Jeśli zdarzy Ci się znaleźć w Internecie stronę, która bardzo Ci się podoba i chciałbyś sprawdzić w jakim ewentualnie kreatorze stron została stworzona, możesz użyć do tego celu nowego narzędzia i nazwie My Codeless Website.

Wystarczy wejść na tę stronę, wpisać adres URL witryny którą chcesz sprawdzić, klik…

Wynik działania My Codeless Website

Aplikacja aktualnie jest w stanie wykryć ponad 50 różnych builderów, których ludzie używają do tworzenia stron www, w tym te napędzane WordPressem: Elementor, Beaver Builder i Divi, a także Squarespace, Shopify, Wix i inne (zob. kreatory stron). Możliwości wykrywania aplikacji obejmują kreatory, które łącznie napędzają ponad 2 miliardy stron internetowych na świecie.

Co ciekawe narzędzie nie uwzględnia Gutenberga, a tu warto nadmienić o ciekawym zjawisku. Nie wiem czy obiło Ci się o uszy sformułowanie Webby Awards? Jeśli nie to zachęcam do zajrzenia na tę stronę. W kategorii Government & Civil Innovation zwyciężyła witryna WhiteHouse.gov z edytorem Gutenberg. The State of Tennessee COVID-19 Dashboard, to inna strona na bazie WordPress nominowana w tej samej kategorii i również wykorzystuje edytor blokowy.

Jeśli sprawdzisz zwycięzców i nominacje stron stworzonych na bazie WordPressa, to większość z nich wykorzystuje Gutenberga. To daje konkretną informację, że większość witryn WordPress nagrodzonych przez Webby, to strony zbudowane w oparciu o natywny edytor blokowy.

Wracając jednak do samego narzędzia. My Codeless Website, to bardzo sympatyczna aplikacja, ale trochę brakuje mi możliwości wykrywania Gutenberga. Idealnie by było, gdyby w przyszłości oprócz builderów narzędzie mogło analizować np. to jakie wtyczki zostały wykorzystane i inne rozwiązania 🙂 To pomogłoby wielu przedsiębiorcom i nie tylko w doborze odpowiednich dla nich dodatków dla WordPressa.

Udostępnij

Zobacz również

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

Squirrly SEO

Zestaw narzędzi do optymalizacji SEO, wyszukiwania fraz i śledzenia rankingów...

Play.ht lifetime
Play.ht

Przekształć swoje publikacje na stronie w nagrania audio wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *