Prawdopodobnie zauważyliście, że na Jak Zrobić Stronę od 15 lutego staram się publikować codziennie jeden artykuł na blogu. OK miałem dwie luki jednodniowe, ale w pozostałe dni pojawiały się nowe publikacje.

To moje spóźnione noworoczne postanowienie 🙂 Jesli nie wydarzy się nic co przeszkodzi mi w realizacji tego postanowienia, to każdego dnia (choć będą wyjątki) na JZS pojawi się nowy tekst.

Czemu ma służyć ten eksperyment

Przede wszystkim zależy mi na tym aby na JZS pojawiło się więcej publikacji, ale także chcę sprawdzić czy konsekwencja publikacji kolejnych treści dzień za dniem zostanie dostrzeżona i doceniona przez algorytmy Google.

Obserwując inne podobne eksperymenty zazwyczaj dzieje się to po miesiącu, niekiedy po dwóch, ale w większości przypadków prędzej czy później przynosi zamierzony efekt. O jaki efekt chodzi? Oczywiście o większą ilość fraz w wynikach wyszukiwania i lepsze pozycje.

Dlaczego akurat publikacja codziennie, a nie raz na kilka dni

Do tej pory (do 15 lutego) publikowałem raz na tydzień lub raz na 2 tygodnie. To w mojej ocenie minimum jeśli zależy nam na przychylnym spojrzeniu Google. Jednak im częściej wrzucamy nowe treści tym mocniej Google pała do nas miłością. Owszem, to angażujący proces jeśli pisze się teksty w zdecydowanej większości samodzielnie, ale skoro to mój blog czuję się zobowiązany do tego aby angażować się w ten proces osobiście.

Jak długie teksty będę publikować

Zazwyczaj słyszymy lub czytamy o tym, aby pisać długie artykuły. Owszem Google lubi treści wyczerpujące dane zagadnienie i tym samym oferujące większą wartość Czytelnikom. Ja jednak na JZS zastosuję dywersyfikację pisząc raz dłuższe raz krótsze teksty, tak jak chociażby ten, który przekroczy poziom 600 słów, więc nie należy do najdłuższych.

Jakiego efektu się spodziewam

Szczerze mówiąc nie wiem. Za każdym razem skuteczność przy tego typu eksperymentach jest inna. Czasem widzę skoki ruchu z wyników organicznych na poziomie 500%, czasem jest to skok dużo mniejszy np. 10%.

Istotnym czynnikiem są strony konkurencji, a jak wiecie publikacji na temat tego jak założyć sklep internetowy, jak zrobić stronę internetową czy jak założyć bloga nie brakuje. To tematy popularne od wielu, wielu lat.

W moim przypadku byłoby miło, gdyby pojawił się wzrost na poziomie 20-30% w ciągu około 2 miesięcy. Pozostaje wytrwać i obserwować 🙂

Czy podzielę się wynikami eksperymentu

Oczywiście że tak, o ile będzie co pokazać 🙂 Jeśli wzrosty faktycznie się pojawią na pewno znajdziecie na ten temat artykuł, a szczegółowe studium przypadku, gdzie opowiem krok po kroku co zrobiłem i dlaczego, pojawi się na PoznajWP w strefie VIP.

Czy będę kontynuował eksperyment nawet jeśli nie przyniesie efektów?

Sądzę, że jeśli przez dwa miesiące będę publikował teksty codziennie z minimalnymi lukami w sytuacji gdy gdzieś wyjadę lub wydarzy się coś co nie pozwoli mi przygotować nowego artykułu, to sądzę że wejdzie mi to na tyle w krew, że cieżko będzie z tego zrezygnować to tak z dnia na dzień 🙂

Nawet jeśli nie będzie widać efektów po 2 miesiącach, będę kontynuował. Być może w moim przypadku na efekty będę musiał poczekać nie 2, ale 3 miesiące, a może pół roku czy rok.

Opublikowanie w ciagu roku ponad 300 artykułów chcąc nie chcąc będzie musiało przynieść zauważalne efekty 🙂 Może być więc i tak, że swoimi obserwacjami podzielę się dopiero po tak długim czasie.

Zachęcam was do podobnych eksperymentów

Moi Kursanci doskonale to wiedzą, bo nie raz nie dwa podczas kursów o tym wspominam, natomiast jeśli jesteś Czytelnikiem JZS i nie uczestniczysz w moich kursach chę zachęcić cię do podobnej aktywności.

Załóżcie sobie, ze przez dwa miesiące będziecie każdego dnia wrzucali na swojego bloga jeden artykuł. Spróbujcie trzymać się tego postanowienia na tyle na ile to możliwe. Jestem pewien, że wielu z Was doświadczy wyraźnych wzrostów oglądalności strony, a jeśli prowadzicie biznes online, np. sklep internetowy, to prawdopodobne przełoży się to także na wyniki sprzedaży. Gra może być warta świeczki 🙂

Jeśli podejmiecie wyzwanie, wytrwacie i doświadczycie pozytywnych efektów swojego eksperymentu, koniecznie wróćcie na JZS i podzielcie się swoimi wrażeniami. A może już taki eksperyment zrobiliście?

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *