„Kompletnie nie wiem jak czytać dane z Google Analytics”. Jak często to słyszę 🙂 Rzeczywiście GA, to kombajn analityczny, z którym trzeba się oswoić, co dla wielu jest ogromnym wyzwaniem. To narzędzie, które potrafi przytłoczyć, jeśli potrzebujesz jedynie prostych metryk, ale właśnie pojawiło się coś co pomoże Ci dotrzeć do najważniejszych informacji z punktu widzenia kreatora treści na stronie.

Search Console Insights to nowe narzędzie od Google Web Creators, które ma na celu ułatwienie zrozumienia wydajności treści już na pierwszy rzut oka. Łączy ono dane z Search Console i Google Analytics w celu uzyskania przyjaznego dla użytkownika przeglądu ważnych metryk. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że takie rozwiązanie w wersji beta zostało właśnie udostępnione. Dla wielu twórców treści, to jak gwiazdkowy prezent na początku lata 🙂

Search Console Insights może pomóc użytkownikom w szybkim ustaleniu, które treści są najefektywniejsze, jak radzą sobie nowe publikacje i jak ludzie trafiają na witrynę.

Search Console Insights
Search Console Insights Linki odsyłające

Kliknięcie na małą ikonę czapki akademickiej poda Ci więcej informacji na temat zrozumienia prezentowanych danych czy wskazówki na temat tego jak poprawić zaangażowanie i wydajność treści.

Pierwsza sekcja pokazuje trend wydajności treści witryny w ciągu ostatnich 28 dni za pomocą odsłon i czasu trwania odsłony. Następna karta wyświetla karuzelę nowych treści z odsłonami, średnim czasem odsłony i odznakami dla treści o wysokim czasie w porównaniu z innymi treściami w witrynie. W ten sposób w jedną chwilę optycznie wyłapujesz treści bardziej angażujące.

Inne karty obejmują najpopularniejsze treści w ciągu ostatnich 28 dni, główne kanały ruchu, główne zapytania w wyszukiwarce Google, linki odsyłające z innych stron i mediów społecznościowych.

Karty wydajności nie są konfigurowalne, ale dają Ci punkt wyjścia do zagłębiania się w Google Analytics.

W przyszłości dla Search Console Insights będą dostępne aplikacje na iOS i Androida. Narzędzie jest teraz w wersji beta i możesz jeszcze po zalogowaniu do Google Search Console nie znaleźć informacji na jego temat, ale w ciągu najbliższych dni powinno się to zmienić.

Udostępnij

Zobacz również

Motyw dobrze zoptymalizowany pod kątem SEO

Pierwszym krokiem przy zakładaniu bloga, strony lub sklepu internetowego jest wybór motywu. Ma wyglądać rewelacyjnie i na tym najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności. Chociaż

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

Studiocart

Kreator lejków sprzedażowych pozwalający skutecznie skalować Twój biznes online.

Gravitec
Gravitec

Wykorzystaj powiadomienia WebPush, aby zwiększyć ruch i sprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *