Bardzo często hasło jak w tytule tego artykułu znajdziesz na stronach oferujących kreatory www. Uruchom swoją stronę w 5 minut, Załóż stronę internetową w 5 minut bez znajomości programowania, itd, itp… Tak jakby uruchomienie strony w ekspresowym tempie bez znajomości tajników kodowania przy wykorzystaniu innych środków nie było możliwe albo bardziej skomplikowane. Czy tak rzeczywiście jest możesz przekonać się oglądając poniższy film.

Czego potrzebujesz

Do tego aby uruchomić błyskawicznie i faktycznie w kilka minut piękną, funkcjonalną stronę, wystarczy wykorzystać WordPressa w połączeniu z dobrym motywem i Elementorem. Dzięki temu Twoja strona przekształci się w Twój prywatny kreator, a Ty będziesz miał niesamowite możliwości jej rozwoju.

Na filmie powyżej wykorzystałem jeden z ciekawszych motywów dostępnych bezpłatnie. Ten motyw to Astra.

astra

Dlaczego powinieneś się zainteresować tym własnie motywem? Przede wszystkim jesteś w stanie w kilka chwil odpalić profesjonalną stronę, którą w kolejnych krokach możesz edytować bez żadnych ograniczeń. Po drugie jest to jeden z najszybszych i najlepiej zoptymalizowanych motywów dla WordPress’a. Spójrz na poniższy test strony którą stworzyliśmy na filmie.

Po uruchomieniu strony bez żadnych dodatkowych zabiegów optymalizacyjnych

gtmetrix przed

Już na starcie wynik jest bardzo dobry. Wiele innych motywów w takiej sytuacji łapie PageSpeed Score na poziomie 90%, a są i takie które nie przekraczają tego poziomu.  

Po optymalizacji strony wtyczką LiteSpeed Cache

gtmetrix po

Wyniki jeszcze lepsze. Taki właśnie jest ten motyw. Daje Ci nie tylko możliwość błyskawicznego uruchomienia pięknej strony, ale dodatkowo czyni ją szybką. Przy wykorzystaniu dobrego konta hostingowego np. WP Lite strona działa jak szalona, a to dla Ciebie oznacza nie tylko wzrost jej efektywności, ale także wzrost szans na lepsze pozycje w wyszukiwarce.

Kolejnym atutem jest świetna współpraca z Elementorem i duży pakiet gotowych stron wykorzystujących dobrodziejstwa tego buildera.

Spróbuj tego

Jeśli jesteś właśnie na etapie poszukiwania łatwego, taniego i dającego bardzo dobre rezultaty sposobu na własną, niewielką stronę internetową, koniecznie przetestuj ten przykład. Jedyne czego potrzebujesz to konta hostingowego i zainstalowanego WordPress’a, a dalej wystarczy że powtórzysz moje działania pokazane na filmie. Myślę, że efekt pozytywnie Cię zaskoczy.

Konta hostingowe potrzebne do uruchomienia strony znajdziesz w dziale Hosting współdzielony lub Hosting WordPress.

Udostępnij

Zobacz również

WordPress 5.7.2

WordPress 5.7.2 – jedna poprawka

To wydanie WordPress zawiera poprawkę bezpieczeństwa, a ponieważ mowa o bezpieczeństwie, zaleca się natychmiastowe zaktualizowanie swoich witryn o ile ustawienia Twojego WordPressa same tego już

Dynamiczne treści WordPress

WordPress i dynamiczne treści

Przed uruchomieniem strony decydujesz się na WordPressa, ale okazuje się, że Twój pomysł nie do końca jest typowy. Stajesz przed ścianą. Zastanawiasz się jak rozbić

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

Studiocart

Kreator lejków sprzedażowych pozwalający skutecznie skalować Twój biznes online.

Virusdie - Lifetime
Virusdie

Rewelacyjne narzędzie chroniące stronę WWW przed atakami, a także narzędzie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *