Wspomniałem kiedyś o Envato Elements pisząc o sporej ilości bezpłatnych szablonów dla Elementora. Dziś wracam do wątku z uwagi na FLASH SALE z okazji 5 urodzin, który trwa od 10 sierpnia do 12 sierpnia (tylko przez trzy dni).

Zacznijmy jednak od tego, co znajdziesz w Envato Elements. Czy to tylko szablony dla Elementora? Otóż nie. Szablony dedykowane temu popularnemu builderowi, to tylko jedna z części serwisu oferującego Ci znacznie więcej.

Zasoby Envato Elemnents

Envato Elements w liczbach

Powyższy zrzut ekranu strony głównej wiele mówi na temat tego, co znajdziesz w ramach serwisu. Każdego dnia przybywają tysiące nowych elementów do pobrania bez żadnych ograniczeń. W ciągu tygodnia jak widzisz przybyło blisko 50 000 nowych obiektów, z których jako użytkownik platformy możesz korzystać.

Dla jasności. Jeśli znasz takie strony jak Theme Forest, Code Canyon czy Video Hive lub Audio Jungle wiedz, że znajdują się pod jednym parasolem o nazwie Envato Market. Z kolei Envato Elements zawiera sporą część zasobów wymienionych platform (może poza Code Canyon) z opcją dowolnej ilości pobrań na użytek komercyjny.

Jednak główna różnica polega na tym, że Envato Elements jest dostępny w modelu abonamentowym. Coś jak serwisy VOD gdzie płacisz miesięcznie określoną kwotę i korzystasz z ich zasobów do woli.

Zdjęcia

Ogromna baza zdjęć licząca kilkadziesiąt milionów fotek do wykorzystania na stronach i w innych projektach. Ta ilość jak widać powyżej, wynika w prostej linii z połączenia serwisu Twenty20 z Envato Elements.

Na Twenty20 zdjęcia są świetnie prokategoryzowane, a do tego możesz budować własny feed składający się z kategorii, które zazwyczaj są w obszarze Twoich zainteresowań. Pozwala to znacznie przyspieszyć poszukiwania fotek do kolejnego artykułu na blogu.

twenty20 i ponad 50 milionów zdjęć

Zasoby Wideo

Na Envato Elements znajdziesz dwie główne grupy materiałów wideo. Z jednej strony są to filmy stockowe, które możesz wykorzystać np. jako przebitki w filmach, które tworzysz. Jest ich blisko 2 miliony!

Przykładowe wideo do pobrania

Druga grupa to szablony wideo, które możesz dowolnie modyfikować. Dostępne są templaeki dla After Effects, Premiere Pro, Apple Motion, Final Cut Pro i DaVinci Resolve. Jeśli tworzysz filmy z pewnością często będziesz korzystać z tych zasobów. Poniżej przykład pierwszego z brzegu szablonu, w którym podmieniłem teksty i obrazy. 10 minut pracy.

Zasoby Audio

Tu również znajdziesz dwie grupy. Pierwsza to muzyka, którą możesz wykorzystać w swoich produkcjach wideo i audio (np. w podcastach). Jest tego blisko 100 000. Natomiast grupa numer dwa jest bardziej zasobna i zawiera bibliotekę ponad pół miliona efektów dźwiękowych.

Biblioteka plików audio

Grafika

Kolejnymi zasobami w ramach Envato Elements są grafiki. Znowu otrzymasz dostęp do dwóch głównych grup. Pierwsza z nich to szablony graficzne do edycji. Jeśli korzystasz z ekosystemu Adobe, zapewne ucieszy Cię fakt, że masz do dyspozycji ponad 150 000 grafik.

Grafiki wektorowe i nie tylko

Druga grupa, to gotowe projekty graficzne w większości bez możliwości ich edycji, przynajmniej warstwowej. Aczkolwiek znajduje się tu ponad 50 000 grafik wektorowych, które możesz dowolnie skalować i wykorzystywać je w kompozycjach np. na potrzeby druku wielkoformatowego. Wektor możesz także wyeksportować do formatu SVG i umieścić go na stronie internetowej. Znajdziesz tu m.in. tła, tekstury, ikony, ilustracje…, sporo tego, a jakość projektów jest nierzadko na bardzo wysokim poziomie.

Prezentacje

Na Envato Elements znajdziesz również gotowe szablony dedykowane prezentacjom. Są templaeki dla PowerPointa, Keynote czy Google Slides. Łącznie ponad 20 000 szablonów, więc jestem pewien, że znajdziesz coś na własne potrzeby 🙂

Baza szablonów prezentacji

Zdjęcia, Fonty i inne dodatki

O bazie zdjęć wspomniałem już na wstępie. Do niedawna istniała jedna biblioteka, która w obecnej chwili udostępnia ponad 3 miliony fotek.

Pierwotna biblioteka zdjęć na Envato Elements

Gdy jednak dla użytkowników Envato Elements została również udostępniona baza Twenty20, nagle przybyło dodatkowo 50 milionów zdjęć! W tej chwili to naprawdę imponująca biblioteka.

Poza zdjęciami masz również dostęp do zasobów z fontami. Przydatne w głównej mierze w sytuacji, gdy realizujesz projekty offline lub zajmujesz się kreacją wideo. Owszem na stronie internetowej także możesz wykorzystać te fonty, ale nie będę Cię do tego namawiał ponieważ sam nie jestem zwolennikiem faszerowania stron dodatkowymi fontami 🙂

Baza fontów do pobrania

Na koniec dodatki do których zaliczyć można akcje, pędzle i inne elementy usprawniające pracę grafika.

Ile kosztuje Envato Elements

Biorąc pod uwagę ilość dostępnych zasobów cena jest przyzwoita, a zaczyna się od 29 dolarów przy rozliczeniu miesięcznym, choć oczywiście decydując się na abonament roczny można nieco zaoszczędzić.

To co jednak istotne, to fakt, że w momencie gdy piszę ten tekst Envato Elements obchodzi swoje 5 urodziny i z tej okazji dla nowych Klientów obniżają ceny nawet o 40%. Akcja trwa do 10 sierpnia do 13 sierpnia 2021, więc jeśli czujesz, że zasoby serwisu będą dla Ciebie przydatne masz w tym momencie okazję ustrzelić fajną zniżkę. W przypadku abonamentu miesięcznego będzie to opłata w wysokości 17 dolarów zamiast 29. Polecam.

Akcja Envato Elements na swoje 5 urodziny

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *