jeśli wiesz jakim narzędziem dysponujesz i co ono potrafi. To klucz.

Samych inspiracji znajdziesz tak dużo, że możesz momentami poczuć się nimi wręcz przytłoczony.

Zerknijmy na kilka przykładów stron stworzonych w duecie WordPress + Elementor.

To strona amerykańskiego producenta żywności dla zwierzaków. Na pierwszym planie dwóch bohaterów, co z pewnością momentalnie przykuwa uwagę miłośników psów. Z tego co piszą autorzy zdjęcie studyjne zostało przygotowane specjalnie w kolorach marki, a więc dominuje tu kolor pomarańczowy, a dodatkowo biel i czerń. Zwróć uwagę jak sympatycznie został wykorzystany widget FlipBox. Tuż nad stopką znajdziesz psa i kota, których zadaniem jest poprowadzić Cię wprost do sklepu. Całość została zaprojektowana na bazie motywu GeneratePress.

To strona aplikacji oferującej użytkownikom system fakturowania, raportowania i CRM działająca w modelu SaaS. Layout czytelny, nieco minimalistyczny z ciekawie zaprojektowanymi ikonami. Fajnym pomysłem jest też samo logo, które w zależności od tego czy przeglądamy treść gdzieś poniżej czy jesteśmy u samej góry strony delikatnie się animuje. Ta witryna wykorzystuje oczywiście WordPress’a i Elementora, a fundamentem jest motyw WP Bootstrap.

Rockscape to kanadyjska firma specjalizująca się w projektowaniu nieruchomości nabrzeżnych. Motywem przewodnim są kamienie, z których także zbudowane jest logo firmy. Zwróć uwagę, że w zasadzie wszystkie sekcje widgetów Elementora, obrazy itd… są właśnie w taki nieregularny sposób poprzycinane, co również ma nawiązywać do kształtów kamieni. Zobacz teraz podstronę o Nas (About), gdzie wykorzystali nieregularne kształty w pomysłowy sposób. Strona działa na bazie motywu Bare Bones.

Pro Bike Tool

bike

Pro Bike Tool zajmuje się dostarczaniem najwyższej jakości akcesoriów dla rowerzystów. Ich strona ma w zasadzie wszystko. Od stron opisowych, po sklep internetowy ze świetnie opisanymi produktami, strefę członków VIP, blog oraz porady także w formie video. Widać, że do stworzenia tej strony autor bardzo się przyłożył. Z pewnością zajęło mu to trochę czasu, ale efekt jest widoczny. Witryna wykorzystuje motyw Astra.

Firma zajmująca się wynajmem busów, z tego co widziałem to głównie VW. Busy są w taki sposób wyposażone aby wypad nimi na rodzinną wycieczkę był przyjemny i komfortowy.

Przejrzysta i funkcjonalna witryna wykorzystuje Elementora również w takich miejscach jak niestandardowe typy postów, system rezerwacji czy wielojęzyczność. Witryna na bazie motywu Astra.

Węgierska firma oferująca usługi w modelu SaaS jest dostawcą profesjonalnych narzędzi z obszaru marketingu internetowego dla właścicieli stron www. Z ich narzędzi korzysta już ponad 5000 stron w 150 krajach. 

Sama witryna ma przejrzystą strukturę i nowoczesny styl, ale to, co naprawdę się wyróżnia, to mnich, który jest ręcznie ilustrowany i umieszczony w strategicznych miejscach. Kontrast między projektem mnicha, a nowoczesnym stylem witryny wyraźnie go eksponuje. Tak jakby trochę tam nie pasował, a jednak. Strona bazuje na motywie Hello Elementor.

Mr. Lenses z Izraela jest jednym z liderów w branży soczewek do okularów. Jest zarówno producentem jak również dystrybutorem działającym w 25 krajach.

Widać, że na stronie został włożony ogrom pracy. Jest bardzo rozbudowana i starannie zaprojektowana. Od nagłówka do stopki, każdy szczegół przyciąga uwagę odwiedzających. Projektant użył wielu różnych widgetów Elementora, aby zaprezentować produkty i inne elementy strony w kreatywny sposób. Mega-menu jest prawie pełnoekranowe i pozwala odwiedzającym szybko znaleźć każdą część witryny. Całość została stworzona na bazie motywu GeneratePress.

WINT (Water Intelligence Technology) to firma, która opracowała system wykrywający wycieki w czasie rzeczywistym za pomocą sztucznej inteligencji. Urządzenia WINT ostrzegają personel obsługi np. hotelu i mogą automatycznie wyłączyć wodę, gdy jest to konieczne.

Strona internetowa WINT, to przede wszystkim czytelny przekaz. Niebieski, który jest kolorem dominującym marki widać w zasadzie wszędzie. Projektantowi udało się stworzyć płynną strukturę za pomocą zaokrąglonych obrazów i typografii oraz animacji wejścia. Całość została zaprojektowana na bazie motywu Phlox Pro.

X-Combat to nic innego jak paintball w okolicach Tel-Avivu w Izraelu. 

Ich strona internetowa przedstawia w pełni funkcje nowych możliwości Elementora jakie pojawiły się w wersji Pro od numeru 2.5 – sprawdź artykuł “Elementor Pro 2.5 – co nowego?“. Chodzi tu o efekty ruchu poszczególnych obiektów strony. Na froncie masz do wyboru paintballa albo laserówkę i bez względu co nie wybierzesz dalej, to również na podstronach znajdziesz kolejne pomysły na wykorzystanie efektów Motion Elementora. Poklikaj i zobacz jak sporo pracy i pomysłowości włożył w tę stronę jej autor. Strona działa na bazie Hello Elementor.

Ta strona typu OnePage (nie jestem ich fanem) należy do marki Vital Hat, amerykańskiej firmy zajmującej się produkcją czapek baseballowych z takimi specjalnymi dziurkami na uszy okularów przeciwsłonecznych 🙂

Projekt witryny wykorzystuje motyw ich logotypu, a więc kształty trójkątne, które znajdziesz prawie wszędzie. Ten dynamiczny geometryczny wzór łączy się z paletą kolorów w odcieniach ziemi, zdjęciami i filmem prezentującym produkt. Całość wygląda bardzo nowocześnie. Strona wykorzystuje motyw GeneratePress.

Podsumowanie

To zaledwie niewielki wycinek stron stworzonych w oparciu o Elementora. W praktyce znajdziesz ich tysiące. Elementor wykorzystywany jest na najróżniejszych rodzajach witryn, w często całkowicie odległych od siebie branżach.

Wśród naszej dziesiątki na uwagę zasługują bazowe motywy na jakich strony zostały stworzone. Pojawia się tu głównie GeneratePress, Astra i Hello Elementor, motywy bardzo dobrze zoptymalizowane, szybkie i wydajne.

Nie są wykorzystywane żadne gotowce. Być może wiesz, ale w Astrze jak również w Generate Press w wersji Pro można zaimportować gotowe do edycji strony. Wystarczy je wyedytować, wstawić własne treści i gotowe. W tych jednak przypadkach autorzy wdrożyli własne pomysły korzystając z Elementora nie opierając się na gotowych schematach. To wymaga już dobrej znajomości zarówno WordPressa jak i samego Elementora.

Jeśli będziesz wytrwały i poznasz dobrze oba te narzędzia, nic nie stoi na przeszkodzie abyś sam tworzył po pewnym czasie takie strony. Pamiętaj, że narzędzia jakie masz do dyspozycji umożliwiają Ci to. Nic tylko działać 🙂

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Elementor PRO 3.7

Elementor PRO 3.7

Kilka dni temu zapewne spora część z nas, a przynajmniej ta korzystająca z Elementora PRO, przeprowadziła jego aktualizację do wersji 3.7. Pamiętacie film o zapowiedzi

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Komentarzy: 2

  1. Megan pisze:

    X-Combat na desktopie mega. To wszystko zrobione w Elementorze czy to zasługa motywu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *