Praca zdalna jeszcze do niedawna dla wielu z nas była czymś egzotycznym, jednak ze względu na pandemię stała się bardziej popularna oraz bardziej doceniana, zarówno ze strony pracodawców jak i pracowników. Jest to również świetny sposób na zdobycie doświadczenia w nowym zawodzie czy dorobienie sobie do pensji. Dlaczego dokładnie warto spróbować swoich sił z pracą zdalną? Kto się w niej sprawdzi i gdzie najlepiej jest szukać ogłoszeń?

  1. Największe zalety pracy zdalnej
  2. Dla kogo jest praca zdalna?
  3. Gdzie warto szukać pracy zdalnej?

Największe zalety pracy zdalnej

Praca zdalna ma wiele plusów, o których możemy pomarzyć w tej zwykłej, wykonywanej w biurze czy innym miejscu. Przede wszystkim daje nam ona bardzo dużą wolność i często też dowolność godzin wykonywania zadań zleconych przez szefa – ten drugi punkt dotyczy szczególnie sytuacji, gdy współpracujemy zdalnie z zagranicznymi przedsiębiorstwami i mamy różne strefy czasowe.

Praca zdalna może być również świetnym zajęciem dodatkowym, gdzie możemy dorobić do pensji jednocześnie nie musząc jechać w kolejne miejsce i tracić czasu na dojazd. Ten tryb pracowania nadaje się również dla osób które mają na co dzień problem z poruszaniem się lub wolą mieszkać w innym kraju niż firma, dla której świadczą swoje usługi.

Dla kogo jest praca zdalna?

Pomimo wielu zalet warto mieć świadomość, że praca zdalna nie jest dla każdego. Przede wszystkim nie sprawdzimy się w niej, jeżeli nie posiadamy minimum samodyscypliny i nie umiemy organizować swojego czasu. Pracując z domu mamy to poczucie, że nikt nad nami nie stoi, co dla niektórych może dać złudne poczucie, że można kolejne zadania odkładać w czasie. Takie działania niestety prowadzą do przekraczania deadline’ów lub po prostu do konieczności pracy po nocach aby je nadgonić, co jest bardzo niezdrową praktyką.

Z drugiej strony praca zdalna jest idealnym rozwiązaniem dla osób zdyscyplinowanych, które potrafią “zająć się same sobą” i realizować powierzone zadania bez konieczności wsparcia innych osób. Wiele tzw. wolnych zawodów można z powodzeniem wykonywać z domu, chociaż nie tylko one mają ten przywilej.

Gdzie warto szukać pracy zdalnej?

Pracy zdalnej możemy szukać tak samo jak tej klasycznej – na portalach z ogłoszeniami o pracę. Jeżeli udzielamy się w jakiejś konkretnej dziedzinie, np. jesteśmy grafikami czy copywriterami warto również być na bieżąco z grupami tematycznymi w mediach społecznościowych: tam również często można trafić na różne ogłoszenia o pracę, również tę zdalną.

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *