Często widzicie na kanale YouTube tu, na Jak Zrobić Stronę, a także na PoznajWP jak prezentuję rozmaite narzędzia w ofertach lifetime. Część z Was korzysta z tych informacji na soją korzyść, ale większość całkowicie je ignoruje. Jak sądzicie dlaczego zachęcam Was do poszukiwania tego typu ofert? Już wyjaśniam.

Na czym polegają oferty lifetime (LTD)

Zacznijmy od podstaw. O co dokładnie chodzi w tego typu ofertach? Wielu z Was doskonale to wie, ale są również i tacy dla których to sformułowanie niewiele mówi.

Oferta lifetime, w skrócie LTD, to specjalna oferta najczęściej ograniczona czasowo, pozwalająca skorzystać z dostępu do określonej aplikacji lub usługi, której model rozliczeniowy opiera się na opłatach abonamentowych, płacąc jednak tylko raz.

Przykładowo mamy narzędzie, do którego dostęp normalnie kosztuje 49 dolarów miesięcznie. W ofercie lifetime możemy zapłacić jednorazowo 98 dolarów i korzystamy z narzędzia bez ograniczeń czasowych nie ponosząc z tego tytułu już żadnych opłat w przyszłości.

Komu to się opłaca?

Na pierwszy rzut oka można by było pomyśleć, że to dość szalony ruch ze strony dostawcy takiej oferty, bo zamiast zarabiać na abonamencie dostaje jedną wpłatę i na tym koniec. Rzeczywiście widać od czasu do czasu tego typu ruchy. Nie tak dawno topowa wtyczka WordPress do uruchomienia programu partnerskiego wycofała się z planu lifetime.

W praktyce wygrywają jednak obie strony umowy. My kupując produkt lub usługę w ofercie LTD mamy z czasem znaczne oszczędności i dostęp do nierzadko przydatnych narzędzi, które pomagają nam efektywniej prowadzić swój biznes. Z kolei firma oferująca LTD z jednej strony ma szybki dopływ gotówki na najbliższy rozwój, ale przede wszystkim buduje bazę odbiorców z których cześć stanie się ambasadorami marki powodując przyrost ilości klientów, którzy rozliczać się będą już w tradycyjnym modelu abonamentowym.

Czy to ryzykowne?

Poniekąd tak. Zdarzyło mi się kilka razy zainwestować w ofertę lifetime, do której po roku straciłem dostęp z uwagi na niepowodzenia biznesowe dostawcy. Mówiąc wprost projekt się zwinął, bo nie dał rady utrzymać się dłużej na mocno konkurencyjnym rynku. Takie przypadki sie zdarzają więc pewne ryzyko owszem jest. Biorąc jednak relatywnie niskie koszty inwestycji i fakt, że często mamy możliwość zwrotu wniesionej wpłaty w ciągu 30 lub 60 dni, ryzyko jest zredukowane maksymalnie jak to tylko możliwe.

Większość ofert z których skorzystałem przetrwała najgorszy okres i nierzadko te produkty/usługi mocno się rozwinęły także dzięki sugestiom osób korzystających z usługi w modelu lifetime. Dla mnie oznacza to bardzo konkretne oszczędności.

Ile można zaoszczędzić korzystając z ofert LTD

To w dużej mierze zależy od biznesu jaki prowadzicie i Waszego zapotrzebowania na narzędzia wspierające rozwój.

Powiem Wam jak to u mnie wyglada, ale dotknę tylko kilku narzędzi z kilkuset jakimi dysponuję 🙂 Dlaczego mam tak dużo? Głównie po to żeby prezentować je Wam, moim Kursantom, Klientom, Czytelnikom i Subskrybentom. Większość z nich nie jest mi potrzebna, ale leżakują i czekają na właściwy moment, który być może nigdy nie nadejdzie 🙂 Wy oczywiście tak nie róbcie, to mój świadomy wybór 🙂

Automizy – system do email marketingu

Jedna z moich ulubionych inwestycji LTD i niezwykle potrzebna. Na stronie Automizy możecie przyjrzeć się na czym dokładnie ta usługa polega. Teraz napiszę tylko tyle, że mam konto z bazą 50 000 aktywnych subskrymentów i od roku gdy inwestycja mi się zwróciła nie zapłaciłem ani grosza i nie zapłacę dopóki Automizy będzie na runku.

W tym wypadku kalkulacja oszczędności jest prosta. Abonament Automizy dla 50 000 subskrybentów to koszt miesięczny na poziomie 359 dolarów.

Koszt utrzymania Automizy dla 50000 kontaktów

To daje w ciagu roku kwotę na poziomie 4 308 dolarów. Przy dzisiejszym kursie to 15 934 zł. Ile wydałem? W ofertę LTD Automizy zainwestowałem 490 dolarów czyli jakieś 1 800 zł. Zobaczcie ile wydałem a ile musi wydać Klient Automizy korzystając z tego samego pakietu rozliczając się miesięcznie. Moja oszczędność tylko na tej jednej ofercie to ponad 14 000 zł. Za rok to będzie już ponad 30 000 i tak z każdym rokiem oszczędności rosną, a z narzędzie mogę swobodnie korzystać.

BotStar

Świetny chatbot w Messengerze Facebooka, a także działający niezależnie na naszej stronie w zależności od naszych preferencji. Popatrzmy na plany abonamentowe:

Cennik BotStar

Plan płatny to 15 dolarów miesięcznie co daje nam 500 sesji chatbota w miesiącu. Tę usługę mam ze znacznie większymi limitami sięgającymi do 250 000 sesji, a więc 500 razy więcej. Gdybyśmy chcieli w prosty sposób przeprowadzić kalkulacje bez uwzględnienia rabatu który pewnie byśmy dostali, to koszt miesięczny usługi wyniósłby 7500 dolarów czyli około 27 000 złotych. Zapewne dostalibyśmy rabat, ale nie sądzę aby opłaty miesięczne przy takiej ilości sesji zeszły znacznie poniżej 10 000 zł. Zawsze możecie ich zapytać 🙂

Ile wydałem? W tym wypadku 295 dolarów czyli w granicach 1 000 zł. Przyjmijmy 10 000 oszczędności miesięczne. Po roku mamy 12 000 minus inwestycja jednorazowa czyli 11 000 zł zachowane w kieszeni. Za rok 12 000 itd…

Automizy + BotStar ~ 26 000 zł rocznej oszczędności i tak w każdym kolejnym roku.

BiQ

Narzędzie do szukania i analizy fraz kluczowych. Opisałem je ostatnio w artykule BiQ alternatywa dla Ahrefs. Bardzo obiecujące i dobrze rokujące na przyszłość. Jak wygląda standardowa cena w abonamencie miesięcznym lub rocznym:

Cennik BiQ

Nawet gdybyśmy się rozliczali rocznie obcinając opłaty o 100 dolarów to zapłacimy 900 czyli przy aktualnym kursie 3 330 zł. Za to narzędzie w ofercie LTD zapłaciłem 245 dolarów (900 zł), a wiec zaoszczędziłem 2 430 zł. Jak widać nie są to tak duże kwoty jak w przypadku wcześniej wymienionych ofert, ale 2,5 tysiąca rocznie piechotą nie chodzi 🙂

Better Uptime

Najlepsze narzędzie do monitorowania dostępności stron i usług a jakim miałem kiedykolwiek styczność. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Nieco informacji znajdziecie w artykule na temat narzędzi do monitorowania stron.

Cennik standardowy prezentuje się tak:

Cennik Better Uptime

Wyróżniłem najdroższy plan bo to właśnie ten pakiet kupiłem w ofercie lifetime, choć w praktyce nie do końca ten, ponieważ tu widzimy, ze w tej cenie jest jeden użytkownik i jeden team, a każdy kolejny team to 30 dolarów miesięcznie. W moim przypadku nie mam tego limitu.

Kalkulujemy: 150 dolarów miesięcznie to 180 dolarów rocznie, a więc mniej więcej 6 660 zł. Ofertę lifetime zakupiłem za 245 dolarów (około 900 zł). Oszczędność w pierwszym roku uwzględniając zakup to 5700 zł a w kolejnych latach 6600.

Podsumowanie

To raptem kilka zakupionych ofert LTD spośród tych jakie mam w swoim arsenale. Tylko ta grupka generuje mi oszczędności na poziomie około 36 000 zł! To są już znaczące oszczędności, a pamiętajmy, że tego typu narzędzia mają za zadanie wspierać nasz biznes i zwiększać generowane dochody. Robią to, przy okazji nie zabierając nam żadnych kolejny środków.

Mam nadzieję, że czujecie teraz wartość tego typu ofert. Pozostaje pytanie gdzie je znajdziecie?

Gdzie znajdę oferty LTD

Numerem jeden jest zdecydowanie AppSumo. W tym miejscu znalazłem większość ciekawych narzędzi i zachęcam Was do śledzenia ich strony oraz wyłapywania ofert, które mogą być pomocne i wspierać waszą aktywność w Internecie. Na AppSumo macie aż 60 dni na testowanie zakupionego narzedzia. Jeśli uznacie, że wam nie odpowiada z jakiegoś powodu odzyskujące swoje pieniądze bez dodatkowych pytań.

Gdzie jeszcze warto zerknąć? Kilka perełek znalazłem także na SaasMantra. Nie ma tu dużo ofert, ale właśnie tu m.in. trafiłem na Automizy, jeden z lepszych dealów. Polecam rownież Dealify, gdzie ofert jest nieco więcej i także można ustrzelić ciekawe narzędzia.

Osobiście koncentruję sie na tych trzech miejscach, ale jeśli poszukacie znajdziecie ich więcej.

Jeśli chcecie tak jak ja sporo zaoszczędzić, zachęcam was także do subskrypcji aktualności z JZS (formularz zapisu poniżej), a także kanału YT. Z kolei jeśli jesteście uczestnikami moich kursów dowiecie dzielę się z wami większą ilością ciekawych ofert LTD.

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *