Uczestniczysz w kursach PoznajWP.pl? Jeśli jeszcze nie, to zainteresuj się tym tematem i wyciśnij ze szkoleń online jeszcze więcej wiedzy i korzyści dla siebie, Twojego biznesu i projektów jakie realizujesz w Internecie. Dołącz do społeczności HelloWP.pl

W tym miejscu znajdziesz dodatkowe wsparcie podczas swojej pracy ze stronami internetowymi, sklepami, blogami. Pamiętaj, że wszystko co nas otacza, w tym Twój biznes ciągle ewoluuje. To oznacza także ciągłą potrzebę uzupełniania i poszerzania umiejętności oraz wiedzy na temat skutecznych technik wykorzystania narzędzi i technologii im towarzyszących. Artykuł na blogu, Film na YouTube odsłonią przed Tobą jedną czy kilka kart, ale nie dysponując kompletną talią nie będziesz w stanie poprowadzić skutecznej rozgrywki. O wygranej nie wspominając.

HelloWP

Jak działa HelloWP

Serwis podzielony jest na 2 obszary. Pierwszy, ogólnie dostępny, zawiera treści, z których korzystać może każdy odwiedzający społeczność. Także Ty jeśli jesteś Czytelnikiem JZS i przypadkiem trafiłeś na ten artykuł.  Nie jest do tego potrzebny żaden specjalny dostęp. Drugi obszar, to możliwość brania czynnego udziału w życiu społeczności, a więc zadawanie pytań, udzielanie odpowiedzi, komentowanie itd…, a także, co jest tu kluczowe zamknięte grupy, do których mogą dołączyć uczestnicy poszczególnych kursów PoznajWP.pl

Całość to nic innego jak rodzaj przedłużenia szkoleń online. Dlatego że w ramach zamkniętych grup, choć czasami także w ogólnie dostępnym kanale, publikowane są artykuły, a także filmy omawiające zagadnienia związane z WordPressem, uzupełniające i poszerzające Twoją wiedzę na temat jego ekosystemu.

Ci z was którzy uczestniczą już w kursach, zwłaszcza jeżeli chodzi o kurs główny czyli WordPress dla Początkujących, mogli do tej pory korzystać z zamkniętego forum. Nie była to jednak specjalnie wygodna forma komunikacji, żeby nie powiedzieć archaiczna, zarówno dla Was jak i dla mnie. Dlatego rozglądałem się na rozwiązaniami, przy pomocy których wymiana informacji, przepływ wiedzy i doświadczeń będzie prostszy, a także zdecydowanie czytelniejszy. Ten cel udało się osiągnąć. Zresztą sam oceń jeśli jeszcze nie zaglądałeś na HelloWP.pl. Znajdziesz ten serwis pod adresem https://hellowp.pl. Nie tylko wygląda to znacznie lepiej, ale także cała architektura informacji w ramach serwisu jest nieporównywalnie bardziej przyjazna.

Co jeszcze?

Poza możliwością dołączenia do określonych grup możesz obserwować wybrane tematy i uczestników.
Mamy tu także wdrożone mechanizmy gamifikacji, dzięki czemu możesz budować swoją reputację wewnątrz społeczności, a nawet gromadzić punkty np. za udzielanie wyczerpujących i ciekawych odpowiedzi komuś kto akurat potrzebuje wsparcia. I to co jest tu myślę istotne, to fakt, że punkty które uda się w ten sposób zgromadzić można przeznaczyć na dostęp do nowych kursów, a nawet wykorzystać je do odnowienia domeny czy konta hostingowego!

Jeden z tematów na HelloWP

Jak dołączyć do społeczności HelloWP?

Tak jak wspomniałem istnieją dwa obszary: jeden dostępny dla wszystkich, drugi dostępny tylko i wyłącznie dla kursantów. Rejestracja możliwa jest tylko na zaproszenie, a to jest wysyłane tylko do uczestników kursów. Jako Gość możesz przeglądać tylko część treści, a dodatkowo nie możesz aktywnie uczestniczyć w rozmowach i zadawać pytań.

Aby wykorzystać możliwości jakie oferuje serwis dołącz do kursów PoznajWP.pl. Wybierz kurs, który Cię interesuje i rozwijaj wiedzę w nim zawartą poprzez naszą wewnętrzną społeczność. Dołączając do wybranego kursu w ślad za tym otrzymasz zaproszenie, które umożliwi Ci aktywację konta. Gdy już będziesz w środku jako aktywny uczestnik możesz dołączyć do wybranych grup zamkniętych. Wystarczy po zalogowaniu się jednym kliknięciem poprosić o dołączenie np. do grupy kursu WordPress od Podstaw, WooCommerce – sklep internetowy, SEO czy Elementor PRO. Jeśli faktycznie jesteś uczestnikiem kursu, Twoja prośba zostanie zaakceptowana, a Ty otrzymasz dostęp do wszystkiego co dzieje się w grupie.

O ile mi wiadomo, to pierwsza i jedyna tego typu społeczność w polskich zasobach Internetu, dająca Ci tak duże możliwości samodoskonalenia w zakresie pracy ze stronami, sklepami czy blogami w tym także niesłychany komfort użytkowania. Ffakt, że serwis wykorzystuje technologię PWA sprawia, że korzystanie z niego także na urządzeniach mobilnych jest bardzo wygodne.

Miało być, ale nie będzie

HelloWP pierwotnie miało być otwarte dla wszystkich, ale dość szybko ten pomysł wybiłem sobie z głowy. Otwarte społeczności znajdziecie na Facebooku na rozmaitych forach, więc jeśli chcecie do takowej dołączyć możecie to zrobić. Na HelloWP zarówno ja jak i większość uczestników kursów nie chcemy aby społeczność zalała fala wpisów o charakterze spamu, co w przypadku otwartej społeczności byłoby praktycznie codziennością – po prostu kolejne miejsce do pozyskania linków. Nie mam ani ochoty ani czasu na to żeby moderować tego typu wpisy, które samym uczestnikom przyniosłyby co najmniej wątpliwą wartość.

Jesteśmy więc w mniejszym gronie, ale zacnym 😁😁

Jeśli uczestniczysz w kursach, a nie masz dostępu do HelloWP, napisz do mnie. Do zobaczenia w środku!!!!

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.