Ci z Was, którzy śledzą mój kanał na YT zapewne widzieli odcinek, w którym pokazuję sposób osadzenia na stronie ilustrowanych animacji. Jeśli nie znasz tego filmu znajdziesz go tutaj.

Jednak ten artykuł nie dotyczy animacji, ale narzędzia przy pomocy, którego będziesz mógł / mogła wygenerować statyczne ilustracje w formie plików JPG, PNG, a także SVG do ewentualnej dalszej obróbki lub od razu umieszczenia na stronie internetowej. Mowa o aplikacji webowej o nazwie ITG.Builder.

ITG.Builder czyli modyfikuj i pobierz

W Internecie znajdziesz całkiem sporo zasobów z płatnymi jak i bezpłatnymi grafikami, również w formie wektorowej. Problem jednak polega na tym, zwłaszcza w przypadku osób początkujących, że bardzo często, to co znajdujemy, nie do końca wpisuje się w nasze potrzeby.

OK. możemy pobrać wektor i go przerobić, ale… no właśnie. Trzeba po pierwsze mieć do tego odpowiednie narzędzia, po drugie trzeba znać je chociaż w podstawowym zakresie, żeby nie dostać białej gorączki, gdy za którymś z kolei razem nie będzie się udawało.

ITG.Builder wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy nie chcą lub nie potrafią pracować z zaawansowanymi narzędziami graficznymi. Jak działa? Znajdujemy grafikę czy wręcz całą gotową kompozycję jaka wpisuje się w naszą opowieść, wprowadzamy w niej zmiany np. usuwając obiekty, których nie chcemy czy zmieniamy kolory. W końcu, gdy ilustracja jest najbliższa naszym oczekiwaniom, pobieramy ją do wykorzystania na stronie. Poniżej napiszę nieco więcej na ten temat.

ITG.Builder zasoby graficzne

Co masz do wyboru? Wchodząc na stronę buildera czyli https://app.itg.digital od razu możesz przeszukać dostępne zasoby. Wykorzystaj wyszukiwarkę słów kluczowych, zawęź wyniki do określonej kategorii tematycznej, zdecyduj czy interesują Cię pojedyncze obiekty czy może kompozycje, a także określ jeśli chcesz stylistykę grafik.

ITG wyszukiwarka ilustracji

Jak widzisz możliwości filtrowania jest sporo. I bardzo dobrze, ponieważ aplikacja ma obecnie już ponad tysiąc grafik. Nie jest to może oszałamiająca ilość, ale z pewnością przy takiej liczbie można będzie znaleźć coś dla siebie. 

Lista Ilustracji

Powyżej kompozycje od ręki gotowe do pobrania lub modyfikacji – o tym za chwilę. A gdy szukasz czegoś mniej złożonego, przejrzyj zasoby pojedynczych obiektów. Potem na nich możesz stworzyć własne kompozycje czy to w programie graficznym na komputerze czy korzystając z takich narzędzi jak Stencil.

Biblioteka pojedynczych elementów graficznych

ITG.Builder, czyli to co najfajniejsze

Gdyby były tu tylko grafiki do pobrania, to pewnie bym się nie zainteresował na tyle, żeby o tym pisać czy nagrywać odcinek na kanale YouTube. Ale na szczęście tak nie jest. Owszem, jeśli to co znajdziesz będzie zaspokajało w 100% Twoje potrzeby pobierasz i gotowe, ale jeśli zechcesz coś zmodyfikować, to odzywa się builder, który w tym zadaniu pomoże.

Dostosowanie ilustracji

Jeśli wpadnie Ci w oko taka czy inna ilustracja lub kompozycja, kliknij na niej aby uruchomić narzędzie umożliwiające wprowadzanie zmian. Wygląda ni mniej, ni więcej tak jak poniżej.

itg02

Po lewej stronie kompozycja, którą modyfikujesz, a po prawej opcje związane z dostosowaniem. Wystarczy, że zaznaczysz dowolny obiekt, aby w kolejnym kroku go usunąć lub zmienić.

Spójrz. Wybrałem postać dziewczyny. Mógłbym teraz ją usunąć, ale równie dobrze mogę ją podmienić na inną. Mogę także zmienić kolor skóry, mogę ją przebrać, a nawet zmienić uczesanie czy chociażby sposób ułożenia rąk. Wszystko kilkoma szybkimi kliknięciami.

Dokładnie to samo mogę zrobić z pozostałymi postaciami czy zwierzakiem, którego w naszym przykładzie też widzisz. Nie wiem czy to pies czy lis (patrz ilustracja powyżej), ale mógłbym błyskawicznie zmienić go np. w kota. Takie czary mary 🙂

Zmiana elementu kompozycji graficznej

Oczywiście nie tylko na postaciach możesz operować. Każdy większy obiekt graficzny jest tu do modyfikacji.

Dosłownie na chybił trafił, wyklikałem coś takiego jak poniżej. Trafiłem nawet na kameleona z maseczką, żeby było na czasie 😉 Co ciekawe tylko kameleon ją ma. U postaci ludzkich nie znalazłem takiego wariantu 🙂 

Kompozycja po zmianach

Jak widzisz stylistykę całej kompozycji możesz zmodyfikować w taki sposób, aby jej narracja lepiej wpisywała się np. w to o czym piszesz na swojej stronie. I możesz to zrobić nadzwyczaj prosto. To duuuuża zaleta.

Wadą natomiast jest to, że obiektów nie można przesuwać. Usunąć usuniesz, ale ich nie przesuniesz w inne miejsce kompozycji. Niedogodność do przełknięcia. Być może twórcy wyszli z założenia, że gdy dadzą zbyt duże możliwości manewru, to wiele osób początkujących, a przecież do takich jest to narzędzie kierowane, te zgrabnie skomponowane ilustracje nieco “nadwyrężą”.

Ile ta przyjemność kosztuje?

Masz do wyboru dwie opcje. Konto bezpłatne z możliwością wygenerowania pliku w formacje JPG, a także z obowiązkiem umieszczenia informacji skąd ilustracja pochodzi lub konto płatne, gdzie generujesz grafikę we wszystkich dostępnych w narzędziu formatach i publikujesz bez konieczności wzmianek o pochodzeniu.

Konto płatne możesz wybrać w rozliczeniu rocznym za 19 dolarów na miesiąc lub miesięcznym w cenie 28 dolarów. Nie uwzględniam promocji 30% w pierwszym roku lub miesiącu jaką widać poniżej.

ITG cennik

Ale, ale. Jeśli Ci się uda, możesz ustrzelić ofertę lifetime i cieszyć się wszystkimi możliwościami płacąc jednorazowo niecałe 30 dolarów. Taką ofertę znajdziesz na StackSocial – jest jeszcze aktywna gdy publikuję ten artykuł.

Czy warto?

Oferta LTD jest aktywna? Jeśli tak, to bez dwóch zdań warto. 30 dolarów to teraz około 130 zł. W tej cenie masz dostęp do wszystkich grafik, narzędzie do edycji oraz możliwość generowania plików w formacie PNG i SVG. A wszystko to na wieki wieków. Jedynym ograniczeniem jest 100 pobrań grafik w miesiącu, ale to całkiem sporo i w większości przypadków z pewnością w zupełności wystarczy. Świetne wsparcie gdy prowadzisz swoją stronę i także, a może przede wszystkim, jeśli budujesz strony dla innych.

W sytuacji gdy nie ustrzelisz oferty LTD, wtedy trzeba pomyśleć. Do zastosowań własnych, w sytuacji gdy wykorzystasz kilka ilustracji, to raczej nie specjalnie. Ale jeśli działasz jako agencja lub freelancer tworząc strony dla Klientów, to zapotrzebowanie na takie grafiki możesz mieć spore zwłaszcza, że ilustracje są teraz trendy 🙂 Pokalkuluj i zdecyduj.

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Elegancka strona internetowa bez kodowania

Chociaż wiele osób chciałoby tworzyć własną stronę internetową, to zniechęca je do tego konieczność opanowania podstaw kodowania. Istnieje co prawda alternatywa w postaci skorzystania z gotowych systemów

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *