12 lat minęło odkąd po raz pierwszy uruchomiłem tego bloga. Przez ten czas przewinęło się tu sporo treści, a większość odeszła w niepamięć.

Co pewien czas robię gruntowne porządki, które głównie dotyczą publikowanych wpisów. Dziś jednak posunąłem się o krok dalej. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale adres jak-zrobic-strone.pl zastąpiłem adresem uczymyjak.pl!

Wariat!

Zapewne niejedna osoba tak mnie w tej chwili nazwie, a ja nie zaprzeczę. Tak, jestem wariatem decydując się na zmianę kilkunastoletniej domeny na trzyletnią, ale bez historii. Zmiana ta chodziła mi po głowie od wielu długich lat.

Szczerze mówiąc zacząłem już wątpić czy kiedykolwiek zrobię tak radykalny krok, zwłaszcza, że upływ czasu niczego w tym względzie nie ułatwia. Stało się!

Dlaczego zdecydowałem się na zmianę

Praktycznie od samego początku irytowały mnie dwa myślniki w domenie. Teraz już nawet nie pamiętam co było powodem wyboru akurat takiej formy adresu (z myślnikami), ale niezaprzeczalnie coś było na rzeczy. Bez wątpienia duży wpływ na adres miały ówczesne działania SEO, które jednak od 2009 roku diametralnie się zmieniły.

Adres jak dla mnie przydługi i niestety pomimo pozornej jego prostoty trudny do zapamiętania – znowu te nieszczęsne myślniki 🙂

To główna przyczyna, więc faktycznie można określać mnie mianem niespełna rozumu 🙂

Też tak chcesz?

Jeśli Tobie również chodzi po głowie zmiana domeny, bo obecny adres Twojej strony lub sklepu z różnych względów Ci nie odpowiada, wiedz, że możesz to zrobić! Bądź jednak bardzo ostrożny, ponieważ łatwo można stracić wypracowaną przez lata reputację i pozycje. Sam nie wiem co wydarzy się za miesiąc, ponieważ nikt z nas nie ma kontroli nad algorytmami Google i nawet jeśli postąpi się zgodnie z wytycznymi Wielkiego Brata, zawsze może pojawić się coś co jednak zaskoczy.

Można powiedzieć, że przecież nic nie jest wieczne. OK, ale jeśli jest możliwość utrzymania wyników, to dlaczego nie spróbować tego zrobić?

W tej chwili jeszcze zbyt wiele zajęć spoczywa na moich ramionach, ale przygotuję film krok po kroku jak taką zmianę zaplanować i wdrożyć. Dziś tylko informacyjnie. Jak Zrobić Stronę zmienia nazwę na Uczymy Jak. Pierwszym krokiem jest zmiana domeny 🙂

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.