Elementor 2.6 w wersji bezpłatnej nie niesie ze sobą rewolucyjnych zmian, ale bez wątpienia należą one do grona użytecznych.

Nowa biblioteka ikon

Pierwszą i jednocześnie najważniejszą zmianą, to całkowita przebudowa biblioteki ikon, która aktualnie bazuje na Font Awesome w wersji 5.

W końcu doczekaliśmy się wygodnego przeglądania bazy ikon, gdy chcemy wykorzystać je na swojej stronie.  Warto z nich korzystać ponieważ są lżejsze od klasycznych ikon graficznych w takich formatach jak png, jpg, czy gif, co przekłada się na większą wydajność witryny i może przyczynić się do jej lepszej optymalizacji SEO.

Jak to wyglądało do tej pory? A no tak:

Biblioteka ikon w Elementorze 2.5

Znalezienie interesującej ikonki i przewijanie listy nie raz doprowadzało mnie do furii. Tym bardziej cieszę się widząc zupełnie inny, nieporównywalnie wygodniejszy interfejs. Sami zobaczcie i porównajcie o jakim skoku jakościowym mowa:

Elementor 2.6 i nowa biblioteka ikon

Biblioteka jest całkiem spora i w większości przypadków w zupełności wystarcza, ale już mogę zapowiedzieć, że użytkownicy Elementora w wersji PRO https://skocz.do/elementor już niebawem otrzymają aktualizację także do wersji 2.6, która umożliwi integrację z wersją komercyjną Font Awesome. W praktyce oznacza to zwiększenie ilości ikon w bibliotece z kilkuset do ponad 5300+. Ci których nie interesuje płatna wersja Font Awesome będą mogli dodawać ikony także z kilku innych serwisów.

Grafika wektorowa

Drugi i ostatni w nowej wersji Elementora dodatek, to możliwość wykorzystania grafik w wersji wektorowej (format SVG). Podobnie jak w przypadku standardowych ikon z biblioteki, tego typu grafika jest odporna na rozciąganie, zgniatanie i wszelkie tarmoszenie.

Bez względu na to jak byś nie skalował takiej grafiki zawsze zachowa swoją pierwotną jakość i nie będzie to miało wpływu na jej ciężar.

pizza
pizza
pizza

Pozostałe zmiany na filmie

To nie wszystko jak chodzi o nowości, choć kolejne to już bardziej zagadnienia kosmetyczne. Dlatego nie będę ich już opisywał. Jeśli interesują Cię wszystkie nowości obejrzyj poniższy film.

I na koniec pytanie 🙂 Co sądzisz o nowościach jakie zaserwował nam Elementor 2.6? Napisz w komentarzach poniżej.

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

WordPress 5.9

WordPress 5.9 – co nowego?

Zaktualizowaliście już WordPressa do wersji 5.9? Jeśli tak, to czy znaleźliście nowości jakie w nim się pojawiły? A może nic szczególnego jeszcze nie zauważyliście? 🙂

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Komentarzy: 3

  1. Janusz Kamiński pisze:

    Elementor to na prawa świetny edytor. Według mnie jest najlepszy. 😉

  2. krystynabozenna pisze:

    Coraz bardzie się skłaniam do wersji PRO, daje bardzo duże możliwości, jak czytam tutaj …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.