Dwa dni temu na DiDHost pojawiła się kolejna aktualizacja panelu. Poza wieloma poprawkami i ulepszeniami w menedżerze plików pojawiła się bardzo praktyczna opcja, o której dziś chciałem napomknąć.

Importowanie plików z dowolnego adresu URL

Do czego może mi się to przydać?

Przede wszystkim ta funkcja w znaczący sposób przyspieszy proces przerzucania plików i całych archiwów. Wyobraź sobie standardowy model, gdy masz dostęp tylko do konta FTP. Logujesz się na serwerze skąd chcesz przenieść pliki na nowe miejsce docelowe.

Załóżmy, że na maszynie źródłowej masz także managera plików, który pozwala utworzyć archiwum np. w formacie .zip. Takie archiwum pobierasz na swój komputer, a potem musisz je wysłać na serwer docelowy. Czy to wygodne? Jeśli nie masz innej możliwości, to być może tak, ale w praktyce to strata Twojego cennego czasu.

Jak możesz ten proces usprawnić na kontach hostingowych DiDHost?

Utworzone wcześniej archiwum jest dostępne pod adresem X skąd można je pobrać. W poniższym przykładzie użyję adresu do najnowszej wersji WordPressa, którą można pobrać ze strony wordpress.org. Adres ma postać: https://pl.wordpress.org/latest-pl_PL.zip

Krok po kroku

Zaloguj się do panelu zarządzania kontem hostingowym i uruchom Menedżera Plików. Następnie kliknij w ikonkę + aby wywołać menu kontekstowe. Kliknij w nową opcję “Import pliku przez adres URL”:

Menedżer plików panelu DiDHost

W ten sposób wywołasz okienko modalne z jednym polem do wstawienia adresu URL pliku, który chcesz zaimportować.

Formularz do wpisania adresu URL importowanego pliku

Pozostaje tylko go wkleić i kliknąć w przycisk importu, aby po chwili plik pojawił się na Twoim koncie. W naszym przykładzie moglibyśmy go po tej czynności rozpakować, a potem uruchomić ręczną procedurę instalacji WordPress 🙂

Po imporcie plik można rozpakować

Ta nowa opcja może zaoszczędzić Ci w pewnych sytuacjach sporą ilość czasu, a o to przecież chodzi, żeby praca ze stroną i tym co znajduje się na hostingu było dla Ciebie maksymalnie komfortowe 🙂

Ustandaryzowany proces dodawania domeny

Ostatnia aktualizacja panelu, to także kilkadziesiąt innych usprawnień i poprawek. Ustandaryzowany został sposób dodawania nowej domeny. Podobnie jak w przypadku wielu innych opcji formularz pojawia się teraz z oknie wysuwającym się z lewej strony ekranu, a główny widok to podstawowe opcje związane z dodawaną domeną:

Nowy widok dodawania domeny

Pozostałe opcje jak: Ustawienia hostingu czy certyfikat SSL są w tej chwili domyślnie zwinięte.

Z powyższych nowości możesz już korzystać na swoich kontach zarówno klasycznych jak również na hostingu WordPress.

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *