Jeśli zdarzy Ci się znaleźć w Internecie stronę, która bardzo Ci się podoba i chciałbyś sprawdzić w jakim ewentualnie kreatorze stron została stworzona, możesz użyć do tego celu nowego narzędzia i nazwie My Codeless Website.

Wystarczy wejść na tę stronę, wpisać adres URL witryny którą chcesz sprawdzić, klik…

Wynik działania My Codeless Website

Aplikacja aktualnie jest w stanie wykryć ponad 50 różnych builderów, których ludzie używają do tworzenia stron www, w tym te napędzane WordPressem: Elementor, Beaver Builder i Divi, a także Squarespace, Shopify, Wix i inne (zob. kreatory stron). Możliwości wykrywania aplikacji obejmują kreatory, które łącznie napędzają ponad 2 miliardy stron internetowych na świecie.

Co ciekawe narzędzie nie uwzględnia Gutenberga, a tu warto nadmienić o ciekawym zjawisku. Nie wiem czy obiło Ci się o uszy sformułowanie Webby Awards? Jeśli nie to zachęcam do zajrzenia na tę stronę. W kategorii Government & Civil Innovation zwyciężyła witryna WhiteHouse.gov z edytorem Gutenberg. The State of Tennessee COVID-19 Dashboard, to inna strona na bazie WordPress nominowana w tej samej kategorii i również wykorzystuje edytor blokowy.

Jeśli sprawdzisz zwycięzców i nominacje stron stworzonych na bazie WordPressa, to większość z nich wykorzystuje Gutenberga. To daje konkretną informację, że większość witryn WordPress nagrodzonych przez Webby, to strony zbudowane w oparciu o natywny edytor blokowy.

Wracając jednak do samego narzędzia. My Codeless Website, to bardzo sympatyczna aplikacja, ale trochę brakuje mi możliwości wykrywania Gutenberga. Idealnie by było, gdyby w przyszłości oprócz builderów narzędzie mogło analizować np. to jakie wtyczki zostały wykorzystane i inne rozwiązania 🙂 To pomogłoby wielu przedsiębiorcom i nie tylko w doborze odpowiednich dla nich dodatków dla WordPressa.

Udostępnij

Zobacz również

Elementor PRO 3.3

2 nowe widgety w Elementorze PRO 3.3

Elementor udostępnił kilka dni temu wersję beta zbliżającego się wydania Elementora PRO 3.3. Znajdziesz tu jak zawsze sporo poprawek, ale także nowości. Nowościami są dwa

Local 6.0

Local 6.0 w funkcjami PRO bezpłatnie

Twórcy popularnego narzędzia dla projektantów stron WordPress: Local, udostępnili dziś najnowszą wersję aplikacji z niespodzianką. Od tej wersji – Local 6.0 – funkcje dostępne dotychczas

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

Play.ht lifetime
Play.ht

Przekształć swoje publikacje na stronie w nagrania audio wysokiej jakości.

pcloud lifetime
pCloud

Dysk w chmurze z dostępem dożywotnim. Zapisuj swoje pliki i...

Courseware

Stwórz własną platformę z kursami online wykorzystując wtyczkę Courseware

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *