Trzy tygodnie temu zarówno twórcy motywu Kadence jak również iThemes ogłosili oficjalnie połączenie sił. W praktyce jest to przejęcie projektu Kadence przez iThemes, ale myślę, że to powinno bardzo ucieszyć wszystkich sympatyków tego motywu. Wzmacnia go i dobrze rokuje na przyszłość, a przecież inwestując w jakiekolwiek narzędzie dla WordPressa chcemy mieć pewność, że nie zostanie porzucone z powodu niewystarczających środków na rozwój. Takie sytuacje nie są rzadkością.

Raptem pod koniec 2020 roku motyw Kadence zadebiutował w repozytorium WordPress, bardzo szybko zyskując sporą ilość użytkowników. Jeśli śledzisz JZS, wiesz że aktualnie ten motyw obsługuje stronę na której jesteś od grudnia 2020 🙂

W grudniu przesiadłem się z Astry i choć trochę obawiałem się tej zmiany, to dziś bez wahania mogę powiedzieć, że nie żałuję tego ruchu. Motyw jest bardzo szybki i w połączeniu z jego blokami dla Gutenberga pozwala komfortowo pracować z treścią. Oczywiście moja decyzja nie była wyborem spontanicznym. Gdyby motyw miał raptem miesiąc życia nie zdecydowałbym się na taką zmianę, ale z Kadence można było korzystać jeszcze przed premierą pobierając go z oficjalnej strony. To był wystarczająco długi czas, aby świadomie podjąć ryzyko.

iThemes

Prawdopodobnie znasz tę firmę, która na rynku WordPress jest obecna od 2008 roku. Stworzyli i rozwijają takie popularne i cenione wtyczki jak Restrict Content PRO, iThemes Security PRO czy BackupBuddy. W skrócie, pierwsza wymieniona wtyczka pozwala na uruchomienie witryny o charakterze członkowskim, druga wtyczka to narzędzie, którego zadaniem jest dbałość o bezpieczeństwo Twojej strony (konkurent dla WordFence). Z kolei ostatnia, to wtyczka do tworzenia własnych kopii bezpieczeństwa często w rankingach wymieniana jako jedna z najlepszych.

W pierwszym tygodniu kwietnia do tego zacnego grona dołączył także motyw Kadence, co jak głoszą twórcy motywu jest zapowiedzią nowych ekscytujących możliwości jakie wkrótce zostaną udostępnione jego użytkownikom.

Co się zmieni

Od strony samego projektu, jego marki czy potencjalnych konsekwencji dla dotychczasowych użytkowników, niewiele. Marka Kadence pozostanie, ceny nie ulegną zmianie (przynajmniej na razie). Praktycznie zmiana / przejęcie ma być niezauważalne.

Natomiast przyszłość motywu ma malować się szerszą paletą barw. iThemes po przejęciu zainwestuje w rozwój motywu i jego wtyczek (Kadence Blocks) dzięki czemu nowości, poprawki i ulepszenia będą wprowadzane jeszcze szybciej.

Po stronie Kadence WP mamy wielkie plany, w tym nowe produkty i świetne funkcje, które pojawią się już wkrótce. Dynamiczna zawartość dla Kadence Blocks Pro zostanie udostępniona w ciągu najbliższego miesiąca wraz z nową wtyczką, którą nazywamy Kadence Cloud.

Umożliwi ona Wam stworzenie własnej chmury gotowych treści, które będziecie mogli wykorzystać na dowolnej stronie internetowej. Będziecie mogli nawet rozdawać lub sprzedawać dostęp do swojej chmury.

Jestem również podekscytowany faktem, że kończymy prace nad wieloma prośbami o funkcje, na które oddano najwięcej głosów. Dotyczą Kadence Blocks i motywu Kadence. Wybiegając poza te ramy, tej jesieni planujemy dużą premierę nowego produktu.

pisze Ben Ritter na blogu Kadence

Będzie się działo 🙂 Czekam na zapowiadane nowości z wypiekami na twarzy i oczywiście gdy tylko się pojawią będę o nich informował.

Ten rok dla motywu Kadence wydaje się być szczęśliwy, co wkrótce powinno uszczęśliwić także jego użytkowników na całym świecie. Autor nie kryje podekscytowania i mocno wierzy w kontynuację misji jaką nakreślił, gdy projekt startował mniej więcej rok temu.

Jestem bardzo podekscytowany przyszłością! Jest to ruch mający na celu przeznaczenie większych zasobów na wprowadzanie innowacji i tworzenie produktów, które pomogą użytkownikom Kadence WP budować najlepsze i najbardziej efektywne witryny internetowe.

Ben Ritter

Podsumowanie

Mocno kibicuję poszerzonemu zespołowi pracującemu nad rozwojem Kadence, chociażby z tego względu, że osobiście z niego korzystam i korzysta z niego wielu moich Klientów na Hostingu WordPress, kursantów z PoznajWP i nie tylko.

Jeśli rozważasz ten motyw, to właśnie teraz jest dobry moment na decyzję. Zainteresuj się zakupem członkostwa, co da Ci dostęp do motywu i jego rozszerzeń w wersjach PRO w niższej cenie. Do końca kwietnia 2021 w związku z wchłonięciem Kadence przez iThemes możesz skorzystać z 20% rabatu.

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *