Kolejna dynamicznie rozwijająca się wtyczka dla Elementora oferująca zestaw praktycznych widgetów pojawiła się na horyzoncie. Master Addons for Elementor, to aktualnie zestaw ponad 25 dodatków wzbogacających Elementora o kolejne możliwości.

Co znajdziesz w Master Addons for Elementor?

Szczerze mówiąc, to gdy trafiłem na ten dodatek liczyłem, na widgety, których przynajmniej w znacznej mierze nie uświadczymy u konkurencji. Tymczasem ku mojemu rozczarowaniu znalazłem dodatki doskonale znane czy to z Elementora PRO czy innych popularnych rozszerzeń takich jak: Happy Addons, Essential Addons for Elementor i im podobnych.

Master Addons - widgety

Jedynym widgetem, który mógłby mnie zainteresować, to Changelog. Pozwala na proste umieszczenie listy ze zmianami o jakich chcemy poinformować. Przydatne zwłaszcza dla osób, które oferują jakieś oprogramowanie i chcą w ten sposób zaprezentować zmiany w kolejnych jego wersjach.

Pozostałe dodatki nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Ale nie dlatego, że są kiepskiej jakości. Tego powiedzieć nie mogę. Po prostu jest to coś co już znam, a więc siłą rzeczy nie pojawił się efekt WOOW na jaki liczyłem.

Integracje

W Master Addons for Elementor znajdziemy także widgety integrujące się z popularnymi rozszerzeniami do obsługi formularzy. Tu też na próżno doszukiwać się czegoś nowego jak chociażby generatora formularzy, ale przynajmniej w prosty sposób osadzimy formularze wygenerowane w takich rozszerzeniach jak: Contact Form 7, Ninja Forms, Gravity Forms, WP Forms, Caldera Forms czy WeForms.

master forms

Dodatkowo znajdziemy także widget integrujący się z systemem do email marketingu MailChimp. Póki co jest tylko jeden, ale jak widać poniżej mamy już zapowiedź kolejnych i zapewne z czasem będzie ich coraz więcej.

integracja z systemami do mailingu

Rozszerzenia

Wtyczka oferuje wewnętrzne rozszerzenia wzbogacające nas o kolejne możliwości. Chyba tą, która w mojej ocenie jest najbardziej interesująca i niezwykle praktyczna, to możliwość pracy z własnym CSS.

custom css

Pozostałe to ciekawe efekty animacji tła, jego kolorów czy slajdy w tle. Efekty Parallax jak widzimy powyżej są w trakcie prac developerskich i wkrótce także powinny być dostępne.

Ile kosztuje Master Addons for Elementor?

Przede wszystkim wtyczka dostępna jest w bezpłatnym repozytorium WordPress. Możemy więc ją pobrać i zainstalować bez dodatkowych kosztów.

Ale jak nietrudno się domyślić, nie wszystkie widgety mamy do dyspozycji decydując się na wersję bezpłatną. Zabraknie chociażby takich jak:

 • Animated Headlines
 • Advanced Nested Accordion
 • Advanced Multicolor Accordion
 • Nested Tabs
 • Creative Buttons
 • Creative Links
 • Team Members (Content Drawer, Animation Background)
 • Flipbox
 • News Ticker
 • Image Hover Effects
 • Animated Gradient Background
 • Image Hotspots
Z kolei decydując się na wersję PRO będziemy musieli zapłacić 19 dolarów rocznie dla jednej strony, 39 dolarów w przypadku 5 stron i 129 dolarów jeśli całkiem chcemy znieść limity związane z ilością wdrożeń.
Jest także dobra wiadomość. W przypadku Master Addons można wybrać zakup w ofercie lifetime, co oznacza że zapłacimy tylko jeden raz bez konieczności odnowień.
lifetime

Podsumowanie

Rozszerzenie ciekawe, ale odnoszę wrażenie, że oferuje zbyt mało unikalnych widgetów, aby móc skutecznie konkurować z innymi, starszymi stażem dodatkami.

W moim przypadku nie widzę jej zastosowania, przynajmniej na obecną chwilę. Nie znaczy to jednak, że osoby zaczynające przygodę z Elementorem, takie które nie są jeszcze “skażone” szeregiem przyzwyczajeń, nie znajdą w Master Addons ciekawych narzędzi wzbogacających Elementora o dodatkowe możliwości.

Z pewnością godna uwagi jest oferta lifetime, czego nie wszystkie rozszerzenia Elementora proponują.

Liczę także na dalszy rozwój i wzbogacenie zestawu widgetów o takie, których na próżno szukać u konkurencji. Nie będzie to łatwe, ale nikt przecież nie mówił, że będzie 🙂

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Elementor PRO 3.7

Elementor PRO 3.7

Kilka dni temu zapewne spora część z nas, a przynajmniej ta korzystająca z Elementora PRO, przeprowadziła jego aktualizację do wersji 3.7. Pamiętacie film o zapowiedzi

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Komentarzy: 2

 1. Ciekawi mnie, jaki jest okres wsparcia i czy coś takiego w ogóle istnieje w tym zakresie. Jest to kwestia o tyle istotna i ważna, że przy większych stronach ewentualne zmiany wiążące się z poszukiwaniem innych rozwiązań mogą być bardzo pracochłonne.

  1. Nie ma czegoś takiego. Dopóki developer widzi sens w rozwijaniu swojego produktu, rozwija go. Dlatego dobrze jest kierować wzrok w kierunku sprawdzonych stabilnych twórców wtyczek/motywów żeby minimalizować ryzyko porzucenia projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.