Masz trudności z projektowaniem grafik na swoje strony, media społecznościowe, ulotki, broszury itp? Możliwości bezpłatnych narzędzi nie do końca Cię satysfakcjonują? Sprawdź Crello. To bardzo ciekawa alternatywa dla rozwiązań pokroju Canva, a ciekawsza jest w tej chwili tym bardziej, że możesz skorzystać z wersji PRO (która normalnie dostępna jest w abonamencie) płacąc jednorazowo 49 dolarów. O ile zdążysz przed zakończeniem oferty lifetime 🙂 Pod filmem znajdziesz szczegóły.

Crello jak zresztą wiele analogicznych aplikacji, a trzeba powiedzieć, że dziś jest ich już całkiem sporo, cechuje się wygodnym interfejsem (także w języku polskim) i pokaźną biblioteką szablonów, na bazie których możemy tworzyć własne projekty.

Wystarczy wybrać kategorię szablonów, aby uruchomić intuicyjny edytor i dosłownie kilkoma kliknięciami wygenerować atrakcyjny projekt do jednego z wielu możliwych zastosowań.

edytor Crello

Nie musisz być projektantem. Wystarczy wybrać szablon, który Ci się podoba, zmienić treść i gotowe. Jeśli czujesz się na siłach zmień także inne elementy, takie jak grafiki, kolory, wszystko co zechcesz. Gdy projekt jest już gotowy wystarczy pobrać go w jednym z kilku dostępnych formatów:

Crello formaty eksportu

Zwróć uwagę, że poza standardowymi formatami takimi jak JPG, PNG (także z przeźroczystością) czy PDF masz także możliwość eksportu projektu do formatu MP4, a to oznacza, że korzystając z Crello możesz stworzyć proste filmy i animacje. Prosty przykład filmiku promującego Kurs WordPress wyklikany na kolanie w dosłownie dwie minuty na potrzeby tego artykułu.

Jeśli obejrzałeś wcześniejszy film, to wiesz, że tworzone w Crello filmy mogą być zbudowane z jednej lub wielu scen. Dzięki temu reklama może być znacznie dłuższa i nieść swoim przekazem więcej komunikatów. Ty o wszystkim decydujesz. 

Owszem Crello nie jest rozbudowanym edytorem wideo jak chociażby Flixier, ale do tworzenia filmików reklamowych na potrzeby social media, oferowane możliwości są w zupełności wystarczające. Prostota z jaką je produkujesz jest kolejnym mocnym atutem.

Ile kosztuje Crello

Aplikacja dostępna jest w dwóch wariantach. Wersja bezpłatna, to dostęp do 30 000 grafik i animowanych szablonów oraz jak widzimy poniżej możliwość skorzystania z bazy 140 milionów obrazów stockowych.

Z kolei wersja płatna, za którą trzeba zapłacić niecałe 10 dolarów miesięcznie, to dodatkowo ponad pół miliona obrazów Premium i kilkadziesiąt tysięcy filmików wideo oraz animacji.

Cennik Crello

Lifetime

Crello zawitało na AppSumo, gdzie za 49 dolarów jednorazowej opłaty otrzymujemy dożywotni dostęp do wersji PRO. Po prostu płacisz raz i korzystasz bez żadnych opłat abonamentowych tak długo jak chcesz. Jeśli nie masz pewności czy w Twoim konkretnym przypadku ten zakup będzie dobrą decyzją, załóż na Crello konto bezpłatne, przetestuj i zdecyduj.

Wykorzystuj tego typu okazje, ponieważ w ten sposób możesz wyposażyć się w praktyczne narzędzia, za które później nie płacisz, a one mogą pracować dla Ciebie i Twojej firmy przez wiele kolejnych lat.

Jedyne czego mi brakuje w Crello, to narzędzia do separacji tła, które dostępne jest w wielu innych, np. w GlorifyApp, o którym także nagrałem film kilka miesięcy temu. Niemniej autorzy Crello przebąkują coś, że być może taka możliwość zagości w ich narzędziu. Jeśli tak się stanie byłoby to prawie kompletne oprogramowanie 🙂

Skrócona transkrypcja filmu

[00:00:00.570]
Witam Was serdecznie. Dziś chciałbym pokazać alternatywę dla Canvy. Podejrzewam że część z Was pracuje z Canvą i to nie tylko na własne potrzeby, ale być może także na potrzeby swoich klientów. Tworzycie dla nich grafiki na stronę internetową, tworzycie dla nich grafiki na sklepy internetowe, tworzycie grafiki na potrzeby mediów społecznościowych i nie tylko, bo również tradycyjne nośniki: ulotki, wizytówki, plakaty.

[00:00:29.390]
No właśnie, Canva sprawdza się na tym polu naprawdę świetnie. Natomiast pokażę za chwilę alternatywę. Dlaczego? Dlatego że aktualnie trwa lifetime deal narzędzia, które myślę jest równie ciekawe co Canva. Zapraszam serdecznie.

[00:01:42.950]
Narzędzie o którym będę mówił. Nazywa się Crello.

[00:02:42.140]
Jeżeli działacie z Canvą, to doskonale wiecie że ma dwie wersje. Mamy wersję bezpłatną i mamy wersję płatną. Wersja płatna oferuje nam więcej możliwości niż wersja bezpłatna. W przypadku Crello jest podobnie. Także jest wersja bezpłatna i wersja płatna. W jednym i drugim przypadku jeżeli chcielibyśmy korzystać z wszystkich możliwości tych narzędzi, to opłaty są cykliczne, abonamentowe.

[00:03:11.750]
Ale w tym momencie na AppSumo Crello jest dostępne za jednorazową opłatą, dzięki czemu mamy dostęp do wersji Pro tak długo jak tego potrzebujemy.

[00:03:19.730]
Popatrzmy na stronę AppSumo. Tak jak wspomniałem 49 dolarów, oferta lifetime. Szybko przescrollujemy się na sam dół żeby zobaczyć cóż takiego ta oferta zawiera. Przede wszystkim dostęp dożywotni do wersji PRO tego rozwiązania. Dodatkowo ponad 30 tysięcy grafik i animowanych templatek. Dostęp do milionów zdjęć, bezpłatnych zdjęć, bezpłatnych fotografii. Możemy załadować własne fonty, możemy załadować własne obrazki. Mamy ponad pół miliona obrazów Premium. Naprawdę niektóre bardzo ciekawe. 32 tysiące elementów wideo, czyli krótkich filmików, z których później możemy stworzyć coś własnego i animacji.

[00:04:03.680]
Jeżeli jest taka potrzeba, możemy utworzyć Team czyli niewielki zespół osób, które pracują nad grafikami. Możemy utworzyć dla nich konta i wówczas wspólnie pracują nad realizacjami, czy to na nasze potrzeby, czy też na potrzeby naszych klientów. To wszystko za 49 dolarów. Płatność jednorazowa.

[00:04:23.110]
Ale ok zobaczmy jak to narzędzie wygląda. Wygląda w taki sposób. Wszystko jest spolszczone i myślę że to dobra wiadomość.

[00:04:32.300]
Jeżeli jesteśmy na stronie głównej możemy przejrzeć rozmaite kategorie templatek, które mamy do naszej dyspozycji. Tak jak widzimy np. reklamy w mediach społecznościowych, banery reklamowe, druk, ulotka, bon upominkowy. Różne dokumenty, prezentacje, nawet CV, wydruki, plakaty, wizytówki, itd, itd. Banery na bloga, animacje wideo…

[00:04:58.340]
Coś wybierzemy. Jeżeli będziecie chcieli to oczywiście na spokojnie sobie poklikacie po tej stronie, nie musicie mieć od razu wykupionego planu żeby to wszystko zobaczyć.

[00:05:10.340]
Co zrobimy? Wizytówkę? A może logo zrobimy? Ok jest logo. Wybraliśmy logo. Pojawia się edytor, z którym możemy pracować, a po lewej stronie przykładowe logotypy. Jeżeli znajdziemy coś co nam się podoba, przynajmniej mniej więcej, możemy to wybrać. Klikam. Pojawia się w obszarze roboczym i dalej go modyfikujemy. Ci z Was którzy działają na Canvie myślę że doskonale znają ten mechanizm. Tam również możemy wybrać templatkę dla logotypu i podziałać z tematem.

[00:05:47.720]
Dobra. To był logotyp. Weźmiemy sobie może teraz coś innego. Plakat na Instagram, okładka na Facebooka. Damy okładkę na Facebooka. Myślę że też dosyć często ją wykorzystuje. Zwłaszcza jeżeli tam aktywnie działacie.

[00:06:03.220]
Mamy okładkę na Facebooka i templatki z których możemy skorzystać. Oczywiście wszystkie te templatki są pokategoryzowane tematycznie. Moglibyśmy wybrać np. edukacja i nauka. Proszę bardzo. Wokół tego tematu się kręcimy i “klik” w templatkę. Templatka nam wskakuje. Pojawi się?… Tak wszystko się nam zakładowało i teraz każdy z tych elementów możemy dowolnie modyfikować.

[00:06:27.370]
Teraz tylko jeszcze rzucę troszeczkę światła na pasek narzędzi, który widzimy po lewej stronie. U góry mamy projekty, czyli ta zakładka w której jesteśmy. Możemy przeszukać templatki.

[00:06:39.850]
Dalej mamy zakładkę ze zdjęciami. Tu są fotografie premium, które mamy do dyspozycji w momencie kiedy jesteśmy użytkownikiem wersji Pro, a więc jeżeli wykorzystamy ofertę na AppSumo.

[00:06:58.930]
Idziemy dalej. Druga zakładka. Zdjęcia stockowe, ale zdjęcia sockowe płatne. Tu niestety nie będziemy mieli do nich dostępu. Chyba że je wykupimy. Każde z tych zdjęć kosztuje niecałego dolara, więc jeżeli znajdziecie coś ciekawego, coś co wam się bardzo podoba: Ach muszę to mieć! To ten jeden niecały dolar trzeba będzie za to zdjęcie zapłacić.

[00:07:20.890]
I trzecia zakładka: zdjęcia dostępne bezpłatnie. Biblioteka jest ogromna. Bardzo, bardzo duża. Także jest pokategoryzowana tematycznie. Z tych zdjęć możecie korzystać do woli. Nawet jeżeli macie Crello w wersji bezpłatnej.

[00:07:40.770]
Idziemy dalej mamy zakładkę wideo. Moglibyśmy dołożyć film do naszej grafiki. W zasadzie jeżeli wrzucimy wideo, to już nie będzie grafika, to będzie filmik. Możemy wykorzystać materiały wideo. Krótkie filmiki. Jak widzimy np. 12 sekund. Tu mamy troszeczkę dłuższy 35 sekund, 8 sekundowy itd. Generalnie są dosyć krótkie. Myślę że tak w okolicach minuty to max. Nie wiem czy znajdziemy minutowy. Chyba nie ma… A nie. Jest! Jedna minuta, jedna sekunda.

[00:08:19.070]
Jeżeli klikamy na filmik możemy go oczywiście podejrzeć. Odpalmy i zobaczymy czy coś tu się dzieje. Mam nadzieję, że widzicie. Ta animacja nie jest specjalnie dynamiczna, ale coś się delikatnie rusza. Zaraz poszukamy może coś, co będzie… O może tu. Truskawki jakieś są, które wpadają do wody. Tak mamy truskawki wpadające do wody.

[00:08:45.980]
Filmik mamy. Moglibyśmy go lekko przyciąć od początku i od końca. Jeżeli już nam to odpowiada: “Potwierdź” i wskakuje do obszaru roboczego.

[00:09:13.770]
Idziemy dalej. Tu z kolei mamy obiekty animowane, które także moglibyśmy wykorzystać. Klik. Emotki… i taka emotka nam wskoczy. Powinna się za chwilę pojawić… Jest.

[00:09:55.290]
Idźmy dalej. Obiekty, które również moglibyśmy wykorzystać. Mamy rozmaite tła, zdjęcia, wzory, kolory. Proszę bardzo… wzorki, jakaś kolorystyka, którą definiujemy precyzyjnie.

[00:10:13.980]
Dalej mamy zakładkę tekst. Różne propozycje typografii, którą możemy wykorzystać. A jeżeli nie chcemy, to po prostu wrzucamy tekst nagłówka, albo podtytułu i dalej indywidualnie formatujemy: wybieramy font, wielkość, kolory, itd, itd. To wszystko możemy tu zrobić.

[00:10:34.950]
Moje Pliki. W tym miejscu możemy przechowywać pliki przesłane wcześniej. Tak jak widzicie jest nawet logotyp PoznajWP. Można sobie to organizować w folderach. Można też przejść do do zakładki z zakupionym zdjęciami. To te które widzieliśmy wcześniej za jednego dolara. One się w tym miejscu będą pojawiały. No i zakładka z ulubionymi.

[00:11:11.030]
Okładka na Facebooka. Jest okładka wideo na Facebooka. Dobra. Właśnie to chciałem żebyśmy zobaczyli. Ładuje nam się animacja świąteczna. To nie ta pora roku, ale ok, możemy sobie ją odtworzyć i zobaczyć w jaki sposób będzie się prezentowała. Jeżeli chcemy tekst możemy zmienić, grafikę również możemy podmienić. Tło możemy wymienić. Wszystko możemy wymienić co tutaj jest.

[00:11:57.560]
Usuniemy wszystko… I teraz bierzemy wideo, przechodzimy do…. co byśmy tu wzięli? Proszę bardzo te truskawki weźmiemy, niech będą truskawki.

[00:12:13.610]
Od razu ostrzeżenie: Twoje wideo jest za krótkie i może nie zostać zaakceptowane przez Facebooka. Ale my nie będziemy się teraz temu jakoś specjalnie poddawali. Lekko przycinam na początku. Potwierdź. Wideo powinno nam wskoczyć. Wideo wyskoczyło.

[00:12:35.960]
Otwórz. Są truskawki. I teraz moglibyśmy dodać jakiś tekst, albo tekst nagłówka albo wybrać już jakąś konkretną aranżację. Proszę bardzo, w tym miejscu odtwarzamy… Wyglądać to będzie w taki sposób.

[00:12:52.130]
I jeszcze jedna rzecz. Możemy tworzyć wideo bardziej rozbudowane. Mieliśmy informację, że wideo jest krótkie i Facebook może tego nie zaakceptować. Spokojnie. Możemy utworzyć kolejne sekwencje.

[00:13:05.700]
To jest pierwsza sekwencja. Tworzymy następną. Zduplikujemy. Mamy następną! Moglibyśmy w tej sekwencji wymienić video. Też damy… tam widziałem… były jeszcze papryczki. Też chyba wpadają do wody. Wpadają do wody czy nie wpadają do wody? Też powinny wpadać… Tak wpadają do wody. Dobra, więc bierzemy papryczki. Potwierdź.

[00:13:30.470]
Mamy już dwie takie sekwencje i z tych dwóch sekwencji możemy wypluć brzydko mówiąc jeden plik wideo, który później ładujemy na Facebooka. Pobierzmy.

[00:13:45.620]
Pojawi się zaraz okienko wyboru, MP4. No i generuje się. To wszystko się teraz renderuje. Mamy informację, że przygotowanie projektu może zająć od jednej do pięciu minut, chociaż na pewno w tym konkretnym przypadku nie będzie trwało to więcej niż jedną minutę.

[00:14:01.580]
To co jest też istotne, to całkiem fajnie radzi sobie to narzędzie jeżeli chodzi o rendering. Więc pewnie zaraz się skończy.

[00:14:21.710]
Odpalamy. Proszę bardzo. To jest nasze wideo, które już pobraliśmy. Więc mamy pierwszą sekwencję z truskawkami i za chwilę pojawi się druga sekwencja. Trochę długa. Moglibyśmy to skrócić. Też jest taka możliwość. Za chwilę pojawią się papryki. Wpadają papryki i jest nasz tekst.

[00:14:40.010]
W taki sposób, prosty sposób możecie tworzyć filmiki czy to na Facebooka do główka, czy też na inne potrzeby.

[00:15:20.900]
Gdybyśmy wzięli np… Wizytówka.. Chcecie zrobić sobie wizytówki dla swojej firmy, albo dla swojego klienta. Więc wybieracie wizytówkę i podobnie jak w poprzednich przykładach mamy propozycje gotowych wizytówek. Wystarczy kliknąć i wszystko możemy zmodyfikować. Nie pasuje nam kolor? Proszę bardzo. Będzie jakiś inny.

[00:15:45.500]
Niektóre wizytówki mają front i rewers. Może znajdziemy taką… O ta ma. Z jednej strony jest taka z drugiej strony jest taka i to wszystko możemy zmodyfikować.

[00:15:56.840]
A na koniec w przypadku wizytówek, wiadomo że nie będziemy generować pliku MP4, chyba że bardzo chcemy. PDF do druku i później możecie to przekazać do drukarni, która takie wizytówki wydrukuje.

[00:16:13.110]
Tyle jeżeli chodzi o to narzędzie. Przyjrzyjcie się mu. Nie mówię żebyście od razu inwestowali w to rozwiązanie. Natomiast myślę że jest godne zainteresowania, bo macie naprawdę bardzo duże możliwości i to nie tylko w kontekście waszych działań w Internecie.

[00:16:39.590]
Dziękuję serdecznie za uwagę i zapraszam na kolejne filmy.

[00:16:43.550]
Miłego dnia.

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Jeden komentarz

  1. RobertPiotrowski.pro pisze:

    Porównując do obecnych cen to canva jest lepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *