Jeśli interesują Cię możliwości analizy strony, to prawdopodobnie wiesz, że tego typu usług jest lekką ręką kilkadziesiąt, zarówno dobrych jak i przeciętnych. Jakiś czas temu wspomniałem o kilku z nich w artykule: Narzędzia SEO.

Zazwyczaj musimy wybierać metodą prób i błędów: śledzenie pozycji na jednej usłudze, analiza wskaźników w drugiej i tak dalej. W rezultacie masz otwartych X kart przeglądarki, a korzystanie z tych wszystkich rozwiązań zajmuje sporo czasu i nie zawsze jest wygodne. Poza tym opłaty za każdą usługę mogą mocno uderzyć w budżet. Takie problemy dotyczą nie tylko właścicieli witryn, ale także marketerów: początkujących i profesjonalistów.

Dlaczego tak długie intro? Chciałbym pokazać Wam uniwersalną platformę, która rozwiązuje większość problemów i zaspokaja znaczną część potrzeb. SiteChecker.pro to wielofunkcyjna platforma do audytów SEO, która pozwala łatwo i skutecznie monitorować efektywność szeroko rozumianych działań SEO, a także poprawiać wydajność witryny.

Czym Sitechecker różni się od innych rozbudowanych narzędzi? Podczas gdy wiele wyspecjalizowanych usług dostarcza niekompletne dane lub ignoruje kluczowe czynniki SEO, ta platforma zawiera wszystkie fundamentalne narzędzia z pełnym zestawem danych.

Dzięki temu będziesz mógł przeprowadzać wszystkie niezbędne działania, aby poprawić jakość SEO swojej witryny. Ponadto dostępne jest automatyczne generowanie raportów i alerty o zmianach w rankingu Google..

Charakterystyka platformy sprawia, że jest dla Ciebie jedną z najlepszych: niezależnie od tego, czy sam zajmujesz się pozycjonowaniem strony, czy chcesz kontrolować pracę agencji SEO.

Zasada działania SiteChecker.pro opiera się na wielopoziomowym podejściu do optymalizacji witryny. To potencjalne rozwiązanie dla wzrostu ruchu i sprzedaży.

SiteChecker.pro Zalety i Wady

Weźmy pod uwagę listę zalet SiteChecker.pro jak również listę wad. Oczywiście są to oceny subiektywne, z którymi możesz się nie zgadzać lub rozszerzyć i własne punkty 🙂

Plusy

  • przyjazny dla użytkownika interfejs z intuicyjną architekturą informacji;
  • funkcja natychmiastowych powiadomień o wszelkich zmianach w serwisie;
  • jedno rozwiązanie do monitorowania stanu strony, słów kluczowych i linków zwrotnych;
  • szczegółowe zalecenia dotyczące ulepszenia strony;
  • proste rozszerzenie Chrome z monitorowaniem kluczowych wskaźników SEO;
  • Raporty White Label dla profesjonalnych marketerów i agencji SEO.

Minusy

  • niezwykle duża ilość danych. Dla doświadczonych marketerów jest to całkiem w porządku, ale nieprzygotowana osoba może na początku być zdezorientowana;
  • właściciele małych firm mogą uznać niektóre plany za zbyt drogie;
  • plany taryfowe przewidują ograniczenia liczby witryn na jednym koncie.

Możliwości SiteChecker.pro

Istnieje kilka funkcji, które wyróżniają platformę SiteChecker.pro, czyniąc ją tak wartościową i wydajną, jak to tylko możliwe. To właśnie te narzędzia sprawiają, że usługa jest uniwersalna.

Audyt Strony

Wyobraź sobie narzędzie online, które regularnie indeksuje witrynę i identyfikuje techniczne problemy z SEO. Będziesz pierwszym, który dowie się o wszystkim, co może wpłynąć na ranking wyszukiwania i ogólną kondycję witryny: na przykład powiadomienie o uszkodzonych linkach. Robot indeksujący jest bezpłatny, a abonenci serwisu otrzymują sporą ilość danych.

Audyt strony umożliwia analizę wydajności zasobu internetowego i określenie, jakie czynniki utrudniają uzyskanie lepszych wyników. Możesz sprawdzić szybkość ładowania każdej ze stron, po prostu wprowadzając wymagane adresy URL. Dostępne są również wewnętrzne dane rankingowe dla każdej strony. Możesz użyć wyszukiwania według typu błędu, aby szybko zidentyfikować i naprawić braki.

Istnieje możliwość wizualizacji struktury serwisu oraz edycji metatagów w jednym oknie. Pozwala to szybciej i precyzyjniej znajdować i analizować błędy, a także je eliminować. Możesz wysłać raport ze skanowania do innych użytkowników: na przykład do zespołu specjalistów pracujących na stronie.

Wynik audytu SEO w SiteChecker

Robot indeksujący witrynę świetnie sprawdza się w identyfikowaniu problemów. Ponadto znacznie łatwiej jest je wyeliminować bez angażowania do tego zewnętrznych specjalistów. Wystarczy jeden krok, aby przejść od audytu pojedynczej strony do audytu witryny jako całości. Nie musisz tracić czasu – narzędzie zrobi wszystko za Ciebie. Twoim zadaniem jest tylko reagowanie na problemy.

Monitoring

Funkcje usługi monitorowania witryny mają na celu ochronę zasobu, w który zainwestowałeś tak wiele swojej pracy i być może pieniędzy. Monitorowanie witryny to przede wszystkim cenne narzędzie do ochrony przed włamaniami. Natychmiast zgłasza wszelkie zmiany: czy to spadek w rankingu wyszukiwania, czy zmianę na innych pozycjach.

Powiesz: istnieje bilion usług, które specjalizują się w monitorowaniu stron internetowych, śledzeniu czasu pracy serwera, ale SiteChecker.pro ma inne podejście. Śledzi stan indeksu kluczowych stron zasobu. Jeśli strona stanie się niemożliwa do zindeksowania lub zmieni się kod statusu, zostaniesz o tym poinformowany.

Dodatkową funkcją usługi monitorowania witryny jest śledzenie konkurencji. Możesz analizować linki i zdarzenia, a także obserwować jej poczynania. Umożliwi to znalezienie wartościowych pomysłów na dostosowanie strategii marketingowej.

Monitorowanie zmian na stronie

Możesz użyć monitoringu witryny, aby przeanalizować aktywność swojego zasobu w danym okresie. Dzięki temu uzyskasz cenne dane w przypadku zaangażowania zewnętrznych wykonawców w prace nad Twoją stroną. Będziesz mógł zobaczyć, jakie ulepszenia zostały wprowadzone, w jakim okresie i przeanalizować ich skuteczność. Wszystko pod kontrolą!

Śledzenie Pozycji

Skąd wiesz, że pozycjonowanie słowa kluczowego przebiega prawidłowo? Zobacz, jakie pozycje zajmują strony pod kątem zapytań. To bardzo proste: SiteChecker.pro zapewnia wiele opcji kontrolowania witryny. Możesz dostosować śledzenie SEO zgodnie z potrzebami i kierunkiem strategii marketingowej. Marketerzy doceniają to, ponieważ wyniki pomagają zwiększyć widoczność i zasięgi.

Funkcja śledzenia umożliwia kontrolowanie zmian pozycji Twojej witryny – w tym dowiadywanie się na czas o tym, jak na ocenę Twojej strony wpłynęły aktualizacje algorytmów wyszukiwania Google. Możesz także monitorować i badać różne rodzaje słów kluczowych, aby ulepszyć swoją strategię SEO.

Monitorowanie pozycji w Google - tabela z wynikami

Nic nie umyka analizie: śledzenie pozycji monitoruje wyniki wyszukiwania na różnych typach urządzeń, od komputerów stacjonarnych po gadżety mobilne. Daje to pełny obraz pozycji Twojej witryny na różnych urządzeniach. Ponadto dostępny jest monitoring dla różnych wyszukiwarek i przeglądarek.

Możesz skonfigurować wyniki monitorowania według kraju, regionu i miasta, aby uzyskać hiperlokalne informacje o ocenie zasobu internetowego. Może to być potrzebne właścicielom lokalnych firm lub firm z oddziałami w różnych lokalizacjach geograficznych.

Dzienny raport

Wszystkie dane, które otrzymujesz za pomocą tego narzędzia, są cenne, ale to nie wszystko 🙂 SiteChecker.pro umożliwia wydobywanie informacji i generowanie niestandardowych raportów SEO. Mogą być generowane automatycznie: codziennie i co tydzień. To spory komfort dla freelancerów i agencji marketingowych, które chcą informować swoich klientów na bieżąco i zapewniać im dostęp do aktualnych informacji. Możesz także użyć raportów, aby ocenić swoją strategię i ją doskonalić.

Śledzenie Linków Przychodzących

Budowa linków zwrotnych (linkbuilding) jest pracochłonna i czasochłonna. Konstruktor linków zwrotnych SiteChecker.pro powiadomi Cię na czas, jeśli stanie się coś złego z dowolnym linkiem. Będziesz mógł szybko zareagować i ponownie aktywować link, aby nie stracić pozycji i nadal cieszyć się owocami swojej pracy. I tu ważna informacja. Nie jest to narzędzie, które samo wyszukuje linki zwrotne w sieci i na bieżąco uzupełnia bazę o nowe. Linki trzeba dodać ręcznie lub zaimportować hurtem z pliku CSV. Ułatwieniem jest tu jeszcze opcja umożliwiająca pobranie linków zwrotnych do monitorowania z bazy MOZ.

Sam proces dodawania linków do trackera jest prosty. Możesz określić adresy URL, które utworzyłeś ręcznie lub dodać linki znalezione w wyszukiwarkach. Możliwe jest śledzenie linków w czasie rzeczywistym oraz konfigurowanie powiadomień o zmianach statusu adresu URL.

W narzędziu do śledzenia linków zwrotnych możesz generować przydatne raporty ze szczegółowymi informacjami. Pozwalają obiektywnie przeanalizować strategię pracy linków i znaleźć możliwości jej optymalizacji.

Czym różni się tracker linków zwrotnych od podobnych narzędzi? Przede wszystkim fakt, że jest to jedna platforma do monitorowania wszystkich linków. Tutaj możesz znaleźć dane o słowach używanych przez witryny, które prowadzą do Twojego zasobu.

Monitorowanie linków przychodzących.

Korzystając z tych danych, możesz również określić, które witryny generują większy ruch za pośrednictwem linków zwrotnych.

Rozszerzenie dla przeglądarki Chrome

Świetne rozwiązanie: możesz zainstalować i automatycznie otrzymywać dane, bez żadnych dodatkowych czynności. To rozszerzenie sprawia, że proces identyfikowania i rozwiązywania problemów jest znacznie szybszy. Narzędzie jest całkowicie darmowe i intuicyjne.

Za pomocą rozszerzenia możesz dosłownie jednym kliknięciem sprawdzić kluczowe dane SEO na Twojej witrynie. Nie potrzebujesz dodatkowych programów, bo wszystko jest dostępne w jednym narzędziu.

Rozszerzenie pomaga zoptymalizować treść, w tym długość metatagów Title i Description, a także monitorować gęstość słów kluczowych na stronie za pomocą tagów title.

Ponadto możesz analizować wewnętrzne i zewnętrzne adresy URL strony, identyfikować uszkodzone linki i przeglądać ich kotwice, aby zoptymalizować swoją strategię linków.

Rozszerzenie pomaga sprawdzić, czy strona jest dostępna do indeksowania w wyszukiwarce. Dostępna jest także analiza optymalizacji obrazów: znaczniki size, alt i title, niezbędne do uzyskania dodatkowych korzyści w kampaniach SEO.

Linki wewnętrzne

Ponadto rozszerzenie może służyć do testowania tagów Open Graph na każdej stronie: w szczególności do podglądu tego jak prezentuje się w sieciach społecznościowych.

Raporty SEO White Label

Jako profesjonalista docenisz fakt, że platforma umożliwia generowanie raportów White Label, co jest szczególnie ważne dla wspomnianych wcześniej freelancerów i agencji marketingowych. Za pomocą raportów możesz dostarczać swoim klientom niezbędne dane SEO. Raporty rejestrują wyniki prowadzonych działań, które pozwalają określić skuteczność pod kątem realizacji strategii biznesowej.

Dzięki SiteChecker.pro możesz automatycznie pobierać dane (w ten sposób generowane są raporty). System zbiera dane z kilku źródeł, w tym Google Analytics i Backlinks Tracker. Te informacje są dostępne w jednym pulpicie nawigacyjnym, który maksymalnie ułatwia raportowanie.

Automatyczne generowanie raportów SEO pomaga śledzić kluczowe wskaźniki. Nie ma potrzeby ciągłego przełączania się między różnymi narzędziami: wszystkie niezbędne i aktualne dane są dostępne codziennie w jednym raporcie. Wszystko, co musisz wiedzieć o skuteczności działań Pozycjonowania i SEO.

White labels są dostępne w większości usług SiteChecker.pro, w tym w audycie witryny, monitorowaniu linków zwrotnych, analizie rankingu słów kluczowych. Możesz uwzględnić te narzędzia w raporcie, aby zademonstrować kompleksowe podejście do swoich Klientów.

Fragment raportu SEO SiteChecker White Label

Nieważne, czy wysyłasz do klientów raporty miesięczne, dzienne czy tygodniowe. Możliwość ich wykorzystania pod własnym szyldem pozwala Twojej agencji zachować profesjonalny wizerunek. Twoi Klienci zobaczą wyniki, ale nie będą wiedzieć, jakich narzędzi użyłeś, aby uzyskać te wszystkie informacje.

SiteChecker.pro Plany i ich ceny

Cennik SiteChecker.pro

Teraz kluczowe pytanie brzmi: ile to kosztuje? Platforma SiteChecker.pro ma trzy plany taryfowe (i jeszcze jeden ekskluzywny). Wszystkie zapewniają dostęp do takich kluczowych funkcji jak: nieograniczona kontrola ruchu, monitorowanie pozycji lokalnych i mobilnych, ciągłe monitorowanie wydajności witryny oraz dostarczanie raportów z audytów zasobów sieciowych.

Główna różnica między planami polega na liczbie stron, linków i słów kluczowych.

Plan Basic zapewnia obsługę do trzech witryn i 1500 adresów URL. Jest to najbardziej odpowiednia opcja dla tych, którzy tworzą osobistą stronę internetową lub stawiają pierwsze kroki w SEO czy marketingu cyfrowym. Pomimo tego, że plan jest podstawowy, obsługuje do 150 słów kluczowych – w zupełności wystarczy właścicielowi małej witryny. Podstawowy plan zaczyna się od 29 USD miesięcznie.

Plan Startup zapewnia obsługę do pięciu witryn i 5000 adresów URL. To najlepszy wybór dla marketerów, którzy prowadzą projekty dla kilku klientów, a także dla właścicieli niewielkich zasobów internetowych. Plan ma możliwość użycia do 500 słów kluczowych na konto. To sprawia, że jest to najlepsze rozwiązanie dla profesjonalistów (w porównaniu z planem podstawowym). Ceny startowe zaczynają się od 49 USD miesięcznie.

Plan Growing zapewnia obsługę do 10 witryn i 50 000 adresów URL. Jest uważany za najlepsze rozwiązanie dla właścicieli witryn średniej wielkości, a także firm marketingowych, które chcą zachować potencjał przyciągania nowych Klientów. Możesz użyć do 1000 słów kluczowych na konto. Cena od 99 USD miesięcznie.

Biorąc pod uwagę możliwości jakie otrzymujesz, ceny są bardzo przyzwoite.

Podsumowanie

SiteChecker.pro jest aktualnie mocno testowanym narzędziem na moich projektach i szczerze mówiąc robi na mnie duże wrażenie. Tak jak wspomniałem danych jest sporo, a wszystko zamknięte jest w intuicyjnym panelu, dzięki czemu analizując uzyskane informacje nie czuję się tym zmęczony 🙂

Jedną z moich ulubionych funkcji jest możliwość monitorowania zmian na stronie, działa to rewelacyjnie i bardzo precyzyjnie.

Warto przynajmniej przetestować i porównać z rozwiązaniami z których już się korzysta.

Na koniec dodam tylko, że dla moich kursantów udało mi się uzyskać 30% rabatu w pierwszym okresie abonamentowym miesięcznym lub rocznym. Kod dostępny jest w ramach kursu SEO i Pozycjonowanie na PoznajWP.pl.

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *