Jeśli zdarzy Ci się znaleźć w Internecie stronę, która bardzo Ci się podoba i chciałbyś sprawdzić w jakim ewentualnie kreatorze stron została stworzona, możesz użyć do tego celu nowego narzędzia i nazwie My Codeless Website.

Wystarczy wejść na tę stronę, wpisać adres URL witryny którą chcesz sprawdzić, klik…

Wynik działania My Codeless Website

Aplikacja aktualnie jest w stanie wykryć ponad 50 różnych builderów, których ludzie używają do tworzenia stron www, w tym te napędzane WordPressem: Elementor, Beaver Builder i Divi, a także Squarespace, Shopify, Wix i inne (zob. kreatory stron). Możliwości wykrywania aplikacji obejmują kreatory, które łącznie napędzają ponad 2 miliardy stron internetowych na świecie.

Co ciekawe narzędzie nie uwzględnia Gutenberga, a tu warto nadmienić o ciekawym zjawisku. Nie wiem czy obiło Ci się o uszy sformułowanie Webby Awards? Jeśli nie to zachęcam do zajrzenia na tę stronę. W kategorii Government & Civil Innovation zwyciężyła witryna WhiteHouse.gov z edytorem Gutenberg. The State of Tennessee COVID-19 Dashboard, to inna strona na bazie WordPress nominowana w tej samej kategorii i również wykorzystuje edytor blokowy.

Jeśli sprawdzisz zwycięzców i nominacje stron stworzonych na bazie WordPressa, to większość z nich wykorzystuje Gutenberga. To daje konkretną informację, że większość witryn WordPress nagrodzonych przez Webby, to strony zbudowane w oparciu o natywny edytor blokowy.

Wracając jednak do samego narzędzia. My Codeless Website, to bardzo sympatyczna aplikacja, ale trochę brakuje mi możliwości wykrywania Gutenberga. Idealnie by było, gdyby w przyszłości oprócz builderów narzędzie mogło analizować np. to jakie wtyczki zostały wykorzystane i inne rozwiązania 🙂 To pomogłoby wielu przedsiębiorcom i nie tylko w doborze odpowiednich dla nich dodatków dla WordPressa.

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Elegancka strona internetowa bez kodowania

Chociaż wiele osób chciałoby tworzyć własną stronę internetową, to zniechęca je do tego konieczność opanowania podstaw kodowania. Istnieje co prawda alternatywa w postaci skorzystania z gotowych systemów

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *