Kolejna dynamicznie rozwijająca się wtyczka dla Elementora oferująca zestaw praktycznych widgetów pojawiła się na horyzoncie. Master Addons for Elementor, to aktualnie zestaw ponad 25 dodatków wzbogacających Elementora o kolejne możliwości.

Co znajdziesz w Master Addons for Elementor?

Szczerze mówiąc, to gdy trafiłem na ten dodatek liczyłem, na widgety, których przynajmniej w znacznej mierze nie uświadczymy u konkurencji. Tymczasem ku mojemu rozczarowaniu znalazłem dodatki doskonale znane czy to z Elementora PRO czy innych popularnych rozszerzeń takich jak: Happy Addons, Essential Addons for Elementor i im podobnych.

Master Addons - widgety

Jedynym widgetem, który mógłby mnie zainteresować, to Changelog. Pozwala na proste umieszczenie listy ze zmianami o jakich chcemy poinformować. Przydatne zwłaszcza dla osób, które oferują jakieś oprogramowanie i chcą w ten sposób zaprezentować zmiany w kolejnych jego wersjach.

Pozostałe dodatki nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Ale nie dlatego, że są kiepskiej jakości. Tego powiedzieć nie mogę. Po prostu jest to coś co już znam, a więc siłą rzeczy nie pojawił się efekt WOOW na jaki liczyłem.

Integracje

W Master Addons for Elementor znajdziemy także widgety integrujące się z popularnymi rozszerzeniami do obsługi formularzy. Tu też na próżno doszukiwać się czegoś nowego jak chociażby generatora formularzy, ale przynajmniej w prosty sposób osadzimy formularze wygenerowane w takich rozszerzeniach jak: Contact Form 7, Ninja Forms, Gravity Forms, WP Forms, Caldera Forms czy WeForms.

master forms

Dodatkowo znajdziemy także widget integrujący się z systemem do email marketingu MailChimp. Póki co jest tylko jeden, ale jak widać poniżej mamy już zapowiedź kolejnych i zapewne z czasem będzie ich coraz więcej.

integracja z systemami do mailingu

Rozszerzenia

Wtyczka oferuje wewnętrzne rozszerzenia wzbogacające nas o kolejne możliwości. Chyba tą, która w mojej ocenie jest najbardziej interesująca i niezwykle praktyczna, to możliwość pracy z własnym CSS.

custom css

Pozostałe to ciekawe efekty animacji tła, jego kolorów czy slajdy w tle. Efekty Parallax jak widzimy powyżej są w trakcie prac developerskich i wkrótce także powinny być dostępne.

Ile kosztuje Master Addons for Elementor?

Przede wszystkim wtyczka dostępna jest w bezpłatnym repozytorium WordPress. Możemy więc ją pobrać i zainstalować bez dodatkowych kosztów.

Ale jak nietrudno się domyślić, nie wszystkie widgety mamy do dyspozycji decydując się na wersję bezpłatną. Zabraknie chociażby takich jak:

 • Animated Headlines
 • Advanced Nested Accordion
 • Advanced Multicolor Accordion
 • Nested Tabs
 • Creative Buttons
 • Creative Links
 • Team Members (Content Drawer, Animation Background)
 • Flipbox
 • News Ticker
 • Image Hover Effects
 • Animated Gradient Background
 • Image Hotspots
Z kolei decydując się na wersję PRO będziemy musieli zapłacić 19 dolarów rocznie dla jednej strony, 39 dolarów w przypadku 5 stron i 129 dolarów jeśli całkiem chcemy znieść limity związane z ilością wdrożeń.
Jest także dobra wiadomość. W przypadku Master Addons można wybrać zakup w ofercie lifetime, co oznacza że zapłacimy tylko jeden raz bez konieczności odnowień.
lifetime

Podsumowanie

Rozszerzenie ciekawe, ale odnoszę wrażenie, że oferuje zbyt mało unikalnych widgetów, aby móc skutecznie konkurować z innymi, starszymi stażem dodatkami.

W moim przypadku nie widzę jej zastosowania, przynajmniej na obecną chwilę. Nie znaczy to jednak, że osoby zaczynające przygodę z Elementorem, takie które nie są jeszcze „skażone” szeregiem przyzwyczajeń, nie znajdą w Master Addons ciekawych narzędzi wzbogacających Elementora o dodatkowe możliwości.

Z pewnością godna uwagi jest oferta lifetime, czego nie wszystkie rozszerzenia Elementora proponują.

Liczę także na dalszy rozwój i wzbogacenie zestawu widgetów o takie, których na próżno szukać u konkurencji. Nie będzie to łatwe, ale nikt przecież nie mówił, że będzie 🙂

Udostępnij

Zobacz również

WP Rocket 3.9

Co nowego w WP Rocket 3.9.X?

WP Rocket to jedna z tych wtyczek buforujących i optymalizujących strony WordPress, która jest najczęściej wymieniana jako najlepsza wtyczka tego typu. I rzeczywiście jest to

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Komentarzy: 2

 1. Ciekawi mnie, jaki jest okres wsparcia i czy coś takiego w ogóle istnieje w tym zakresie. Jest to kwestia o tyle istotna i ważna, że przy większych stronach ewentualne zmiany wiążące się z poszukiwaniem innych rozwiązań mogą być bardzo pracochłonne.

  1. Nie ma czegoś takiego. Dopóki developer widzi sens w rozwijaniu swojego produktu, rozwija go. Dlatego dobrze jest kierować wzrok w kierunku sprawdzonych stabilnych twórców wtyczek/motywów żeby minimalizować ryzyko porzucenia projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.