WordPress w mojej ocenie, to najlepszy system CMS zarówno dla osób początkujących jak i profesjonalistów. I choć każdy jest w stanie sobie z nim poradzić, to część osób ma poważne obawy, że nie podoła wyzwaniu, a na starcie przerażają pojęcia takie jak wtyczki, bezpieczeństwo, aktualizacje, itp… Nie masz jeszcze doświadczenia, więc to zupełnie naturalne wątpliwości.

Nie ma się czego bać! Jeśli zmobiluzujesz siły i nauczysz się krok po kroku pracy z WordPressem jestem pewien, że uda Ci się stworzyć stronę o jakiej marzysz, przy okazji mając z tego tytułu ogrom satysfakcji 🙂

WordPress daje Ci praktycznie nieskończone możliwości skalowania biznesu online, dlatego w pierwszej kolejności szczególnie zachęcam Cię do spróbowania swoich sił w pracy z tym CMS-em w czym pomoże Ci Kurs WordPress mojego autorstwa, a także nasze grupy wsparcia.

Czasem jednak trafiam na osoby, ktore pomimo moich zapewnień że sobie poradzą konsekwentnie mówią że nie chcą się uczyć, bo nie mają na to czasu, a chcą stworzyć prostą stronę lub mały sklepik własnymi siłami. Czy to możliwe?

Kreator Stron Internetowych

Jeśli boisz się WordPressa lub faktycznie nie masz czasu, żeby go lepiej poznać, pozostają dwa wyjścia. Pierwsze to zlecenie budowy strony komuś z zewnątrz, drugie to spojrzenie w kierunku kreatorów stron i zrobienie tego samodzielnie możliwie najmniejszym nakładem pracy i czasu.

To niewątpliwa zaleta tych aplikacji, choć trzeba mieć także świadomość tego, że kreatory stron www mają znacznie bardziej wyraziste ramy, wewnątrz których możesz działać i rozwijać swój biznes. Co to dokładnie oznacza?

Dostajesz do dyspozycji narzędzia, które wykorzystujesz do pracy ze stroną, jednak nie masz możliwości dodawania własnych rozszerzeń tak jak w przypadku WordPressa (zob. Jak zainstalować wtyczkę). Często więc okazuje się (po pewnym czasie), że potrzebujesz czegoś wiecej, a kreator nie jest Ci w stanie tego zapewnić bo nie masz realnego wpływy na jego funkcjonalność. To m.in. dlatego duża część Czytelników JZS zagląda do artykułu na temat tego jak przenieść stronę z Wix na WordPressa. Kreator Wix na starcie ich poważnie zainteresował, ale z czasem zaczęli szukać innych środków do zaprezentowania swoich usług lub produktów.

Czy to oznacza, że lepiej nie decydować się na kreator stron internetowych? Nie. Oznacza to jedynie, że kreator w pewnym momencie może (choć wcale nie musi) okazać się dla Ciebie niewystarczający.

Zmiana w takiej sytuacji nie zawsze będzie łatwa, dlatego na starcie warto na spokojnie rozważyć kierunek w jakim się pójdzie, uwzględniając na tyle na ile to możliwe potencjalne potrzeby w przyszłości.

Jak przetestować kreator

Niektóre kreatory oferują darmowe wersje z ograniczoną funkcjonalnością, ktore mogą służyć jako pole doświadczalne, ale nie sprawdzą się w przypadku stron biznesowych z uwagi na reklamy i widoczne oznaczenia marki kreatora, co przez wielu może zostać po prostu źle odebrane.

Jeśli nie chcesz nigdzie się rejestrować zostawiając swoje dane, a chcesz już i teraz sprawdzić jak kreator stron internetowych funkcjonuje, kliknij w poniższy przycisk i do dzieła. Czy to narzędzie dla Ciebie? Sam musisz na to pytanie odpowiedzieć.

Najpierw wybierz szablon

Kreator oferuje zestaw gotowych szablonów po to, aby maksymalnie ułatwić ci zadanie i przyspieszyć uruchomienie strony.

szablony

Szablony pogrupowane są w kategorie tematyczne, więc nie będziesz mieć problemu w namierzeniu propozycji związanych z Twoją branżą. Każdy szablon możesz dowolnie zmmieniać, bez żadnych ograniczeń. Dodajesz treści, zdjęcia i inne obiekty, usuwasz i zmieniasz ich właściwości. Wybrany szablon możesz przebudować w 100% lub tylko w niewielkim stopniu jeśli to co na nim widzisz idealnie wpisuje się w Twoje potrzeby.

JeŚli masz już stronę działającą w innym systemie/kreatorze, możesz wykorzystać mechanizm importu, który połączy się ze stroną, przyjrzy się jej i spróbuje automatycznie ją odtworzyć.

Gdy szablon został wybrany lub strona jest już zaimportowana czas rozpocząć pracę nad jej dostosowaniem.

Szybki przewodnik po narzędziach kreatora

Niesamowite jest to, że kreator sam może pokazać Ci jak powstaje praktycznie dowolna strona z bazy dostępnych szablonów. Wystarczy uruchomić przewodnik i obejrzeć krok po kroku co jest wykonywane aby osiągnąć określony efekt.

W każdej chwili mozesz zatrzymać prezentację lub ją wznowić, a nawet zacząć wprowadzać własne modyfikacje. Wszystko to ma jeden konkretny cel. Zmniejszyć krzywą uczenia się i pozwolić Ci możliwie najszybciej wystartować ze stroną.

przewodniki

Obejrzyj chociaż jeden przewodnik klikając w przycisk powyżej, żeby lepiej zrozumieć działanie tego kreatora.

100% kreacji

To częsty problem podczas pracy z innymi kreatorami a nawet z WordPressem i Elementorem. Umieszczamy blok lub widget np. odpowiedzialny za wyświetlenie obrazu, ale dalej często nie wiemy jak go precyzyjnie wypozycjonować, żeby był dokładnie w miejscu w jakim chcemy aby się znalazł.

Ten problem został wyeliminowany w kreatorze, dzięki czemu wrzucasz obiekt i umieszczasz go precyzyjnie w miejscu wjakim chcesz żeby się pojawił, bez kombinowania z marginesami czy innymi technikami pozycjonowania obiektów.

Wygodne umieszczenie obiektów w dowolnym miejscu strony

Możliwość prowadzenia bloga

Coś bez czego nie wyobrażam sobie dobrze działającej strony. Blog powinien być częścią każdego projektu jaki uruchamiasz w Internecie. Nie ma znaczenia czy Twoja strona będzie miała charakter wizytówki czy ma pełnić bardziej złożone funkcje. Blog sprawi, że na każdą stronę docelowo zajrzy więcej osób, a to w konsekwencji przełoży się na większą bazę leadów i klientów.

Kreator daje Ci możliwość prowadzenia na stronie bloga. Wystarczy upuścić w dowolnym miejscu strony blok o nazwie Blog i w jego ustawieniach zarządzać wszystkim w tym także wpisami.

blog

Możliwość prowadzenia sklepu

Także jest to możliwe, oczywiście nie jest to dobre rozwiązanie w przypadku kiedy masz pokażną bazę towarów, ale jeśli są to ilości na poziomie kilku czy kilkudziesięciu produktów, to śmiało można spróbować.

Jest tu nawet kilka sposobów na wdrożenie sklepu. Można użyć mechanizmu wbudowanego lub zaimplementować sklep Ecwid albo w inny sposób przyjmować płatności takimi kanałami jak PayPal, Stripe, PayU i innymi.

Sklep internetowy w kreatorze

Inne możliwości

Być może zwróciłeś uwagę na dostępne bloki po lewej stronie powyższych zrzutów ekranu. Widać tam m.in. formularz kontaktowy, blok menu, map, obrazków, galerii… Korzystając z tych narzędzi poukładasz funkcjonalną i świetnie prezentującą się stronę.

Jest możliwość optymalizacji pod kątem SEO, możliwość komentowania wpisów na blogu przy wykorzystaniu Facebooka, dostosowanie wyglądu do różnych wielkości ekranu, szybkie działania na strukturze bloków, wiele wersji językowych strony i znacznie więcej.

inne

Komu polecam ten kreator stron?

Każdemu kto boi się WordPressa lub innych systemów CMS 🙂 Każdemu kto chce niewielkim kosztem uruchomić i poprowadzić stronę korzystając z wszystkich możliwości kreatora.

Jeśli WordPress wydaje Ci się teraz zbyt skomplikowany, skorzystaj na starcie z kreatora, a z czasem łatwo będziesz mógł przepiąć się na hosting WordPress i zacząć swoją znajomość z tym popularnym rozwiązaniem.

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Elegancka strona internetowa bez kodowania

Chociaż wiele osób chciałoby tworzyć własną stronę internetową, to zniechęca je do tego konieczność opanowania podstaw kodowania. Istnieje co prawda alternatywa w postaci skorzystania z gotowych systemów

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.