Cieszę się, że mogę przekazać dziś informację o tym, że DiDHost stał się oficjalnym partnerem Plesk! Dzięki temu będziemy mogli świadczyć nasze usługi, w tym także oferować dostęp do środowiska Plesk na jeszcze wyższym poziomie!

DiDHost oficjalny partner Plesk

Hostingiem zajmujemy się od 2003 roku, a więc w tym roku, dokładnie 1 czerwca będziemy mieli osiemnastkę 🙂 Przez te 18 lat rozwijaliśmy kilka marek związanych z hostingiem. Jedną z nich kilka lat temu wchłoną duży gracz na polskim rynku, a my po krótkiej przerwie wróciliśmy do tego co sprawia nam największą przyjemność pod marką DiDHost.

Panele jakie lubimy

W przeszłości korzystaliśmy z kilku rozwiązań m.in. był to Panel, Direct Admin, ISPConfig i Plesk w jego wczesnych latach rozwoju. W tamtym okresie Plesk miał już przyjemniejszy interfejs w porównaniu do pozostałych, ale nie odpowiadała nam wówczas do końca jego funkcjonalność. Głównie więc oparliśmy się o dwa środowiska: cPanel i jego lżejszego konkurenta Direct Admin. Oba naprawdę bardzo dobre.

Ostatecznie jednak wróciliśmy do Pleska z uwagi na fakt, że system poczynił ogromne postępy w ciągu ostatnich lat, a kropkę nad i postawiła zmiana polityki dotyczącej opłat za licencje cPanel, które w naszym przypadku, przy dużej ilości kont Klientów z dnia na dzień wzrosły o mniej więcej 900% dla każdej pojedynczej licencji.

Plesk

Oprogramowanie do automatyzacji hostingu zostało początkowo wydane przez Plesk Inc. i po raz pierwszy weszło na rynek w 2001 roku (20 lat temu licząc do roku publikacji tego wpisu)

W 2003 roku Plesk został sprzedany firmie SWSoft (nasza pierwsza styczność z Pleskiem), która w 2008 roku przekształciła się w Parallels. W marcu 2015 roku Parallels zmienił nazwę działu dostawców usług na Odin, a w grudniu tego samego roku, Plesk stał się oddzielnym podmiotem gospodarczym.

W 2017 roku, Plesk został przejęty przez brytyjski Oakley Capital Limited i od tego czasu jest częścią WebPros, globalnej platformy SaaS do zarządzania serwerami. Obecnie w skład WebPros wchodzą: Plesk, cPanel, WHMCS, XOVI i SolusVM. Sporo transformacji, prawda?

Potrzebowaliśmy dłuższego czasu, aby zgromadzić odpowiednią ilość danych, które pozwoliłyby nam na dobre zaprzyjaźnić z Pleskiem. Efektem jest wspólna decyzja DiDHost i Plesk i podjęciu ściślejszej współpracy z czego bardzo się cieszę, bo to przede wszystkim zadziała na korzyść naszych Klientów.

Dzięki partnerstwu będziemy mogli dostarczać licencje Plesk dla Klientów korzystających usług DiDCloud, a także Hostingu WordPress oraz Klasycznego Hostingu, co oznacza jeszcze wyższą jakość usług o czym wspomniałem powyżej.

Od kiedy?

Od dziś czyli od 18 maja 2021, ale będziemy potrzebowali nieco czasu na wdrożenia i rozszerzenie naszej oferty.

Dlaczego nie panel autorski

Był moment w naszej historii, kiedy bardzo poważnie rozważany był ten wariant i nawet zostały podjęte wstępne prace nad wdrożeniem. Szybko jednak zdałem sobie sprawę z tego, że pomimo wielu zalet takiego rozwiązania jest także wiele wad. Przede wszystkim nieustająca praca, która i tak nie jest w stanie zagwarantować, że nasi Klienci dostaną to na co zasługują. Naszym celem jest koncentracja na jakości i stabilności usług, a nie tworzenie kolejnych działów IT, których zadaniem jest ustawiczną praca nad poprawkami, ulepszeniami i nowymi funkcjonalnościami.

Jeśli dziś przeanalizujesz dowolne firmy hostingowe z własnymi panelami, to owszem znajdziesz tam wszystkie podstawowe funkcje, ale jak chodzi o coś więcej z tym zazwyczaj nie jest najlepiej. Dlaczego? Ponieważ działy IT są zasypane pracą i nie są w stanie nadążyć na realnymi potrzebami Kowalskiego.

Takie panele jak cPanel, Plesk, Direct Admin są skalowalne, a to oznacza że nie tylko możesz wykorzystać istniejące już rozszerzenia, które zaspokoją Twoje potrzeby na wielu płaszczyznach, ale także możesz pisać własne nie koncentrując się przy tym na rozwoju głównego silnika. To komfort i oszczędność czasu oraz pieniędzy, które w mojej ocenie lepiej jest inwestować w inne obszary biznesu.

cPanel jest najpopularniejszym na świecie środowiskiem do zarządzania hostingiem, ogromna ilość firm hostingowych także tych największych wykorzystuje go od lat. Czasem możesz nawet nie być tego świadomy, ponieważ tworzone są nakładki, których celem jest z jednej strony poprawa UX, a przy okazji Klient nie zorientuje się, że to cPanel 🙂

Podsumowanie

Cieszę się, że mogę podzielić się z Wami dobrą nowiną i wierzę, że nawiązane partnerstwo z Plesk przyniesie naszym Klientom dodatkowe korzyści. O etapach wdrożeń i nowych ofertach będę informował na tym blogu, ale także w strefie Klienta pojawią się stosowne informacje.

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *