Gdy wspomniałem w jednym z poprzednich wpisów o przejęciu motywu Kadence przez iThemes, pojawiła się również krótka informacja na temat Kadence Cloud. Co prawda jeszcze usługa nie jest udostępniona, ale pojawiła się jej zapowiedź 🙂

Gdy zaktualizujecie wtyczkę Kadence Blocks do najnowszej wersji i zaczniecie dodawać nowy wpis lub wejdziecie w edycję już istniejącego, zobaczycie dodatkowy przycisk: „Design Library”.

Nowy przycisk uruchomienia biblioteki szablonów

W zasadzie nowością jest fakt, że przycisk mamy teraz pod ręką i nie trzeba zagłębiać się w bloki Gutenberga jak miało to miejsce do tej pory, a to znaczne ułatwienie. Całość jest także nieco lepiej zaprojektowana wizualnie.

Po kliknięciu w przycisk pojawi się biblioteka przykładowych sekcji, a także całych stron z jakich można skorzystać. Te drugie, to po prostu zestawy stron startowych motywu.

Biblioteka zaaranżowanych sekcji motywu Kadence

Jak widać została wprowadzona kategoryzacja i możliwość przeszukiwania po słowach kluczowych. W tej chwili biblioteka nie jest jeszcze szczególnie pokaźna, ale pamiętajcie, że wkrótce w tym miejscu może być setki, a może nawet tysiące gotowych templatek do wykorzystania o ile ich autorzy chętnie będą udostępniać swoje projekty.

U góry widać ikonkę +. W momencie gdy klikam na niej pojawia się formularz pozwalający połączyć się z nadchodzącą usługą Kadence Cloud.

Formularz integracji z Kadence Cloud

Póki co niewiele z tym zrobicie, ponieważ usługa nie jest jeszcze oficjalnie udostępniona. Na stronie Kadence Cloud pojawia się jedynie informacja, że nowości można spodziewać się wkrótce plus jedno zdanie na jej temat i nic więcej.

Kadence Cloud może okazać się krokiem, którym podążą także autorzy innych motywów. Jeśli pomysł wypali wydaje się to praktycznie pewne, ponieważ nikt z twórców popularnych motywów nie będzie chciał ryzykować odpływem Klientów na rzecz Kadence, gdzie prawdopodobnie znaleźć można będzie bogate biblioteki gotowych szablonów dla Gutenberga.

Trudno powiedzieć na ile w rzeczywistości okaże się to trafiony pomysł, ponieważ jak być może pamiętacie pisałem o tym, że również sam WordPress szykuje nam dostęp do bazy tego typu templatek dla Gutenberga i zapewne będzie to docelowo największa biblioteka gotowych aranżacji do wykorzystania. Zajrzyj do artykułu: Katalog wzorców WordPress.

Myślę, że w dużej mierze decydująca będzie jakość szablonów jakie znajdziemy w obu tych miejscach. Na pewno na starcie batalię wygrywać będzie motyw Kadence, ponieważ szablony będą wykorzystywały wtyczkę Kadence Blocks, która dodaje sporo interesujących bloków do Gutenberga. Z kolei biblioteka WordPressa zapewne będzie bazowała na standardowych blokach, co ograniczy projektantom swobodę twórczą. Pamiętajmy jednak, że natywne bloki edytora są nieustannie ulepszane i pojawiają się nowe, co oznacza, że prędzej czy poźniej pozwolą na szybkie tworzenie atrakcyjnych projektów nawet początkującym webmasterom.

Udostępnij

Zobacz również

Kadence i iThemes

Motyw Kadence pod parasolem iThemes

Trzy tygodnie temu zarówno twórcy motywu Kadence jak również iThemes ogłosili oficjalnie połączenie sił. W praktyce jest to przejęcie projektu Kadence przez iThemes, ale myślę,

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

Stackable lifetime
Stackable

Zestaw świetnych bloków dla Gutenberga plus biblioteka gotowych szablonów.

GetLead.page w ofercie lifetime
GetLead.page

Czat tekstowy, audio i wideo. Zwiększ sprzedaż dzięki lepszym interakcjom...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *