Jeśli chcesz dodać na swojej stronie przycisk, po kliknięciu którego Twoi klienci będą mogli nawiązać z Tobą połączenie telefonicznie zatrzymaj się chwilę i przeczytaj ten tekst.

Być może należysz do tych właścicieli stron, którzy odnotowują znaczący przyrost odwiedzin z urządzeń mobilnych, a konkretnie smartfonów. Zastanów się więc czy nie warto ułatwić im kontaktu z Tobą.

Gdy Twój potencjalny Klient trafia na stronę, może być wstępnie zainteresowany tym co masz mu do zaoferowania. Jeśli tak jest, zwłaszcza gdy to zainteresowanie jest już dość znaczące, szuka danych kontaktowych, aby dowiedzieć się czegoś więcej i w konsekwencji być może skorzystać z Twojej oferty. Niestety spory odsetek nie podejmuje wysiłku i nie klika w zakładkę kontakt. Aby więc nieco zwiększyć poziom konwersji związanej z nawiązaniem pierwszego kontaktu stosuje się wiele rozmaitych technik, których zadaniem jest przede wszystkim ułatwienie kontaktu.

Na pewno widziałeś na wielu stronach ikonki zapraszające do rozmowy telefonicznej (zazwyczaj w prawym lub lewym dolnym rogu strony). Wiele z nich to usługi komercyjne, dość rozbudowane i zautomatyzowane, co jednak nie zawsze sprawdza się w przypadku małych przedsiębiorstw, gdzie ruch na stronie jest jeszcze stosunkowo niewielki.

W takiej sytuacji wystarczy wdrożenie prostego mechanizmu, który będzie wyświetlał na urządzeniach mobilnych ikonę zapraszającą do kontaktu telefonicznego. Jak ją dodać?

WP Call Button

To prosta, sympatyczna wtyczka dla WordPress’a dostępna w bezpłatnym repozytorium pod adresem: #ffffff;" href="https://wordpress.org/plugins/wp-call-button/" target="_blank" rel="noopener">https://wordpress.org/plugins/wp-call-button/

Przy jej pomocy błyskawicznie dodasz wspomniany przycisk na Twojej stronie internetowej. W konsekwencji osoba, która ją odwiedzi korzystając ze smartfona, będzie mogła jednym kliknięciem (bez względu gdzie na Twojej stronie będzie) zadzwonić do Ciebie i dopytać o szczegóły oferty.

Jeśli nie wiesz jak instalować wtyczki zerknij do artykułu “Jak zainstalować wtyczkę“. Po jej instalacji przejdź do sekcji Ustawienia > WP Call Button.

Ustawienia wtyczki WP Call Button

Dalej możesz wprowadzić ustawienia konfiguracyjne których jest całkiem sporo, a w każdym razie na tyle dużo żeby przycisk spełniał swoją funkcje w należyty sposób.

opcje konfiguracyjne
 1.  Domyślnie ikonka nie jest widoczna. Aby pojawiała się na stronie musisz ją aktywować.
 2. Kolejny krok to wprowadzenie numeru telefonu pod który Twoi Klienci będą mogli dzwonić.
 3. Kolejna opcja konfiguracyjna, to tekst jaki pojawi się w sytuacji gdy w kolejnym kroku wybierzesz sposób wyświetlania CTA w formie dolnego paska na całej szerokości ekranu.
 4. W tym miejscu możesz zdecydować o umiejscowieniu przycisku na stronie. Wspomniany powyżej dolny pasek o pełnej szerokości ekranu, ikona w prawym dolnym rogu itd…
 5. Określasz kolor przycisku.
 6. Przycisk może wyświetlać się wszędzie albo tylko na wybranych stronach/wpisach. Ewentualnie możesz zdecydować o jego ukryciu w wybranych miejscach.
 7. Ostatni punkt konfiguracji to opcja umożliwiająca wyświetlanie przycisku tylko na urządzeniach mobilnych i tak sugeruję tę opcję zostawić. Chodzi o to, że ta funkcjonalność ma za zadanie wywołać w smartfonie funkcje telefonu, czego raczej na desktopach nie uświadczymy. Nie ma więc sensu wyświetlać ikony na komputerach, bo wiele osób klikając w taki przycisk będzie zawiedziona, że nie może się skontaktować. Efekt może być odwrotny od zamierzonego.
 8. Po wprowadzeniu wszystkich ustawień zapisujesz zmiany i możesz przejść na swoją stronę aby zobaczyć efekt.
Na poniższym filmie zerknij na cały proces konfiguracji wtyczki.

Dodatek poza możliwością osadzenia pływającej ikony pozwala także umieszczać przyciski wewnatrz treści, np. na stronie Kontakt, wewnątrz artykułu itp… W tym celu wystarczy przejść do zakładki “Static Call Button”.

statyczny przycisk

W tym przypadku opcji konfiguracyjnych jest mniej. Można zdecydować o tekście na przycisku, jego kolorze czy widoczności ikonki słuchawki. To co jednak nas najbardziej interesuje, to możliwość skopiowania shortcodu i wstawienie go w dowolnym miejscu na stronie, np. wykorzystując widget Elementora. Z kolei gdy korzystasz z edytora Gutenberg masz gotowy widget, przy pomocy którego błyskawicznie osadzisz swój przycisk.

widget dla Gutenberga

Efekt wykorzystania widgetu:

widget

Jak widzisz wtyczka jest niezwykle prosta w użyciu i bardzo szybko możesz przy jej pomocy umieścić tego typu przyciski. Oczywiście nie trzeba jej instalować aby osiągnąć zamierzony efekt. Jeśli np. korzystasz z Elementora PRO możesz wykorzystać jego popup buildera i w ten sposób stworzyć pływający przycisk np. w dolnym rogu strony.

Z kolei jeśli chodzi o przycisk wewnątrz treści, użyj standardowego widgetu dla przycisku, a w polu adresu URL wpisz: tel:+48123456789 – będzie to działało dokładnie tak samo. Pamiętaj tylko żeby przycisk ukryć dla desktopów.

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Jeden komentarz

 1. Janusz Kamiński pisze:

  Dobra wtyczka! Testowałem jej i zostałem zadowolony. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *