W Polsce udział Google w rynku wyszukiwarek to aż 97,7% co oznacza, że przytłaczająca większość internautów szukając produktów, usług czy czegokolwiek innego co możesz zaoferować wykorzystuje właśnie tę wyszukiwarkę. Dlatego obecność w niej jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym pozyskiwanie nowych Klientów za pośrednictwem Internetu.

Niestety sama obecność w indeksie Google to za mało, ponieważ w rzeczywistości w wynikach wyszukiwania liczy się tylko pierwszych 10 pozycji. To właśnie one pochłaniają ponad 95% ruchu związanego z wyszukiwaniem. Z tego względu jednym z Twoich celów jest doprowadzenie do sytuacji, kiedy to Twoja oferta zacznie pojawiać się w pierwszej dziesiątce Google. Jak tego dokonać?

Najlepiej to zadanie przekazać w ręce specjalistów, którzy wiedzą jak zaplanować i wdrożyć skuteczną strategię pozycjonowania, która w konsekwencji podjętych działań poskutkuje pojawieniem się Twojej strony wysoko w wynikach wyszukiwania.

Razem z moim zespołem SEO przygotowałem dla Ciebie specjalne pakiety. Każdy z nich został opracowany w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby projektów o różnej wielkości i o różnym stopniu trudności. Pierwsze efekty prowadzonych kampanii są widoczne zazwyczaj już po pierwszych 3 miesiącach, co jest uzależnione w dużej mierze od siły i aktywności Twojej konkurencji.

Wybierz pakiet odpowiedni dla siebie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami. Zespół inżynierów SEO przeprowadzi wstępną analizę i zasugeruje optymalny wybór dla Twojego projektu. Jest to o tyle istotne, że błędnie dobrany pakiet może okazać się mniej efektywny, a na wyniki trzeba będzie czekać dłużej.

Cennik pozycjonowania stron w wyszukiwarce Google

Poniżej szczegółowa propozycja pakietów działań SEO oraz ich ceny. Propozycja współpracy jest tak skonstruowana, aby nie wiązać Ciebie i Twojej firmy długoterminową umową. Z prowadzonej kampanii SEO możesz zrezygnować w każdej chwili podobnie jak w każdej chwili możesz zmienić pakiet na wyższy lub niższy w zależności od potrzeb i możliwości.

SEO START

lokale firmy, niska konkurencja
497 netto / miesiąc
 • Pozycjonowanie do 5 fraz
 • Podstawowy audyt SEO
 • Optymalizacja SEO głównych treści strony
 • Linkowanie wewnętrzne
 • 10 linków z forów i komentarzy / mc
 • artykuły sponsorowane
 • Monitoring pozycji fraz
 • Optymalizacja techniczna strony
 • Analiza konkurencji
 • Wewnętrzny Content Marketing

SEO STADARD

lokalne firmy, średnia konkurencja
997 netto / miesiąc
 • Pozycjonowanie do 20 fraz
 • Rozszerzony audyt SEO
 • Optymalizacja SEO treści strony
 • Linkowanie wewnętrzne
 • 20 linków z forów i komentarzy / mc
 • 1 artykuł sponsorowany / mc
 • Monitoring pozycji fraz
 • Optymalizacja techniczna strony
 • Analiza konkurencji
 • Wewnętrzny Content Marketing
Popularny

SEO PREMIUM

lokalne i szerokie SEO, średnia konkurencja
1997 netto / miesiąc
 • Pozycjonowanie do 50 fraz
 • Rozszerzony audyt SEO
 • Optymalizacja SEO treści strony
 • Linkowanie wewnętrzne
 • 30 linków z forów i komentarzy
 • 5-10 artykułów sponsorowanych
 • Monitoring pozycji fraz
 • Optymalizacja techniczna strony
 • Analiza konkurencji
 • Wewnętrzny Content Marketing

KAMPANIA SEO VIP od 2500 zł

To pakiet dedykowany witrynom, które muszą się zmierzyć z dużą i silną konkurencją oraz sklepom internetowym. W pełni indywidualnie opracowana strategia SEO uwzględniająca specyfikę branży, aktywność konkurencji i możliwości finansowe inwestora. Ten rodzaj kampanii przynosi najlepsze, długotrwałe wyniki. Minimalny budżet dla tego typu kampanii to 2500 zł netto / miesiąc. Ostateczne koszty ustalamy indywidualnie i jest on uzależniony od zakresu i intensyfikacji działań. Podobnie jak w przypadku podstawowych pakietów, brak długoterminowych umów.

ceny podane w tabeli są cenami netto do których nalezy doliczyć podatek VAT 23%

Szczegółowa specyfikacja pakietów SEO

SEO START SEO STANDARD SEO PREMIUM
Ilość pozycjonowanych fraz
frazy 2-6 członowe
do 5
do 20
do 50
Audyt SEO
Analiza strony pod kątem błędów i optymalizacji treści
podstawowy
rozszerzony
rozszerzony
Optymalizacja treści strony
Przeprowadzona na podstawie wyników audytu
TAK
TAK
TAK
Linkowanie wewnętrzne
Opracowanie strategii linkowania wewnętrznego
TAK
TAK
TAK
Linki z forów i komentarzy
Ilość pozyskiwanych linków w każdym miesiącu współpracy
10
20
30
Artykuły sponsorowane
Ilość zewnętrznych artykułów z linkiem do strony w każdym miesiącu współpracy
-
1
2 do 3
Optymalizacja widoczności na mapach Google
W tym optymalizacja wizytówki Moja Firma w Google
TAK
TAK
TAK
Monitoring pozycji w Google
Comiesięczne raportowanie wyników pozycjonowania
TAK
TAK
TAK
Optymalizacja techniczna strony
Wykonywana na podstawie przeprowadzanych audytów
Po stronie Klienta
TAK
TAK
Analiza konkurencji i ich działań SEO
Element mający wpływ na wyższą skuteczność strategii SEO
-
TAK
TAK
Wewnętrzny Content Marketing - ilość artykułów
Rozbudowa strony w każdym miesiącu o dodatkowe artykuły zwiększające ruch organiczny
-
-
1
Możliwość zmiany fraz
Możesz zmienić frazy w trakcie pozycjonowania
TAK
TAK
TAK
Analiza danych Google Analytics i Google Search Console
Cyklicznie analizujemy dane gromadzone w statystykach i Google Search Console
TAK
TAK
TAK

Dodatkowe pakiety zwiększające skuteczność kampanii

Pozycjonowanie można wzmocnić działaniami ePR polegającymi na publikacji dodatkowych treści w mediach społecznościowych i innych serwisach pozyskując w ten sposób nie tylko dodatkowe linki zwrotne o dużej mocy, ale także realny ruch. Do dyspozycji masz trzy pakiety, z których każdy możemy dostosować do Twoich indywidualnych wymagań.

SEO ePR START SEO ePR STANDARD SEO ePR PREMIUM
MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Prowadzenie Profilu Facebook
ilość wpisów w miesiącu
4
8
12
Prowadzenie Profilu Google+ lub Twitter
ilość wpisów w miesiącu
4
8
12
Prowadzenie Profilu You Tube
ilość filmów w miesiącu
-
1
2
CONTENT MARKETING
Artykuły informacyjne na zewnętrznych stronach
ilość artykułów publikowanych w miesiącu
2
4
6
Treści o charakterze bloga/poradnika
ilość artykułów wewnętrznych publikowanych w miesiącu
2
4
6
Dystrybucja notek prasowych do dziennikarzy ePR
-
-
TAK
Koszt
miesięczny budżet dla danego pakietu
750 zł netto
1500 zł netto
3000 zł netto

Cennik pozycjonowania nie musi odstraszać

Ceny, które widzisz, to jedne z atrakcyjniejszych na rynku biorąc pod uwagę zakres prac. Nie zawsze jest tak, że pozycjonowanie musi kosztować krocie. Wszystko zależy od branży w której działasz. Własnie dlatego nasze pakiety zaczynają się już od 497 zł netto, aby dać szansę także małym przedsiębiorcom działającym na rynkach lokalnych, gdzie konkurencja jest mniejsza, a potencjał dla ich biznesu wysoki.

SEO zmienia się niezwykle dynamicznie, co w konsekwencji oznacza, że coraz trudniej jest przebić się na wysokie pozycje, a tak naprawdę liczy się tylko pierwszych 10 wyników wyszukiwania i tylko one generują sensowny ruch napędzając sprzedaż i dynamikę wzrostu dochodów. Pozycje poza TOP10 praktycznie są bezużyteczne. Niestety dla każdej frazy miejsc z potencjałem biznesowym jest tylko 10, a firm które o te pozycje walczą niekiedy setki. Czy to oznacza, że nie masz szans? W żadnym wypadku. Skorzystaj z wybranego pakietu, a w ramach usługi otrzymasz dodatkowo wsparcie Twojego indywidualnego opiekuna SEO, który poza prowadzeniem kampanii w ramach wybranego pakietu będzie także sugerował działania, które jeśli podejmiesz poskutkują poprawą widoczności strony, wzmocnieniem jej pozycji i ich stabilizację.

Nie jesteś uwiązany

Zasady współpracy są jasne i transparentne. Nie ma więc potrzeby wiązać Cię długoterminową umową. Ty decydujesz jak długo chcesz prowadzić kampanię SEO, jaki będzie jej zakres i ile ostatecznie w nią zainwestujesz. Z kolei dedykowany specjalista SEO prowadzący Twój projekt dokłada wszelkich starań abyś był zadowolony z wyników współpracy. W mojej ocenie tylko taka forma partnerskiego współdziałania przynosi w efekcie najlepsze wyniki i satysfakcję dla obu stron.

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę wykupić kampanię SEO w wybranym pakiecie na jeden miesiąc?

Tak ponieważ nie wiąże Cię żadna terminowa umowa, jednak po jednym miesiącu działań SEO praktycznie nie ma szans na pojawienie się wyników. Dlatego w ten sposób zaplanowana strategia inwestycji w SEO będzie po prostu wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Zazwyczaj pierwsze efekty podejmowanych działań pojawiają się po pierwszych 3 miesiącach pracy. Kolejne miesiące, to dalsze wzmacnianie domeny, jej reputacji i pozycji dla kluczowych fraz, ale także fraz z długiego ogona, które w wyniku nazwijmy to “efektu ubocznego” kampanii, także będą zyskiwały wyższe pozycje.

Jaki pakiet powinienem wybrać?

Dobór odpowiedniego pakietu powinieneś poprzedzić analizą swojej konkurencji. Jeśli działasz na rynku lokalnym w mieście do 200 000 mieszkańców, a w Twojej branży nie ma wielu silnych konkurentów wówczas pakiet START zazwyczaj jest wystarczający. Z kolei jeśli działasz na rynku o wiele bardziej konkurencyjnym w dużej aglomeracji lub chcesz pozycjonować się szeroko na całą Polskę, powinieneś rozważyć pakiet STANDARD, PREMIUM lub VIP. Pakiet VIP dedykowany jest dla branż o bardzo silnej konkurencji, a także sklepów internetowych działających w mocno konkurencyjnych obszarach. Pakiet VIP to także usługa umożliwiająca pozycjonowanie międzynarodowe.

Jak wygląda procedura uruchamiania usługi?

Po zamówieniu wybranego pakietu i jego opłaceniu w ciągu 24 godzin (dni robocze) skontaktuje się z Tobą Twój opiekun i razem omówicie szczegóły kampanii oraz Twoje cele.

Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie audytu Twojej strony pod kątem zarówno treści jak i pod kątem błędów technicznych.  W przypadku rozszerzonego audytu zostanie także przeanalizowany obecny profil linków oraz Twoja główna konkurencja.

Dalsze działania to wprowadzenie zmian na stronie jakie wskaże przeprowadzony audyt, budowanie zaplecza wartościowych linków, content marketing i bieżący monitoring oraz optymalizacja wszystkich kluczowych aspektów związanych z prowadzoną kampanią SEO.

Skąd będę wiedział za co płacę?

Wszystkie działania jakie podejmujemy są raportowane. Co miesiąc otrzymasz kompletną informację z podjętych prac i ich efektów. Nie dopuszczamy sytuacji, kiedy płacąc za usługę nie wiesz tak naprawdę co robi agencja SEO i czy cokolwiek robi poza wysłaniem informacji o pozycjach i wystawieniem faktury. Taka forma współpracy, choć często stosowana u nas nie ma miejsca. Niezwykle ważne jest dla nas budowanie wzajemnych relacji i zaufania, a to nie może opierać się na niedomówieniach.

Czy mogę zmienić plan w trakcie trwania kampanii?

Tak, jest to możliwe. Zarówno na wyższy jak i niższy jeśli taki istnieje. Zmiana spowoduje, że od kolejnego miesiąca zakres podejmowanych działań SEO zostanie rozszerzony lub zawężony. To Ty decydujesz o tym jak intensywnie będzie prowadzona kampania. Z naszej strony będziemy sugerować konkretne kroki, ale ostatecznie decyzja zawsze jest po Twojej stronie.

 

To co wyróżnia naszą ofertę to jej elastyczność. Możesz np. przez pewien czas prowadzić intensywną kampanię SEO i w momencie gdy uda się osiągnąć pożądane wyniki zmienić pakiet na niższy aby w ten sposób podtrzymywać wypracowane pozycje i zoptymalizować koszty. Jeśli zobaczysz, że strona znowu zaczyna spadać ponownie możesz podnieść pakiet aby zintensyfikować działania i odrobić straty. Podobnie funkcjonuje to w drugą stronę. Załóżmy, że na starcie nie dysponujesz większym budżetem i nie możesz sobie pozwolić na intensywne działania SEO, a branżę masz dość konkurencyjną. Uruchamiasz więc pakiet START, a w dogodnym dla Ciebie momencie możesz go okresowo zmieniać na wyższy. Intensywność kampanii będzie zróżnicowana w czasie, ale wszystko to razem będzie pracowało na Twoją korzyść.

 

To unikalny model współpracy dający Ci dużą swobodę i możliwość planowania budżetu związanego z pozycjonowaniem.

Jak szybko pojawią się efekty

Często pierwsze pozytywne rezultaty prowadzonych kampanii SEO pojawiają się po pierwszych trzech miesiącach pracy. Na tempo wzrostu ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim kluczowe jest tu odpowiednie dobranie pakietu SEO do poziomu i jakości Twoich konkurentów. Jeśli działają intensywnie, wówczas niewłaściwy dobór pakietu może okazać się nieefektywny, a czas potrzebny na wspięcie się w wynikach wyszukiwania będzie znacznie dłuższy. W niektórych przypadkach może okazać się wręcz niemożliwy. 

Jak długo powinna trwać kampania SEO?

To zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich możliwości. Na pewno wykupienie kampanii tylko na miesiąc nie ma większego sensu, choć formalnie jest to możliwe. To za krótki czas aby podjęte działania miały szansę faktycznie zadziałać. Dlatego rekomendujemy kampanie trwające przynajmniej 6 miesięcy.

Jeśli zależy Ci na szybkich efektach wówczas sugerujemy uruchomić równolegle kampanie Google Ads, dzięki którym bardzo szybko zaczniesz pozyskiwać Klientów z płatnych wyników wyszukiwania. Jeśli interesuje Cię ten temat, skontaktuj się z nami.

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru pakietu, chcesz dopytać o dodatkowe szczegóły związane z usługą, użyj formularza kontaktowego lub napisz: kontakt@jak-zrobic-strone.pl

Zależy nam, abyś podjął właściwą dla swojego biznesu, dobrze przemyślaną decyzję.

Zapraszam do współpracyO

Krzysztof Wojteczko