Uczestniczysz w kursach PoznajWP.pl? Jeśli jeszcze nie, to zainteresuj się tym tematem i wyciśnij ze szkoleń online jeszcze więcej wiedzy i korzyści dla siebie, Twojego biznesu i projektów jakie realizujesz w Internecie. Dołącz do społeczności HelloWP.pl

W tym miejscu znajdziesz dodatkowe wsparcie podczas swojej pracy ze stronami internetowymi, sklepami, blogami. Pamiętaj, że wszystko co nas otacza, w tym Twój biznes ciągle ewoluuje. To oznacza także ciągłą potrzebę uzupełniania i poszerzania umiejętności oraz wiedzy na temat skutecznych technik wykorzystania narzędzi i technologii im towarzyszących. Artykuł na blogu, Film na YouTube odsłonią przed Tobą jedną czy kilka kart, ale nie dysponując kompletną talią nie będziesz w stanie poprowadzić skutecznej rozgrywki. O wygranej nie wspominając.

HelloWP

Jak działa HelloWP

Serwis podzielony jest na 2 obszary. Pierwszy, ogólnie dostępny, zawiera treści, z których korzystać może każdy odwiedzający społeczność. Także Ty jeśli jesteś Czytelnikiem JZS i przypadkiem trafiłeś na ten artykuł.  Nie jest do tego potrzebny żaden specjalny dostęp. Drugi obszar, to możliwość brania czynnego udziału w życiu społeczności, a więc zadawanie pytań, udzielanie odpowiedzi, komentowanie itd…, a także, co jest tu kluczowe zamknięte grupy, do których mogą dołączyć uczestnicy poszczególnych kursów PoznajWP.pl

Całość to nic innego jak rodzaj przedłużenia szkoleń online. Dlatego że w ramach zamkniętych grup, choć czasami także w ogólnie dostępnym kanale, publikowane są artykuły, a także filmy omawiające zagadnienia związane z WordPressem, uzupełniające i poszerzające Twoją wiedzę na temat jego ekosystemu.

Ci z was którzy uczestniczą już w kursach, zwłaszcza jeżeli chodzi o kurs główny czyli Wordpress dla Początkujących, mogli do tej pory korzystać z zamkniętego forum. Nie była to jednak specjalnie wygodna forma komunikacji, żeby nie powiedzieć archaiczna, zarówno dla Was jak i dla mnie. Dlatego rozglądałem się na rozwiązaniami, przy pomocy których wymiana informacji, przepływ wiedzy i doświadczeń będzie prostszy, a także zdecydowanie czytelniejszy. Ten cel udało się osiągnąć. Zresztą sam oceń jeśli jeszcze nie zaglądałeś na HelloWP.pl. Znajdziesz ten serwis pod adresem https://hellowp.pl. Nie tylko wygląda to znacznie lepiej, ale także cała architektura informacji w ramach serwisu jest nieporównywalnie bardziej przyjazna.

Co jeszcze?

Poza możliwością dołączenia do określonych grup możesz obserwować wybrane tematy i uczestników.
Mamy tu także wdrożone mechanizmy gamifikacji, dzięki czemu możesz budować swoją reputację wewnątrz społeczności, a nawet gromadzić punkty np. za udzielanie wyczerpujących i ciekawych odpowiedzi komuś kto akurat potrzebuje wsparcia. I to co jest tu myślę istotne, to fakt, że punkty które uda się w ten sposób zgromadzić można przeznaczyć na dostęp do nowych kursów, a nawet wykorzystać je do odnowienia domeny czy konta hostingowego!

Jeden z tematów na HelloWP

Jak dołączyć do społeczności HelloWP?

Tak jak wspomniałem istnieją dwa obszary: jeden dostępny dla wszystkich, drugi dostępny tylko i wyłącznie dla kursantów. Rejestracja możliwa jest tylko na zaproszenie, a to jest wysyłane tylko do uczestników kursów. Jako Gość możesz przeglądać tylko część treści, a dodatkowo nie możesz aktywnie uczestniczyć w rozmowach i zadawać pytań.

Aby wykorzystać możliwości jakie oferuje serwis dołącz do kursów PoznajWP.pl. Wybierz kurs, który Cię interesuje i rozwijaj wiedzę w nim zawartą poprzez naszą wewnętrzną społeczność. Dołączając do wybranego kursu w ślad za tym otrzymasz zaproszenie, które umożliwi Ci aktywację konta. Gdy już będziesz w środku jako aktywny uczestnik możesz dołączyć do wybranych grup zamkniętych. Wystarczy po zalogowaniu się jednym kliknięciem poprosić o dołączenie np. do grupy kursu WordPress od Podstaw, WooCommerce – sklep internetowy, SEO czy Elementor PRO. Jeśli faktycznie jesteś uczestnikiem kursu, Twoja prośba zostanie zaakceptowana, a Ty otrzymasz dostęp do wszystkiego co dzieje się w grupie.

O ile mi wiadomo, to pierwsza i jedyna tego typu społeczność w polskich zasobach Internetu, dająca Ci tak duże możliwości samodoskonalenia w zakresie pracy ze stronami, sklepami czy blogami w tym także niesłychany komfort użytkowania. Ffakt, że serwis wykorzystuje technologię PWA sprawia, że korzystanie z niego także na urządzeniach mobilnych jest bardzo wygodne.

Miało być, ale nie będzie

HelloWP pierwotnie miało być otwarte dla wszystkich, ale dość szybko ten pomysł wybiłem sobie z głowy. Otwarte społeczności znajdziecie na Facebooku na rozmaitych forach, więc jeśli chcecie do takowej dołączyć możecie to zrobić. Na HelloWP zarówno ja jak i większość uczestników kursów nie chcemy aby społeczność zalała fala wpisów o charakterze spamu, co w przypadku otwartej społeczności byłoby praktycznie codziennością – po prostu kolejne miejsce do pozyskania linków. Nie mam ani ochoty ani czasu na to żeby moderować tego typu wpisy, które samym uczestnikom przyniosłyby co najmniej wątpliwą wartość.

Jesteśmy więc w mniejszym gronie, ale zacnym 😁😁

Jeśli uczestniczysz w kursach, a nie masz dostępu do HelloWP, napisz do mnie. Do zobaczenia w środku!!!!

Udostępnij

Zobacz również

WordPress 5.7.2

WordPress 5.7.2 – jedna poprawka

To wydanie WordPress zawiera poprawkę bezpieczeństwa, a ponieważ mowa o bezpieczeństwie, zaleca się natychmiastowe zaktualizowanie swoich witryn o ile ustawienia Twojego WordPressa same tego już

Świąteczna Promocja na Kursy

Moi drodzy życzę Wam wszystkiego co najlepsze! Spokojnych, rodzinnych Świąt. Wielu z nas spędza je z dala od bliskich i to z różnych powodów, choć

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

Scalify LTD
Scalify

Twórz reklamy, publikuj je i zwiększaj konwersje kampanii na Facebooku,...

pcloud lifetime
pCloud

Dysk w chmurze z dostępem dożywotnim. Zapisuj swoje pliki i...

PayForm oferta lifetime
PayForm

Generowanie formularzy szybkich płatności. Możesz tym narzędziem zwiększyć konwersję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *