Wciąż szukasz. Zastanawiasz się co wybrać czy kreatora stron, czy jakiś system CMS. Co będzie dla Ciebie lepsze, co pozwoli Ci niewielkim nakładem pracy i pieniędzy uruchomić atrakcyjną stronę internetową, którą będzie można wygodnie zarządzać. Boisz się, że nie dasz sobie razy, ale nie przejmuj się tym. Tego typu obawy są zupełnie naturalne jeśli całe zagadnienie jest dla Ciebie nowością. Jestem jednak pewien, że dasz sobie radę, bo oto kolejny sposób na szybkie uruchomienie własnej strony internetowej przy wykorzystaniu WordPress’a i świetnego motywu OceanWP.

WordPress

To niesamowity system CMS, który da Ci niewyobrażalne możliwości budowy i zarządzania swoją witryną. To system z którego korzystają miliony stron na całym świecie. Blogi, strony prywatne, strony firmowe, sklepy internetowe, portale informacyjne, katalogi… wymieniać więcej?

Nie ważne jaki masz pomysł. WordPress daje Ci fundament do stworzenia i uruchomienia takiego projektu jakiego potrzebujesz. Jeśli interesuje Cię więcej szczegółów na temat tego CMS’a odsyłam Cię do artykułu WordPress recenzja.

OceanWP

OceanWP

Jeden z moich ulubionych motywów dla WordPress’a. Zresztą nie tylko ja jestem jego sympatykiem, ale nie trudno się dziwić ponieważ jest nie tylko świetnie zoptymalizowany pod kątem wydajności do czego osobiście przywiązuję dużą wagę, ale także daje osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z własną stroną możliwość błyskawicznego jej uruchomienia. Można by go porównać do popularnych kreatorów stron internetowych z tą zasadniczą różnicą, że w połączeniu z Elementorem, z którym idealnie współpracuje i oczywiście z samym WordPressem daje Ci nieporównywalnie większe możliwości niż jakikolwiek kreator stron dostępny obecnie na rynku.

Motyw dostępny jest w dwóch wersjach. Wersja bezpłatna, którą wykorzystujemy na powyższym filmie pozwoli Ci bez najmniejszego problemu uruchomić stronę swojej firmy czy nawet sklep internetowy. Opis i film na którym stawiamy sklep bazujący na tym motywie znajdziesz w artykule “Jak założyć sklep internetowy“.

Darmowa wersja motywu oferuje Ci wyjątkowo duże możliwości konfiguracyjne, co jest dosyć unikalne ponieważ zazwyczaj wersje darmowe skórek mają ograniczone możliwości na tym polu i dopiero wersje PRO (płatne) otwierają więcej drzwi. W przypadku OceanWP w zasadzie z miejsca masz bardzo dużą paletę opcji konfiguracyjnych, co czyni ten motyw jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Wersja płatna motywu daje Ci dostęp do dodatkowych rozszerzeń zwiększających możliwości skórki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie autora motywu.

Astra

astra

Na filmie wspomniałem o innym świetnym motywie, który nazywa się Astra. Jeśli chcesz zobaczyć jak uruchomić analogicznie stronę internetową wykorzystując ten motyw zapraszam do lektury artykułu “Strona internetowa w 5 minut“. Oczywiście znajdziesz tam również film.

Ile zajmie Ci uruchomienie strony?

Dosłownie kilka minut. Na naszym filmie przez to że sporo opowiadam trwa to dłużej, jednak Ty postępując zgodnie z instrukcją będziesz w stanie postawić stronę dosłownie w kilka minut. Mi standardowo bez nagrywania filmu zajęło to niecałe 4 minuty 🙂 Potem pozostaje już tylko edycja treści, dodanie własnych podstron, konfiguracja wyglądu pod własne potrzeby o ile oczywiście zechcesz wygląd zmieniać.

Co jest mi potrzebne do uruchomienia takiej strony?

Przede wszystkim potrzebne są chęci i odrobina czasu żeby poznać narzędzia. Tak jak ze wszystkim, gdy dotykasz czegoś nowego trzeba poświęcić trochę czasu na poznanie możliwości, sposobu działania żeby wiedzieć gdzie i w co kliknąć aby uzyskać taki czy inny efekt końcowy.

Potrzebujesz także miejsca na serwerze czyli hostingu i domeny. Rekomendowane konta hostingowe dla WordPress’a znajdziesz w dziale Hosting. Masz do wyboru ekonomiczne plany współdzielone, czyli tradycyjny hosting, a także specjalne konta dedykowane wyłącznie stronom działającym na WordPress’ie. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych wybierz takie konto, które Ci odpowiada.

Poniżej znajdziesz instrukcję instalacji WordPress’a, która nie wymaga od Ciebie żadnej zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki. Oto przykład instalacji WordPress’a na kontach jemu dedykowanych. Chcesz zobaczyć jak to wygląda na klasycznym koncie? Zajrzyj tutaj.

Potrzebujesz także domeny, ale tą z kontem hostingowym dostaniesz na rok za free. Bardziej szczegółowy opis tego co jest Ci potrzebne do założenia strony znajdziesz na podstronie: https://jak-zrobic-strone.pl/metoda-1-czego-potrzebujesz/

Patrz przed siebie

Jeśli na początku budowa własnej witryny dosłownie Cię przeraża nie wycofuj się. Wszystko co nowe na początku wydaje się trudne, to naturalne. Jeśli jednak będziesz konsekwentny w tym co robisz, jeśli zechcesz nauczyć się nie tylko tego jak ją zbudować, ale także jak nią zarządzać, jak o nią dbać i w końcu jak za jej pośrednictwem generować coraz większą sprzedaż, pozyskiwać ruch i nowych Klientów, to uda Ci się osiągnąć ten cel.

Zaglądaj na JZS, czytaj teksty i oglądaj filmy. Chłoń wiedzę jaką tu masz na wyciągnięcie ręki i wykorzystuj ją w praktyce. Za pewien czas zadziwisz sam siebie 🙂

Udostępnij

Zobacz również

Dynamiczne treści WordPress

WordPress i dynamiczne treści

Przed uruchomieniem strony decydujesz się na WordPressa, ale okazuje się, że Twój pomysł nie do końca jest typowy. Stajesz przed ścianą. Zastanawiasz się jak rozbić

Urodziny wordpress

18 urodziny WordPressa

WordPress z końcem maja świętuje 18 lat licząc od pierwszego publicznego udostępnienia tego popularnego oprogramowania. Powyższy wpis rozpoczął ekscytującą erę w historii blogosfery, w której

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

Gravitec
Gravitec

Wykorzystaj powiadomienia WebPush, aby zwiększyć ruch i sprzedaż

Consolto

Aplikacja do spotkań online i obsługi Klienta. Ogrom możliwości i...

Qwary Oferta LifeTime
Qwary

Twórz za pomocą Qwary atrakcyjne ankiety i zbieraj feedback na...

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *