Cieszę się, że mogę przekazać dziś informację o tym, że DiDHost stał się oficjalnym partnerem Plesk! Dzięki temu będziemy mogli świadczyć nasze usługi, w tym także oferować dostęp do środowiska Plesk na jeszcze wyższym poziomie!

DiDHost oficjalny partner Plesk

Hostingiem zajmujemy się od 2003 roku, a więc w tym roku, dokładnie 1 czerwca będziemy mieli osiemnastkę 🙂 Przez te 18 lat rozwijaliśmy kilka marek związanych z hostingiem. Jedną z nich kilka lat temu wchłoną duży gracz na polskim rynku, a my po krótkiej przerwie wróciliśmy do tego co sprawia nam największą przyjemność pod marką DiDHost.

Panele jakie lubimy

W przeszłości korzystaliśmy z kilku rozwiązań m.in. był to Panel, Direct Admin, ISPConfig i Plesk w jego wczesnych latach rozwoju. W tamtym okresie Plesk miał już przyjemniejszy interfejs w porównaniu do pozostałych, ale nie odpowiadała nam wówczas do końca jego funkcjonalność. Głównie więc oparliśmy się o dwa środowiska: cPanel i jego lżejszego konkurenta Direct Admin. Oba naprawdę bardzo dobre.

Ostatecznie jednak wróciliśmy do Pleska z uwagi na fakt, że system poczynił ogromne postępy w ciągu ostatnich lat, a kropkę nad i postawiła zmiana polityki dotyczącej opłat za licencje cPanel, które w naszym przypadku, przy dużej ilości kont Klientów z dnia na dzień wzrosły o mniej więcej 900% dla każdej pojedynczej licencji.

Plesk

Oprogramowanie do automatyzacji hostingu zostało początkowo wydane przez Plesk Inc. i po raz pierwszy weszło na rynek w 2001 roku (20 lat temu licząc do roku publikacji tego wpisu)

W 2003 roku Plesk został sprzedany firmie SWSoft (nasza pierwsza styczność z Pleskiem), która w 2008 roku przekształciła się w Parallels. W marcu 2015 roku Parallels zmienił nazwę działu dostawców usług na Odin, a w grudniu tego samego roku, Plesk stał się oddzielnym podmiotem gospodarczym.

W 2017 roku, Plesk został przejęty przez brytyjski Oakley Capital Limited i od tego czasu jest częścią WebPros, globalnej platformy SaaS do zarządzania serwerami. Obecnie w skład WebPros wchodzą: Plesk, cPanel, WHMCS, XOVI i SolusVM. Sporo transformacji, prawda?

Potrzebowaliśmy dłuższego czasu, aby zgromadzić odpowiednią ilość danych, które pozwoliłyby nam na dobre zaprzyjaźnić z Pleskiem. Efektem jest wspólna decyzja DiDHost i Plesk i podjęciu ściślejszej współpracy z czego bardzo się cieszę, bo to przede wszystkim zadziała na korzyść naszych Klientów.

Dzięki partnerstwu będziemy mogli dostarczać licencje Plesk dla Klientów korzystających usług DiDCloud, a także Hostingu WordPress oraz Klasycznego Hostingu, co oznacza jeszcze wyższą jakość usług o czym wspomniałem powyżej.

Od kiedy?

Od dziś czyli od 18 maja 2021, ale będziemy potrzebowali nieco czasu na wdrożenia i rozszerzenie naszej oferty.

Dlaczego nie panel autorski

Był moment w naszej historii, kiedy bardzo poważnie rozważany był ten wariant i nawet zostały podjęte wstępne prace nad wdrożeniem. Szybko jednak zdałem sobie sprawę z tego, że pomimo wielu zalet takiego rozwiązania jest także wiele wad. Przede wszystkim nieustająca praca, która i tak nie jest w stanie zagwarantować, że nasi Klienci dostaną to na co zasługują. Naszym celem jest koncentracja na jakości i stabilności usług, a nie tworzenie kolejnych działów IT, których zadaniem jest ustawiczną praca nad poprawkami, ulepszeniami i nowymi funkcjonalnościami.

Jeśli dziś przeanalizujesz dowolne firmy hostingowe z własnymi panelami, to owszem znajdziesz tam wszystkie podstawowe funkcje, ale jak chodzi o coś więcej z tym zazwyczaj nie jest najlepiej. Dlaczego? Ponieważ działy IT są zasypane pracą i nie są w stanie nadążyć na realnymi potrzebami Kowalskiego.

Takie panele jak cPanel, Plesk, Direct Admin są skalowalne, a to oznacza że nie tylko możesz wykorzystać istniejące już rozszerzenia, które zaspokoją Twoje potrzeby na wielu płaszczyznach, ale także możesz pisać własne nie koncentrując się przy tym na rozwoju głównego silnika. To komfort i oszczędność czasu oraz pieniędzy, które w mojej ocenie lepiej jest inwestować w inne obszary biznesu.

cPanel jest najpopularniejszym na świecie środowiskiem do zarządzania hostingiem, ogromna ilość firm hostingowych także tych największych wykorzystuje go od lat. Czasem możesz nawet nie być tego świadomy, ponieważ tworzone są nakładki, których celem jest z jednej strony poprawa UX, a przy okazji Klient nie zorientuje się, że to cPanel 🙂

Podsumowanie

Cieszę się, że mogę podzielić się z Wami dobrą nowiną i wierzę, że nawiązane partnerstwo z Plesk przyniesie naszym Klientom dodatkowe korzyści. O etapach wdrożeń i nowych ofertach będę informował na tym blogu, ale także w strefie Klienta pojawią się stosowne informacje.

Udostępnij

Zobacz również

Kreator Stron SitePlus

Kreator Stron SitePlus

Osobiście nie jestem entuzjastą Kreatorów Stron, gdzie poza układaniem witryny “z klocków”, niewiele więcej można zrobić. W tego typu narzędziach brakuje mi trzech rzeczy: Po

DiDHost vs cyber_Folks

DiDHost WordPress vs cyberFolks WordPress

W DiDHost dużą wagę przykładamy do wydajności usług, co dotyczy zarówno klasycznego hostingu jak również hostingu WordPress. Dziś przyjrzymy się różnicom pomiędzy Hostingiem WordPress DiDHost,

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

PayForm oferta lifetime
PayForm

Generowanie formularzy szybkich płatności. Możesz tym narzędziem zwiększyć konwersję!

ADYOUNEED LTD
ADYOUNEED

Tworzenie, zarządzanie i optymalizacja reklamami Google, Facebook, TikTok czy LinkedIn...

Labrika

Optymalizacja treści w oparciu o konkurencję w TOP10, monitoring pozycji,...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *