Transkrypcja podcastu

Witam Was serdecznie. Z drugiej strony mikrofonu Krzysiek Wojteczko. Dzisiejszy podkast będzie nietypowy, dlatego że zacytuję maila jakiego otrzymałem dosłownie pół godziny temu, a którego nadawcą jest Elementor.

Twórcy Elementora informują o zmianach które zostaną wprowadzone 9 marca, a więc dokładnie za miesiąc. Dziś mamy dziewiąty dzień lutego, natomiast 9 marca… coś się wydarzy. Pytanie co? Jeszcze w tym momencie wam nie powiem. Chciałbym żebyście posłuchali tej wiadomości. Zaraz ją zacytuję, a gdzieś tam między wierszami będę wrzucał swoje małe dygresje. Powolutku krok po kroku dojdziemy do zmian jakie szykują się za miesiąc.

“Nie chcemy odrywać Cię od pracy nad świetnymi stronami ale chcemy poinformować Cię że aktualizujemy nasze plany. 9 marca 2021 roku dodamy nowe plany subskrypcji o nazwach Studio i Agency, a także zaaktualizujemy plan Ekspert aby jak najlepiej dostosować się do rosnących potrzeb naszych użytkowników.

Te zmiany będą miały zastosowanie tylko w odniesieniu do nowych zakupów. Jeśli korzystasz z aktywnego planu subskrypcji nic dla ciebie się nie zmieni.”

Tu pierwsza dygresja. Już czujecie pismo nosem, prawda? Pewnie tak. Coś się zmieni. Co? Zmienią się ceny planów abonamentowych. Natomiast dobra wiadomość jest taka że zmienią się one tylko i wyłącznie dla nowych zakupów. A więc jeżeli macie już wykupione licencje na Elementora, to śpicie spokojnie bo nie będziecie musieli za rok przy odnowieniu płacić więcej. Zachowujecie te warunki jakie macie.

No dobrze posłuchajcie dalej.

“Odkąd uruchomiliśmy Elementora cztery i pół roku temu ewoluowaliśmy od skromnego narzędzia do tworzenia stron w kompleksową platformę, platformę z której korzysta spora społeczność i ponad 7 milionów witryn. Ponieważ nadal rozwijamy ten projekt nasza nowa struktura planów ma na celu dalszy jego rozwój, a także zaspokojenie różnych potrzeb przy jednoczesnym zachowaniu tej samej przystępnej ceny na poziomie podstawowym.”

No właśnie więc w końcu zmienią się te ceny? Czy się nie zmienią. Nie powiem jeszcze. Posłuchajcie dalej.

Co pozostaje bez zmian? Wszyscy obecni użytkownicy z aktywną subskrypcją Pro zachowują te same warunki dla subskrypcji jaką posiadają.

Plany Personal i Plus nie zmieniają się pod względem ceny i usług.”

Czyli mowa o dwóch najtańszych planach. Pierwszy dla jednej strony za 49 dolarów i drugi dla trzech stron za 99 dolarów. To pozostaje bez zmian, a więc bez względu na to czy już macie Elementora czy zdecyduje się na niego w maju lub w czerwcu, te ceny się nie zmienią. To co aktualnie mamy u nich na stronie, będzie obowiązywało również później. Jedyne co się zmieni to nazwy tych planów, a więc będą się teraz nazywały: Essential i Advanced.

Tyle jeżeli chodzi o te dwa plany. Natomiast co się zmieni?

Zmienią się plany eksperckie i żebyśmy mieli lepsze porównanie: aktualnie mamy plan ekspercki, który kosztuje 199 dolarów i pozwala uruchomić Elementora na tysiącu witryn. Jeżeli mamy Agencję jesteśmy Freelancerem, to spokojnie możemy obsłużyć do tysiąca klientów wykorzystując licencję, która kosztuje nas 199 dolarów rocznie.

Pojawią się dwa nowe plany, ale nadal będzie dostępny plan za 199 dolarów, czyli tak naprawdę będą trzy plany eksperckie.

Będą trzy plany eksperckie. Pierwszy będzie za 199 dolarów tak jak teraz, ale uwaga, uwaga… Ten plan będzie pozwalał uruchomić Elementora… Jak myślicie? Na tysiącu witryn? Nie tylko i wyłącznie 25. Ogromna różnica. W tej chwili za 199 dolarów macie 1000 stron. Od 9 marca jeżeli zdecyduje się na zakup takiej licencji w tej cenie będziecie mogli uruchomić Elementora wyłącznie na 25 stronach, a więc w sytuacji gdy planujecie uruchomić agencję, planujecie zacząć działać jako freelancer, chcecie tworzyć strony internetowe w oparciu o WordPress i Elementora, to teraz jest najlepszy moment na to żeby zdecydować się na zakup.

To jest naprawdę istotna informacja stąd też zdecydowałem się wam przekazać ją żebyście mogli zastanowić się na spokojnie, bo mamy jeszcze miesiąc, a więc sporo czasu żeby gdzieś tam sobie to przemyśleć i poukładać w głowie.

No dobrze ale posłuchajcie dalej mamy w tej wiadomości.

Dwa nowe plany przeznaczone dla większych zespołów i użytkowników z większą bazą klientów.

Będzie to plan Studio, który dostępny będzie w cenie 499 dolarów i pozwoli uruchomić Elementora na stu witrynach i kolejny plan, który pozwoli nam uruchomić Elementora na tysiącu stron. Jednak będzie on kosztował 999 dolarów czyli prawie tysiąc.

Zobaczcie. W tym momencie za 199 dolarów macie tysiąc. Natomiast jeżeli po dziewiątym dniu marca zdecydujecie się na na taką ilość licencji, będziecie musieli zapłacić pięć razy więcej. 1000 dolarów!

Nowe plany które pojawią się w Elementorze będą miały dodatkowo dostęp do wsparcia VIP. Będzie dostępny czat 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu więc w razie jakichkolwiek problemów będzie można się zwrócić do nich o pomoc.

Wciąż wprowadzamy znaczące ulepszenia w zakresie pomocy technicznej.

No właśnie więc tu Elementor koncentruje się w tym momencie dość mocno nie tylko na rozwoju samego narzędzia, ale także na tym żeby wzmocnić jakość obsługi klienta, ponieważ użytkowników przybywa lawinowo w związku z tym mają również całą masę problemów i z tymi problemami idą do twórcy. Twórca biedny musi jakoś te wszystkie zapytania obsługiwać i nie wyrabia na zakrętach. Musi inwestować nie tylko w rozwój narzędzia, ale także w lepszy support.

Jeżeli będziecie planowali uruchomić agencję albo działać jako freelancer, to koszt tysiąca dolarów dla większej ilości niż 25 stron będą spore. No więc jeżeli teraz się nie zdecydujemy, później będziemy mieli twardy orzech do zgryzienia.

Zmienią się ceny tylko i wyłącznie dla planów przeznaczonych dla agencji czy dla freelancerów, a więc dla osób, dla firm, które wykorzystują Elementora większej ilości stron. Natomiast w przypadku gdy pracujemy z jedną stroną, z dwoma, z trzema, no to tutaj praktycznie żadnych zmian nie będzie, a nawet jeżeli będziemy chcieli uruchomić 10 stron to i tak zapłacimy 199 dolarów czyli licencję która pozwoli nam uruchomić Elementora na maksymalnie 25 stronach i to będzie dla nas wystarczające. Nie będzie miało znaczenia czy kupimy teraz i będziemy mieli możliwość uruchomienia Elementora na tysiącu stron czy kupimy po 9 marca i będziemy mieli możliwość uruchomienia Elementora na 25 stronach, bo potrzebujemy fizycznie 10 licencji i nic więcej.

Wyłącznie w sytuacji kiedy te 25 stron nie będzie dla nas wystarczającym poziomem, wówczas te koszty będą już znacznie, znacznie wyższe.

Dziękuję Wam serdecznie za uwagę i zapraszam na kolejne spotkanie. Zapraszam oczywiście na kanał YouTube, zapraszam na platformę PoznajWP. Zapraszam w końcu też na bloga Jak Zrobić Stronę.

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *