Chcesz zacząć prowadzić własny sklep online? W takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z fachowej pomocy w tym właśnie zakresie!

Coraz więcej Polaków korzysta ze sklepów internetowych. Handel online, czyli e-commerce nadal dynamicznie się rozwija. Aktualnie w sklepach w sieci możemy zakupić niemalże wszystko, co potrzebne – bez potrzeby wychodzenia z domu.

Duże zainteresowanie rynkiem e-commerce powoduje również, że do branży cały czas dołączają nowi gracze. Rynek nie jest jeszcze w pełni nasycony, dlatego też nowe sklepy internetowe mogą wywalczyć dla siebie świetne zyski, przeganiając konkurencję w swojej branży.

Żeby jednak sklep online mógł rzeczywiście przynosić zyski, należy pamiętać nie tylko o wyborze przyszłościowego sektora handlu w sieci, a także zaopatrzeniu swojego sklepu w atrakcyjne towary. Ważny jest także sam sklep internetowy, który ma gwarantować bezpieczeństwo i komfort zakupów dla klientów, a także wspomagać prowadzenie działalności przez jego właściciela.

Platformy handlu online – podstawa sprawnie działającego sklepu internetowego

Aby można było otworzyć własny sklep internetowy, najlepiej zastosować odpowiednie platformy handlu online. Takie platformy e-commerce stanowią wówczas podbudowę dla sklepu, zapewniając dostęp do szerokiej gamy różnych funkcji i narzędzi potrzebnych do jego prowadzenia.

Obecnie na rynku działa wiele platform handlu internetowego, które skierowane są do osób chcących rozpocząć swoją działalność w branży e-commerce.

Platformy e-commerce można podzielić na dwie kategorie:

 • platformy sprzedażowe B2C
 • platformy sprzedażowe B2B

Pierwszy typ, czyli platformy B2C skierowane są do klientów indywidualnych chcących robić zakupy w internecie. To platformy pozwalające na łatwe i szybkie zawieranie bezpiecznych transakcji z konsumentami.

Z kolei drugi typ platformy, czyli B2B to już specjalny zestaw funkcjonalności przeznaczonych dla transakcji B2B, czyli pomiędzy dwoma podmiotami biznesowymi. Aktualnie coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie zakupów hurtowych także za pośrednictwem internetu.

Jedną z platform internetowych skierowanych do klientów indywidualnych i biznesowych jest OMNIcommerce. Więcej informacji na temat tej platformy można uzyskać na stronie internetowej jej dostawcy – firmy IT Center Warszawa pod adresem: https://itcenter.pl/oferta/biznes-w-internecie/sklepy-internetowe/.

Dobry sklep internetowy – dla klienta i dla właściciela

Rodzaj wybranej platformy do powadzenia sklepu internetowego posiada bardzo duże znaczenie. Jeśli rzeczywiście platforma ta będzie odpowiednio dobrana, w takim przypadku będzie mogła ona zapewnić szereg korzyści zarówno dla samego klienta, jak również dla właściciela biznesu.

Platformy przeznaczone do zakładania i prowadzenia sklepu internetowego można podzielić na darmowe oraz na płatne. Te pierwsze nie wymagają ponoszenia żadnych opłat, niemniej jednak nie zapewniają one dostępu do szerokiej gamy funkcji. Wymagają one również większej wiedzy w zakresie IT.

Właśnie dlatego wiele osób planujących założenie własnego sklepu decyduje się na drugą propozycję, czyli na gotowe, dopracowane platformy, które są płatne. Warto jednak traktować opłatę za sklep nie jako koszt, lecz jako inwestycję!

Za pomocą odpowiednio dobranej platformy będzie można:

 • zintegrować sklep internetowy z systemami informatycznymi używanymi w firmie
 • szybciej realizować zamówienia składane przez klientów
 • dostosować sklep internetowy do swoich indywidualnych potrzeb
 • umieszczać w asortymencie sklepu nielimitowaną liczbę produktów o różnych właściwościach
 • łatwiej zrządzać cenami
 • tworzyć indywidualne zasady promocji
 • korzystać z dodatkowych integracji, na przykład z hurtowniami, z firmami transportowymi, z systemami płatności za zakupy online
 • prowadzić transakcje w różnych walutach
 • eksportować i importować pliki z cenami oraz innymi danymi

Podsumowując, aby sklep internetowy mógł zacząć działać skutecznie i przynosić oczekiwane zyski, należy także zwrócić szczególną uwagę na to, na jakiej będzie on działał platformie!

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Jeden komentarz

 1. Artur pisze:

  Nie polecam tworzenia stron na płatnych platformach abonamentowych z uwagi na to, że taka strona czy taki sklep jest potem dość problematyczny do wypozycjonowania. Najlepiej jest na początku zapłacić trochę wiecej za stworzenie strony www sklepu internetowego ale potem nie mieć problemów z jego reklamą.’

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *