Tak, dokładnie. Wczoraj ostatecznie nowa wersja mojego flagowego szkolenia ujrzała światło dzienne. Pracowałem nad nią przez ostatnich kilka miesięcy czego efektem jest zupełnie nowy materiał jaki mogę Ci zaprezentować.

WordPress 6

Całość kursu oparta jest rzecz jasna na najnowszej wersji WordPressa jaką mamy na obecną chwilę. Wcześniejsza edycja kursu bazowała na WordPressie 5 i choć w większości ustawień tego CMS-a praktycznie niewiele się zmieniło, bo nie jest tak, że każda kolejna wersja to duża rewolucja jak miało to miejsce w 2018 roku, to mimo wszystko pojawiły się zmiany i ulepszenia o jakich warto byś wiedział i potrafił z nich skorzystać.

Gutenberg

Na kursie poprzedniej edycji jak już wspomniałem pracowaliśmy z WordPressem w wersji 5. Duży nacisk położyłem wówczas na alternatywę dla natywnego edytora WordPress jaką był i nadal jest Elementor.

W tamtym czasie Gutenberg (standardowy edytor wizualny WordPressa) był jeszcze na dość wczesnym etapie swojego rozwoju i w praktyce więcej sprawiał problemów niż był z niego pożytek. Moi Klienci i Studenci zdecydowanie woleli wymienić go na Elementora, bo komfort i szybkość pracy były nieporównywalnie lepsze.

Obecnie Gutenberg mocno się zmienił i zdecydowanie nie jest już tym samym edytorem, którego znaliśmy dwa, trzy lata temu.

Gutenberg na tyle się zmienił, że dziś częściej korzystam z niego niż z innych builderów z czym wiąże się szereg korzyści jak chociażby nieco lepsza wydajność, co nie zawsze jest bez znaczenia.

Do dziś powstało wiele rozszerzeń dla tego edytora oferujących świetne i bardzo konfigurowalne bloki. Niektóre z nich mienią się kreatorami stron dla Gutenberga i jest w tym sporo prawdy.

W najnowszej edycji wiele uwagi poświęcam Gutenbergowi ponieważ już dziś jest godnym rywalem dla takich rozwiązań jak Elementor. Rodzi się też narzędzie FSE (Full Sile Editing), które na obecną chwilę jest co prawda wciąż w wersji beta, ale za jakiś czas wejdzie na ścieżkę stabilności i korzystając z Gutenberga zbudujesz cały layout i wszelkie szablony dla różnych rodzajów treści. Już teraz jest to możliwe korzystając z tego rozwiązania lub instalując odpowiednie rozszerzenie dla Gutenberga.

Motywy

Zauważyłem, że wielu z moich Studentów największy problem ma z odpowiednim doborem motywu dla swojej strony. Postanowiłem więc mocno rozbudować tę część kursu omawiając szczegółowo 5 moim zdaniem najlepszych motywów dla WordPressa. Kilka z nich, jeśli nie wszystkie znajdziesz w artykule: Najlepsze darmowe motywy WordPress.

To ścisła czołówka, a dlatego omawiam je wszystkie żebyś jako uczestnik kursu doskonale poczuł różnice jakie pomiędzy motywami istnieją i żebyś przestał się ich bać. Dzięki temu możesz wybrać jeden z nich lub szukając czegoś na własną rękę, ale będziesz doskonale wiedział na co zwrócić uwagę, żeby nie wpakować się w ślepą uliczkę 🙂

Poprzednia wersja kursu koncentrowała się tylko na jednym motywie. Potem widziałem, że 95% studentów korzystało dokładnie z tego samego. Zdałem sobie sprawę, że nieświadomie nałożyłem im klapki na oczy, a w żadnym razie nie chcę Cię ograniczać. Zależy mi na tym żebyś wybrał najlepszy możliwy motyw z którym będziesz się czuł dobrze i który spełni Twoje oczekiwania.

Jaki jest koszt kursu

To tylko fragment dużych zmian jakie przeszedł mój Kurs WordPress. Owocem moich wysiłków jest ponad 170 lekcji wideo konkretnej praktycznej wiedzy do której możesz wracać tyle razy ile chcesz. Łącznie na obecną chwilę materiały wideo to 43 godziny oglądania ciurkiem.

Gdybyśmy chcieli to przełożyć na standardowe szkolenia stacjonarne można by było skalkulować to tak:

1 dzień warsztatów to zazwyczaj 8 godzin. Odejmijmy od tego przerwy i czas potrzebny na analizowanie pracy jaką uczestnik wykonuje w ramach warsztatu. Konkretnej wiedzy jest więc zazwyczaj około 5-6 godzin.

Oznacza to, że materiał z mojego szkolenia wypełniłby około 8 dni warszatowych. Z tą zasadniczą różnicą, że do moich lekcji możesz wracać i nawet jeśli czegoś nie zrozumiesz za pierwszym razem to po dwóch powtórkach to się zmieni. W przypadku klasycznego szkolenia nie masz takiej możliwości. Co uda Ci się zapamiętać, to zapamiętasz, co zanotujesz to zanotujesz, ale po tygodniu okaże się, że gdy siądziesz do strony nagle zapomnisz połowy rzeczy.

Kosz 8 dni warsztatów na żywo to lekko kilka, kilkanaście lub więcej tysięcy złotych. Koszt mojego szkolenia z dostępem na ponad 9 miesięcy, to koszt zaledwie 290 zł, a w wersji wieczystej z dodatkowym dostępem do grupy wsparcia to koszt 897 zł. Czy to znaczy, że ten kurs jest słaby skoro kosztuje tak mało? Ciężko to ocenić bo pewnie nie byłbym zbyt obiektywny 😁 ale możesz poczytać co o moich szkoleniach sądzą inni: Zobacz opinie.

Podsumowanie

Jeśli nie korzystasz jeszcze z tego kursu, a chcesz posiąść konkretną, praktyczną wiedzę podaną w prosty sposób, zapraszam Cię do udziału w szkoleniu. Wybierz wersję, która najbardziej Ci odpowiada:

Uporządkowana i kompletna wiedza, to wartość sama w sobie. Być może sam doskonale wiesz, że nauka z materiałów znalezionych na YT, blogach itp, to zazwyczaj wiedza nieuporządkowana, wyrywkowa. W jednym miejscu dowiesz się tego, w innym czegoś innego i tak skaczesz z kwiatka na kwiatek, a gdy przychodzi do zrobienia czegoś na serio okazuje się, że rozkładasz ręce bo te kawałki nie układają się w spójną całość. Jeśli doświadczyłeś skończ z takimi poszukiwaniami, tracisz tylko masę czasu, energii i nerwów. Sięgnij po coś konkretnego, co masz w zasięgu swojej ręki.

Zapraszam 👋

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *