Wspomniałem o tym już na PoznajWP, ale napiszę także na JZS, bo część moich kursantów regularnie zagląda na bloga właśnie tutaj, co bardzo mnie cieszy 🙂

Elementor PRO to kurs online, składający się aktualnie z 44 lekcji i 3 rozszerzeń, czyli blisko 50 lekcji wideo, podczas których omawiamy to narzędzie z lewej i prawej strony, od góry do dołu 🙂

Ostatnio pracowałem nad aktualizacjami Kursu WordPress, a teraz przyszedł czas na Elementora z równoległą pracą nad lekcjami kursu stron dynamicznych, który wciąż jest jeszcze w obniżonej cenie.

Dziś opublikowałem aktualizacje dwóch wprowadzających lekcji do Elementora PRO. Pierwsza dotyczy różnic pomiędzy dwoma wersjami Elementora, a druga to omówienie ustawień z naciskiem na te, które pojawiają się w wersji PRO, m.in. własne czcionki, własne ikony czy własny kod. Pokazuję krok po kroku do czego służą i jak praktycznie je wykorzystać. Dodam tylko, że poprzednia lekcja na ten temat trwała raptem 14 minut, natomiast nowa to aż 40 minut. Nie ma tu jednak lania wody, ale konkrety i informacje o tym wszystkich co pojawiło się w Elemetorze PRO od ostatniego nagrania. Jak można wywnioskować po czasach kilka rzeczy doszło, a kilka czeka na progu jak optymalizacja DOM czy strony lądowania. Wszystkich uczestników kursu zapraszam do obejrzenia nowych lekcji na PoznajWP (poniżej zapowiedź), a jeśli jesteś osobą, która dopiero chce poznać możliwości Elementora PRO zapraszam na kurs:

Aktualnie trwająca aktualizacja kursu jak już wspomniałem skupia się na nowościach, które pojawiły się w ostatnim czasie. Doszło kilka nowych ustawień, doszło kilka widgetów, a lada moment pojawią się kolejne nowości? Wiecie jakie?

Płatności w Elementorze PRO

Pojawi się możliwość integracji formularzy Elementora PRO z PayPal, a więc będzie można przyjmować płatności za produkt, usługę czy darowizny. Myślę, że to funkcjonalność, na którą wielu z Was czeka. To jednak nie wszystkie nowości jakie pojawią się niebawem w Elementorze PRO i jego builderze formularzy.

Zapisywanie danych z formularzy

Czy odczuwaliście niedosyt w sytuacji, gdy stworzyliście formularz i mogliście wysłać jego dane na maila, a na zapleczu WordPressa te dane nigdzie się nie zapisywały? Podejrzewam, że część z Was miała z tym problem. Ja tak.

Zbliżające się nowości w Elementorze PRO to m.in. możliwość zapisywania danych wysyłanych przez formularze. Oprócz maila którego możemy przesłać do siebie na wybrany adres, wszystko co zostanie wysłane znajdziemy także w backendzie naszego WordPressa. Nie trzeba będzie instalować żadnych dodatkowych wtyczek! Co za ulga.

Dodatkowy efekt

Co jeszcze się pojawi? Np. dodatkowy efekt przy przewijaniu strony. Możemy umieścić różne treści w dwóch kolumnach. W jednej z nich będzie krótki opis czy grafika, w drugiej znacznie dłuższy content.

Znacie na pewno ten problem jak tworzycie treść w dwóch kolumnach, ale jedna z nich zawiera na tyle dużo treści, że w drugiej robi się brzydka “dziura”. Nowa funkcjonalność załata taką “dziurę” zatrzymując w widocznym obszarze przeglądarki kolumnę z mniejszą ilością treści przewijając tylko tą kolumnę gdzie jest jej więcej. Dziura znika, a treść prezentuje się perfekcyjnie. Wszystko pokażę na YouTube, a na kursie podejdziemy do tematu bardziej szczegółowo.

Możliwość tworzenia własnych Breakpoints?

Prawdopodobnie pojawi się także – w końcu! – długo oczekiwana funkcjonalność pozwalające tworzyć własne punkty łamania (breakpoints) dla różnych wielkości ekranów. Na razie widzę małą reorganizację na tym polu, ale świadczy ona, że niebawem będzie można dodawać kolejne własne łamania, co sprawi, że nasze strony dostosujemy bardzo precyzyjnie do różnych wielkości ekranów nie tylko tak jak teraz do trzech. Ci z Was , którzy profesjonalnie zajmują się tworzeniem stron na Elementorze zapewne doskonale czujecie jakie korzyści to ze sobą niesie.

Wystarczy przeanalizować statystyki ruchu, aby zrozumieć jakie wielkości ekranu są najczęściej wykorzystywane przez naszych odwiedzających, a potem dodajemy je w Elementorze i sprawdzamy jak realnie strona się prezentuje. Gdy trzeba nanosimy poprawki. Dla mnie bomba 🙂

Nowość mniej ekscytująca

Przypominam Wam, że jeszcze tylko przez kilka dni będzie można zakupić licencję Expert za 199 dolarów i mieć możliwość zainstalowania Elementora na 1000 stron. Od 9 marca wchodzą nowe ceny i wariant z taką ilością instalacji będzie kosztował 999 dolarów rocznie. Poniżej zbliżające się plany abonamentowe:

Ceny jak widzicie zmienią się drastycznie, ale tylko dla wyższych planów. W przypadku dwóch najmniejszych pozostają praktycznie bez zmian. Miejmy nadzieję, że ta podwyżka, bo tak to trzeba nazwać nie odbije się czkawką, ale że dzięki temu będziemy mieli coraz lepszego buildera, który z wydania na wydanie będzie oferował nam więcej możliwości, a wyniki naszej pracy będą coraz lepiej optymalizowane (chodzi mi głównie o jakość kodu).

Jeśli myślicie nad większą ilością stron, to nie zastanawiajcie się, bo za chwile okazja na zaoszczędzenie sporego grosza ucieknie wam sprzed nosa.

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *