Oxygen, jeden z najciekawszych builderów dla WordPressa doczekał się nowego wydania oznaczonego numerem 4.0. Jak zwykle kawał dobrej roboty.

To jeden z tych kreatorów, który sprawia, że opublikowana strona jest wydajna z czym nie każde tego typu narzędzie dobrze sobie radzi, np. Elementor.

Co nowego w Oxygen 4.0

W zasadzie rewolucyjnych zmian nie ma, ale co myślę istotne, odświeżony został interfejs edytora. Celem była lepsza optymalizacja UX, a co za tym idzie wydajności naszej pracy. Mówiąc prościej mniej klikania i więcej narzędzi pod ręką 🙂 Mi nowa odsłona bardziej podoba sie od poprzedniej wersji, jest czytelniejsza. Jest to ważne, ponieważ przy tak olbrzymich możliwościach Oxygen, niektóre funkcje potrafią przytłoczyć, trzeba więc podać je w przyjemniejszy sposób.

interfejs Edytora Oxygen po zmianach

Poprawiona wydajność edytora

Faktycznie ją czuć. Wprowadzono zmiany na zapleczu, których efektem jest szybsze ładowanie się jak i sama praca z edytorem. Jest lepiej, ale szczerze mówiąc na edytor Oxygen nigdy nie narzekałem.

Shortcode

Co z nim? Od teraz shortcody zostały zastąpione JSONem jak chodzi o przechowywanie projektów Oxygen. Jest to znacznie szybszy format do pracy i eliminuje niektóre procesy pośrednie. Kolejny element, który powinien pozytywnie wpłynąć na wydajność.

Pamiętaj tylko, że po aktualizacji do wersji 4 będzie trzeba zreorganizować wszystkie shortcody. Oxygen pozwoli uruchomić proces automatycznej zmiany, ale warto potem sprawdzić czy coś się nie rozjechało.

WooCommerce

Dodatkowe rozszerzenie dla sklepów WooCommerce także otrzymało kilka nowości i sporo ulepszeń. W końcu pojawiła się opcja mini koszyka i cross sellingu 🙂

Poza tym poprawki typu:

  • możliwość usunięcia Tytułu archiwum i ukrycia Opisu archiwum dla elementu Lista produktów,
  • dodano zakładkę umożliwiającą stylowanie opisu archiwum dla elementu Lista produktów,
  • dodano kontrolkę umożliwiającą zmianę znacznika tytułu listy produktów
  • i grubo ponad setkę innych ułatwień i poprawek

Podsumowanie

Oxygen jest bardzo lubiany przez tych miłośników WordPressa którzy mogą pochwalić się chociaż podstawową znajomością HTML/JS/CSS. To właśnie takie osoby są w stanie wycisnąć z tego narzędzia wszystko co tylko się da, a uzyskane wyniki dystansują wiele innych builderów dla WordPressa zarówno pod względem elastyczności jak i wspomnianej na wstępie wydajności.

Jeśli już trochę działasz z CSS-em, a może do tego z JavaScript powinieneś go sprawdzić. Kto wie, czy nie wciągnie Cię na dobre tak jak innych 🙂

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

PayForm oferta lifetime
PayForm

Generowanie formularzy szybkich płatności. Możesz tym narzędziem zwiększyć konwersję!

Consolto

Aplikacja do spotkań online i obsługi Klienta. Ogrom możliwości i...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.