Czy zdarzyło Ci się szukać sposobu na automatyczną aktualizację treści swojej witryny? Jeśli tak, to prawdopodobnie ciężko było znaleźć rozwiązanie o ile w ogóle się udało.

WordPress w standardzie umożliwia zaplanowanie publikacji nowych artykułów, ale jak chodzi o zaplanowanie aktualizacji już istniejących, to niestety takiej funkcjonalności póki co nie ma. Trzeba sobie radzić.

Do czego automatyczna aktualizacja może przydać? Taką funkcjonalność wykorzystasz na wiele sposobów, np. możesz opublikować automatycznie życzenia świąteczne, a potem również automatycznie usunąć je ze strony. Najczęściej jednak tego typu mechanizm wykorzystasz przy prowadzonych działaniach marketingowych.

Akurat w tej chwili mamy jeszcze okres świąteczny, więc gdzie nie wejdziesz znajdziesz albo akcenty świąteczne, albo oferty obniżek cenowych. W tym okresie możliwość zaplanowania automatycznej aktualizacji treści na stronie, znacząco ułatwiłoby Ci życie. Mógłbyś zaplanować i wprowadzić zmiany dużo wcześniej, a teraz po prostu odpoczywać.

Automatyczna aktualizacja treści

To, że takiej czy innej funkcjonalności WordPress natywnie nie posiada, wcale nie oznacza, że nie można jej wdrożyć. Wystarczy trochę poszukać i zazwyczaj okazuje się, że jest już gotowe rozwiązanie naszego problemu i czeka by po nie sięgnąć. Tak jest też w przypadku opcji umożliwiającej planowanie automatycznej aktualizacji treści na stronie.

Żeby taką automatyzację wdrożyć możemy wykorzystać bezpłatną wtyczkę tao-schedule-update. Jeśli nie wiesz jak ją zainstalować zerknij do tekstu “Jak zainstalować wtyczkę“.

Po instalacji i aktywacji wtyczki przejdź na listę stron lub wpisów (w zależności od tego co dokładnie chcesz zaplanować do aktualizacji). Odszukaj stronę, którą chcesz zmienić, najedź na nią kursorem myszki i wybierz link “Scheduled Update“:

lista stron

Operacja ta spowoduje utworzenie dodatkowego szkicu strony, który możemy dowolnie zmodyfikować i zaplanować jego publikację.

W naszym prostym przykładzie mamy promocję X, która wciąż trwa, ale w określonym momencie chcemy zmienić opis na jej temat informując oglądających stronę, że została zakończona. Aktualna treść jaką widzą internauci to:

treść przed aktualizacją

OK. Wygenerowaliśmy szkic do planowanej aktualizacji i wprowadziliśmy w nim zmiany. To co w tej chwili nam pozostaje, to zaplanowanie publikacji szkicu, co odbywa się dokładnie tak samo jak w sytuacji gdy planujemy standardową publikację nowych treści. Musimy wybrać datę publikacji w przyszłości, a następnie kliknąć w przycisk “Zaplanowania”:

03

To w zasadzie wszystko. Na liście stron lub wpisów pojawi się dodatkowo nasz zaplanowany wpis lub strona, co wyglądać będzie mniej więcej tak:

widok listy wpisów do aktualizacji

W razie potrzeby możesz tutaj usunąć, edytować albo ręcznie opublikować zaplanowane zmiany. 

W momencie gdy nadejdzie termin automatycznej publikacji zmienionej wersji strony lub wpisu zastąpi ona dotychczasową znikając tym samym z powyższej listy.

Mam nadzieję, że ten przykład wdrożenia automatycznych aktualizacji treści na stronie, okaże się dla Ciebie w praktyce przydatny. W razie pytań śmiało pisz w komentarzach poniżej.

Udostępnij

Zobacz również

Local 6.0

Local 6.0 w funkcjami PRO bezpłatnie

Twórcy popularnego narzędzia dla projektantów stron WordPress: Local, udostępnili dziś najnowszą wersję aplikacji z niespodzianką. Od tej wersji – Local 6.0 – funkcje dostępne dotychczas

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

Play.ht lifetime
Play.ht

Przekształć swoje publikacje na stronie w nagrania audio wysokiej jakości.

Consolto

Aplikacja do spotkań online i obsługi Klienta. Ogrom możliwości i...

Encharge

Automatyzacja Email Marketingu. Zwiększ skuteczność prowadzonych kampanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *