Poniżej dwa odnośniki do motywów, które pozwalają na uruchomienie serwisów ogłoszeniowych na systemie WordPress czyli odpowiadają po części na pytanie z naszego głównego tematu “Jak uruchomić serwis z ogłoszeniami”. To dwa przykładowe z wielu dostępnych, ale akurat na nich miałem przyjemność pracować stąd własnie taki, a nie inny wybór.

Bywa, że przychodzą do mnie Klienci i zadają pytanie w stylu. Panie Krzyśku chcę uruchomić serwis ogłoszeniowy taki jak OLX lub podobny, proszę o wycenę. Odpowiadam, nie ma problemu, ale tego typu realizacje jak OLX, to budżety sięgające kilku milionów złotych, a najbiedniej kilkuset tysięcy. Jeśli takim budżetem Pan dysponuje to możemy pociągnąć temat. I tu zapada głucha cisza, bo w 95% osoba zadająca takie pytanie nie ma pojęcia, że to mogą być takie koszty i podana kwota wywołuje szok poznawczy. Pytam więc, no dobrze, to jeśli nie ma takiego budżetu, to jaki jest? I tu zazwyczaj okazuje się, że budżet 1000 zł czasem 5000 zł. Niestety, ale przy takich kwotach nie ma szans na przygotowanie rozwiązań dedykowanych takich jak OLX. To nawet nie wystarczy na wstępną analizę potrzeb czy prototypowanie. Poza tym uruchomienie takiego serwisu to jedno, a przebicie się z nim na rynku, to drugie i tu też wchodzą w grę niebagatelne kwoty. Zadaj sam sobie pytanie czy wolałbyś dać ogłoszenie na takiej platformie jak OLX, gdzie wiesz że dotrzesz z ogłoszeniem do dużej grupy odbiorców, czy na jakimś nowym serwisie, który zapewni niewielki promil tego co OLX czy inny analogiczny, ale o dużym zasięgu portalu. Postaw się w roli ogłoszeniodawcy i zastanów się dlaczego akurat miałbyś wybrać ten nowy serwis?

Jak uruchomić serwis z ogłoszeniami?

W większości przypadków takie projekty powstają i wkrótce padają, bo nie potrafią pozyskać ani ogłoszeniodawców ani adresatów ogłoszeń.
Jeśli jednak bardzo chcesz spróbować swoich sił na tym polu, ale nie masz dużego budżetu, możesz wykorzystać gotowe rozwiązania, wdrożyć je i spróbować pozyskać ruch. Jeśli się nie uda, to przynajmniej nie poniesiesz dużych strat finansowych nie licząc czasu Twojej pracy. Poniżej dwa przykładowe rozwiązania:

Classiera

classiera - jak uruchomić serwis z ogłoszeniami

Bez względu na to czy chcesz udostepnić serwis gdzie zarejestrwani użytkownicy mogą przeglądać rozmaite usługi lub przedmiotami na sprzedaż czy chcesz uruchomić katalog dla lokanych firm ten temat sprawdzi się w obu przypadkach.

Classiera umożliwia promowanie się firm także poprzez publikacje wideo, a dodawanie filmu do wpisu jest bardzo proste dzięki czemu użytkownicy Twojego serwisu z jednej strony mogą efektywniej prezentować swoje usługi/prodykty, a odwiedzający chętniej zapoznają się z ofertami.

Motyw zawieta wiele układów strony głównej co pozwala lepiej dostosować serwis do własnych potrzeb.
Dzięki integracji z mapami Google możesz dodawać interaktywne mapy do ogłoszeń, np. informując potencjalnych kupców gdzie znajduje się przedmiot, usługa, produkt oferowane w danym ogłoszeniu.

Classiads

classiads

Classiads oferuje nowoczesny i stylowy wygląd, co czyni go doskonałym wyborem do sprzedaży lub reklamy niemal każdego rodzaju przedmiotu. Strona główna witryny korzystającej z tego motywu będzie bardzo atrakcyjna, wzbogacona o prosty w obsłudze system menu i linki do kategorii ułatwiające odwiedzającym znalezienie dokładnie tego, czego szukają.

Jeśli chodzi o zarabianie, Classiads umożliwia tworzenie wielu planów cenowych, z których każdy posiada własny zestaw funkcji. Płatności są zbierane za pośrednictwem systemu PayPal.

Jeśli planujesz uruchomić internetową platformę ogłoszeń, to motyw WordPressa Classiads ma wszystkie niezbędne funkcje, które możesz potrzebować. Wszystkie zebrane w jednym, bardzo atrakcyjnym opakowaniu.

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Jeden komentarz

  1. Andrzej pisze:

    Olx to ściema, wystawiłem rybki na sprzedaż, liczba wziętych numerów tel. 20 w jeden dzień, nie zadzwonił nikt. Ciekawe po co ktoś brał numer ? ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *