Wczoraj w artykule na temat aktualizacji lekcji kursu Elementor PRO wspominałem o zbliżających się nowościach jakie zawitają w Elementorze 3.2. Z kolei dziś nagrałem na ten temat film, który znajdziecie poniżej i na kanale YouTube do subskrypcji, którego zapraszam.

Trzy konkretne nowości

W sumie to cztery, ale ostatnia nie tak konkretna jak pozostałe, a przynajmniej nie na tym etapie prac nad Elementorem. Dlaczego? Jak zobaczycie na filmie jest to w zasadzie tylko kosmetyczna zmiana. Mam na myśli lekką reorganizację wizualną przełączenia się na tryb różnych urządzeń (desktopy, tablety, smartfony).

Mam nadzieje, że to zapowiedź rychlej zmiany, na którą czekam ja i tysiące sympatyków Elementora, a mianowicie liczę, że pojawi się możliwość tworzenia własnych breakpointów dla różnych wielkości ekranów.

Zapis danych z formularzy

Świetnie, że w końcu doczekamy się tej funkcjonalności w Elementorze 3.2, choć prawdopodobnie będzie to kolejny eksperyment.

Gdy tylko pojawi sie ta wersja buildera będziemy mogli użyć dodatkowej akcji po wysłaniu formularza, która zapisze jego dane w bazie WordPressa. W efekcie będziemy mogli zajrzeć do nich z poziomu panelu WP, a sytuacje kiedy zaginął nam mail z informacjami przesłanymi z formularza odejdzie w zapomnienie.

formularze

Lista rekordów daje możliwość podejrzenia wszystkich informacji jakie zostały wysłane przy pomocy formularza, a także wgląd w akcje jakie dodatkowo zostały wywołane, np. wysyłka maila, webhook itp.

dane

Nie wspomniałem o tym na filmie, ale dane możemy szybko wyeksportować w formacie CSV i tym samym mamy możliwość wrzucenia ich do innego systemu z jakiego korzystamy lub po prostu do arkusza kalkulacyjnego.

csv

Płatności PayPal

Do tej pory chcąc uruchomić sprzedaż na stronie i bazując przy tym na Elementorze zmuszeni byliśmy albo instalować wtyczkę WooCommerce, albo musieliśmy szukać innych dodatków, które zapewnią nam obsługę zamówienia / opłacenia produktu lub usługi.

Jeśli mamy na sprzedaż jeden produkt lub jedną usługę, to często, gęsto uruchamianie pełnowartościowego sklepu nie koniecznie jest dobrym ruchem. Wystarczyłby opis produktu/usługi i przycisk, który pozwoli ją opłacić, zamówić.

Elementor 3.2 wychodzi naprzeciw tym potrzebom i wprowadza dodatkowy widget w wersji PRO, który pozwoli przyjąć płatność za pośrednictwem systemu PayPal. Kilka lat temu pewnie kręciłby nosem, bo PayPal nie był specjalnie popularną bramką w Polsce, ale dziś śmiało uruchomionym sklep bazując tylko na tej jednej metodzie płatności.

PayPal

Nowy widget PayPal pozwoli nam skonfigurować trzy rodzaje transakcji:

Standardowa – a więc ktoś zamawia produkt lub usługę o określonej cenie i to w zasadzie wszystko. Oczywiście możemy w tym wypadku dodatkowo skonfigurować koszt wysyłki i podatek VAT.

Darowizna – Jeśli zbieramy fundusze w formie darowizn śmiało możemy wykorzystać w tym celu nowy widget Elementora PRO.

Dwie opcje do wyboru. Możemy ustawić konkretną, stałą wartość darowizny lub możemy dać darczyńcy swobodę w zdecydowaniu o tym jaką kwotą chce wesprzeć nasz projekt, naszą fundację itp…

Przyklejona sekcja wewnętrzna

Na filmie zobaczyliście najprostszy sposób wykorzystania tej nowej właściwości sekcji wewnętrznej, ale oczywiscie pomysłów zastosowania może być wiele. Na stronie opisującej wersję beata nadchodzącego Elementora znajdujemy taki oto przykład:

image 1

Wiele zależeć będzie od waszej pomysłowości i umiejętności praktycznego zastosowania nowej właściwości starego widgetu 🙂

Inne drobiazgi

Nowe wydanie, to przede wszystkim opisane i zaprezentowane powyżej funkcje, ale pojawią się też inne poprawki. Poprawiono dla przykładu zakres sterowania maksymalną wysokością dla widgetu Spis Treści. Reszta to drobniejsze zmiany.

Kiedy Elementor 3.2 zostanie udostępniony?

Dokładnie nie można wskazać podać konkretnej dany, natomiast jest podana data szacowana. Jest nią 16 dzień marca, a więc za dwa tygodnie. Czy ten termin zostanie dotrzymany nie sposób przewidzieć.

Z aplikacjami jest zazwyczaj tak, że oszacowanie czasu realizacji czy usunięcia problemów jakie wynajdywanie są w wersji beta jest karkołomnym wyczynem. Osoby, które nigdy nie kodowały nie czują tego i często wydaje się im, że stworzenie takiej czy innej funkcji dla programisty to chwila moment. Niestety w rzeczywistości nie jest to takie proste i nigdy nie wiadomo jakie kolejne przeszkody czyją się za rogiem, z którymi przyjdzie programistom stoczyć bój. Bądźmy cierpliwi i wyrozumiali, na pewno doczekamy się kolejnej wersji Elementora 🙂

Pamiętajcie o zmianach za tydzień

Na filmie przypominam o tym i tu również. Za tydzień ulegną zmianie ceny planów dla większej ilości stron. Dla 1000 stron koszt wzrośnie z obecnych 199 dolarów to 999 dolarów, a więc pięciokrotnie! To ostatnie chwile, aby zamówić Elementora i zachować obecne ceny tak długo jak długo będziemy odnawiali licencję.

Osobiście poza licencją jaką mam od lat dla tysiąca stron, a za którą płacę raptem 95 dolarów. Tak, tak kiedyś były takie ceny – dobre czasy :), dokupiłem kolejną licencję po to aby moi Klienci mogli swobodnie z Elementora PRO korzystać. W sumie rocznie za 2000 stron zapłacę niecałe 300 dolarów, a każdy kto zdecyduje sie na Elementora dla 1000 stron po 9 marca, będzie płacił trzy razy więcej niż ja za 2000 stron i 5 razy więcej od Was jeśli zdążycie z zakupem przed zmianą cennika. Taniej niż przez najbliższych kilka dni raczej już nie będzie.

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Elementor PRO 3.7

Elementor PRO 3.7

Kilka dni temu zapewne spora część z nas, a przynajmniej ta korzystająca z Elementora PRO, przeprowadziła jego aktualizację do wersji 3.7. Pamiętacie film o zapowiedzi

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *