Przy okazji innego artykułu “10 dodatków dla Elementora, o których warto wiedzieć” wspomniałem o wtyczcie Essential Addons for Elementor. Rzeczywiście, to jedna z ciekawszych wtyczek wzbogacających naszą stronę działającą w duecie WordPress + Elementor o dodatkowe atrakcyjne widgety.

W tym artykule przyjrzymy się jej nieco bliżej, a to m.in. za sprawą AppSumo, gdzie w momencie gdy piszę ten tekst EA w wersji Premium można kupić dożywotnio za jednorazową opłatą (link na końcu artykułu). Śpieszę więc z informacją na jej temat. 

Dwie wersje Essential Addons for Elementor

essential addons

Wtyczka jest dostępna w bezpłatnym repozytorium WordPress’a. Cieszy się sporym zainteresowaniem i wysokimi ocenami użytkowników. Od początku jej istnienia została pobrana już ponad 1,6 miliona razy, a każdego dnia jest instalowana około 5 tysięcy razy. Imponujący wynik.

Tak duża popularność związana jest z możliwościami jakie oferuje i to już w wersji bezpłatnej. Znajdziesz w niej 29 widgetów takich jak lista wpisów bloga, lista produktów sklepu WooCommerce, CTA i wiele innych.

Pełną listę znajdziesz na stronie wtyczki pod adresem: https://pl.wordpress.org/plugins/essential-addons-for-elementor-lite/

Można powiedzieć, że jak chodzi o same widgety jest w stanie wzbogacić Elementora o opcje dostępne w jego wersji PRO, a nawet dorzuca inne, który Elementor Pro nie ma, przynajmniej na razie. Rzecz jasna nie znajdziesz tu Theme Buildera, ale jak chodzi o widgety chociażby te które wymieniłem, to oczywiście tak.

Właśnie z tego względu jest tak lubiana, bo przecież nie każdy potrzebuje wszystkich opcji Elementora Pro, albo nie potrafi lub z innego powodu nie wykorzystuje ich w pełni. W takiej sytuacji Essential Addons for Elementor jest świetną alternatywą.

Wersja Premium

Wtyczka oprócz wersji darmowej oferuje także płatną. Decydując się na jej zakup rozszerzenie wzbogaca Elementora o jeszcze więcej gadżetów. W tej chwili jest to w sumie razem z bezpłatnymi widgetami pula ponad 60 dodatków. Wśród nich takie jak Info boxy, flip boxy, zaawansowane menu, a nawet ochrona treści.

Dodatkowo w wersji Premium masz dostęp do innych rozszerzeń np. efektów Parallax.

To wszystko dla jednej strony można mieć w cenie niecałych 30 dolarów, co zapewnia dostęp do pełnych możliwości wtyczki, a także do jej aktualizacji przez okres 12 miesięcy. Po tym czasie jeśli chcesz mieć dostęp do aktualizacji wtyczkę trzeba odnowić na kolejny rok.

Modułowość Essential Addons

To jedna z cech, którą niezwykle sobie cenię, ponieważ ma realny wpływ na wydajność rozszerzenia. Wszystkie widgety i dodatkowe elementy funkcjonują jako moduły, które można włączyć lub wyłączyć w zależności od potrzeb.

Jeśli więc nie korzystasz z wszystkich widgetów, a zazwyczaj tak jest, to te które są niepotrzebne możesz po prostu wyłączyć w panelu administracyjnym rozszerzenia jednym kliknięciem.

panel zarzadzania widgetami Essential Addons for Elementor

To samo dotyczy rozszerzeń Parallax, Particles i Advanced Tooltip, a w przyszłości zapewne także kolejnych o jakie wtyczka będzie wzbogacana.

essential addons rozszerzenia

Rozszerzenie do Elementora ma także swój wewnętrzny mechanizm cache. Bufor można w każdej chwili opróżnić w zakładce Tools (Narzędzia). Dzięki tym opcjom jest to jeden z najmniej obciążających dodatków dla Elementora.

Przykłady

Wszystkie przykłady zastosowania wtyczki zarówno jak chodzi o bezpłatną wersję oraz wersję Pro znajdziesz na stronie dodatku. Kliknij w przycisk poniżej.

Tu natomiast wykorzystam kilka prostych widgetów, których nie ma nawet w Elementorze Pro. Przykładowo możliwość tworzenia listy artykułów na linii czasu.

Możesz swobodnie określić jakie wpisy mają pojawiać się na takiej liście.

To standardowy wygląd bez żadnych modyfikacji. Jeśli jednak zechcesz, to widget ma do dyspozycji sporo opcji dostosowania wyglądu pod Twoje potrzeby. Wystarczy poeksperymentować.

ostylowanie timeline

Inny przykład, który może przydać się np. fotografom, albo salonom piękności, gdzie powstają niekiedy spektakularne metamorfozy, to widget pozwalający zaprezentować coś “przed” i “po” w taki oto sposób.

Przed metamorfozą Po metamorfozie

Jeśli nie widziałeś wcześniej tego typu obiektów na stronach, to podpowiem, że możesz pionową linię przesuwać lewa, prawa, aby w ten sposób zobaczyć jak coś wyglądało przed, a jak wygląda obecnie.

Tu także możesz wprowadzać własne zmiany związane z wyglądem widgetu. To co widzisz powyżej, to standardowe jego ustawienia. Jedyne co zrobiłem, to wstawiłem zdjęcia.

I na koniec jeszcze jeden widget, który chcę Ci pokazać, a który w niejednym przypadku może mieć zastosowanie, To możliwość umieszczania na zdjęciu marketów (tzw. hotspotów) z opisem.

Tu także wykorzystałem możliwie najprostszą, domyślną konfigurację. Opisy w tooltipach możesz dowolnie formatować, a nawet wrzucać dodatkowe zdjęcia, np. zbliżenia danego detalu. Całość wygodnie ostylujesz, a umieszczenie hotspotów jest dziecinnie proste. Ta funkcjonalność może mieć zastosowanie np. w sklepie internetowym, dzięki czemu produkt czy jakieś jego konkretne cechy można wskazać wprost.

Pozostałe widgety i sposób ich zastosowania obejrzyj na stronie producenta. Nie będę ich tu wszystkich umieszczał, bo nie ma to większego sensu, artykuł straciłby na czytelności i zapewne stałby się dość ciężki 🙂

Jak widzisz rozszerzenie Essential Addons for Elementor dodaje do Twojej strony lub sklepu na WordPressie w połączeniu z samym Elementorem wiele niesamowitych możliwości związanych z budową atrakcyjnych zawartości.

Z powodzeniem wykorzystasz je w swoich artykułach czy wzbogacisz opisy produktów w sklepie i co istotne jesteś w stanie zrobić to w niezwykle prosty sposób bez wpisania choćby jednej linijki kodu!

Wersja Pro na AppSumo

Wspomniałem na początku, że jednym z motywatorów do przygotowania opisu tej wtyczki jest aktualnie trwająca oferta na AppSumo związana z tym rozszerzeniem. Otóż za 39 dolarów możesz wykupić wersję PRO dla 5 stron z wieczystą licencją. Oznacza to, że płacąc raz, otrzymujesz dożywotni dostęp do wszystkich aktualizacji rozszerzenia w przyszłości.

To niewątpliwa gratka dla miłośników Elementora pozwalająca wdrożyć świetne rozszerzenie płacąc za nie tylko jeden raz.

Jeśli masz chrapkę na wersję dla nielimitowanej ilości stron, bo np. tworzysz je dla swoich Klientów, możesz wykupić dwa kody AppSumo. Szczegóły na temat oferty znajdziesz klikając w poniższy przycisk.

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Elementor PRO 3.7

Elementor PRO 3.7

Kilka dni temu zapewne spora część z nas, a przynajmniej ta korzystająca z Elementora PRO, przeprowadziła jego aktualizację do wersji 3.7. Pamiętacie film o zapowiedzi

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Jeden komentarz

  1. Kinga pisze:

    Jak zwykle można liczyć na Twoją czujność. Dziękuję. Korzystam z tej wtyczki w wersji Pro, ale muszę ją odnawiać. Za Twoją sprawą mam teraz temat załatwiony na wieki wieków, bez żadnych opłat w przyszłości. Huraaaa!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *