Zarabianie w internecie to coś, co pociąga wiele osób. Zbudowanie własnej strony i stworzenie dla siebie możliwości uzyskiwania pasywnego dochodu to marzenie dużej grupy początkujących (i nie tylko) przedsiębiorców i twórców. Dzisiaj takie możliwości daje WordPress, a przede wszystkim stworzone do niego wtyczki, umożliwiające łatwą sprzedaż treści. Fast Micro Pay to właśnie jedna z takich wtyczek do płatności WordPress. Wyróżnia ją łatwość obsługi i niska cena, a jednocześnie duże możliwości.

Zarabianie na WordPressie – jak to wygląda?

Istnieje wiele sposobów zarabiania w internecie. Spośród nich najbardziej efektywne wydaje się jednak kapitalizowanie stworzonej przez siebie strony internetowej. Jak to wygląda? – Bardzo łatwo. Popularnym, bo dającym duże możliwości narzędziem jest tu WordPress. Na początku konieczne jest stworzenie strony internetowej i umieszczenie na niej wartościowego contentu. Zasada jest prosta – im więcej treści umieścimy na stronie i im będzie ona wyższej jakości, tym więcej zarobimy. Przez jakość treści rozumie się tu przede wszystkim jej atrakcyjność dla docelowych grup odbiorców.

Kiedy nasza strona zaczyna przyciągać uwagę internautów, można zacząć na niej zarabiać. Pierwszą z metod są reklamy Google. Początkowo mogą się one wydawać dobrym źródłem pasywnego dochodu. Po pewnym czasie da się jednak zauważyć, że wpływy, w porównaniu z wkładem pracy są zdecydowanie niezadowalające. Kolejną metodą są różnego rodzaju programy partnerskie. Mogą one przybrać formę reklam danej firmy publikowanych na stronie albo sponsorowanych artykułów. Tutaj należy bardziej się postarać, ale potencjalne zyski są większe. Prawdziwy zarobek zaczyna się jednak wtedy, kiedy zdecydujemy się na sprzedaż własnych treści na WordPressie.

Bezpośrednia sprzedaż własnych treści – jak się do tego zabrać?

W internecie sprzedać można praktycznie wszystko, bardzo opłaca się sprzedaż wiedzy. Wiedzę można pomnażać w nieskończoność, a tę samą treść można sprzedać wielokrotnie. Mogą to być na przykład materiały szkoleniowe, grafiki, kursy, lekcje języków obcych, e-booki i wiele, wiele innych.

Aby zacząć zarabiać konieczne są dwie rzeczy.

Po pierwsze, strona, na której pracujemy musi przyciągać jak najwięcej czytelników (a więc potencjalnych klientów).

Po drugie – same treści powinny być przedstawione w sposób jak najbardziej atrakcyjny. Kiedy mamy już te dwie rzeczy, możemy zacząć sprzedaż. Aby jednak sprzedawać w na WordPressie, konieczne jest zainstalowanie na naszej stronie odpowiedniej wtyczki. Dzisiaj wybór takich wtyczek, podobnie jak możliwości, które oferują, jest ogromny. Jedną z najbardziej wartych polecenia jest Fast Micro Pay do płatności WorPress.

Przewodnik: Płatny dostęp do treści przez PayU na WordPress

Źródło: https://fastmicropay.pl/dokumentacja-wtyczki-fmp/platnosci-payu-na-wordpress/

Fast Micro Pay – możliwości jakie daje wtyczka

Wtyczka Fast Micro Pay pozwala na sprzedaż różnorodnych treści premium. Jej użytkownicy to zarówno osoby oferujący płatne kursy, autorzy poradników, czy e-booków, jak i instruktorzy i trenerzy sprzedający dostęp do prowadzonych przez siebie webinarów. Niezależnie od rodzaju stworzonego przez nas produktu, warto zdecydować się na możliwości, jakie daje Fast Micro Pay.

Podstawową funkcją, jaka daje wtyczka jest możliwość blokowania i sprzedaży treści umieszczonych na stronie. Jak to działa. Wybrane przez nas treści są domyślnie ukryte (albo pokazane tylko w części), a dostęp do nich uzyskuje się po wniesieniu odpowiedniej opłaty. Wtyczka umożliwia zarówno jednorazową sprzedaż dostępu, jak i wykupienie abonamentu, czyli na przykład dostępu do wybranych, albo wszystkich treści przez określony czas.

Przewodnik: Jak uruchomić abonament na WordPress?

Kolejną możliwością, jaką daje wtyczka Fast Micro Pay, jest płatne pobieranie plików umieszczonych na stronie. W ten sposób najczęściej sprzedawane są e-booki, kursy i wiele innych rodzajów materiałów. Opłacenie dostępu pozwala użytkownikowi na jednorazowe, bądź wielokrotne pobranie danego pliku. Może to być dokument tekstowy, grafika, plik dźwiękowy, czy wideo – cokolwiek tylko mamy na sprzedaż.

Przewodnik: Płatny download ebooka przez Dotpay.

Bardzo ciekawą funkcjonalnością wtyczki jest możliwość sprzedaży dostępu do webinarów za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Webinary takie mogą być prowadzone na żywo, albo udostępnione do obejrzenia w określonym czasie. Bardzo często w ten sposób pracują trenerzy, doradcy i wiele innych osób dzielących się swoją wiedzą i umiejętnościami w sieci.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wtyczka Fast Micro Pay współpracuje z wieloma platformami do internetowych płatności, takim jak DotPay, PayU, czy TPay. Dzięki temu, wybierając wtyczkę nie jesteśmy ograniczenie do konieczności współpracy z określonym operatorem. Jak widać Fast Micro Pay daje duży wybór możliwości zarabiania na tworzonych przez siebie treściach. Możliwości, które otwierają drogę dla naszej kreatywności, stworzenia atrakcyjnego contentu i zarobienia na nim. A co najważniejsze, wtyczka pozwala na zbudowanie dla siebie dochodu pasywnego – działa zawsze, niezależnie od tego, czym się akurat zajmujemy.

Obsługa wtyczki – materiały instruktażowe

Na koniec warto wspomnieć, że bardzo istotną cechą wtyczki Fast Micro Pay jest łatwość obsługi. Nie jest tu potrzebna żadna specjalistyczna wiedza, czy umiejętności. Kupując wtyczkę otrzymujemy dostęp do materiałów instruktażowych, które krok po kroku wyjaśniają jak uruchomić płatności WordPress na swojej stronie, oraz jak uruchomić płatności przez obsługiwane bramki płatności online.

Całość może zająć około dwóch godzin i jest na tyle łatwa (i przedstawiona w zrozumiały sposób), że skorzystać może każdy. Jest to więc idealne rozwiązanie nie tylko dla doświadczonych twórców, ale również początkujących przedsiębiorców.

Właścicielem wtyczki Fast Micro Pay jest Paweł Duda z firmy ProjektMarketing.pl

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *