Zakładanie apteki to nadal według statystyk organizacji biznesowych jeden z korzystniejszych sposobów na zainwestowanie pieniędzy. Polacy coraz chętniej kupują leki, suplementy i korzystają z naturalnych i ekologicznych produktów, które oferowane są przez apteki. Kwestią wyboru pozostaję to, czy lepiej założyć aptekę tradycyjną, czy też jednak internetowy sklep.

Sklepy Internetowe

Choć większość z nas nadal nie może przyzwyczaić się do internetowych sklepów, to z punktu widzenia przedsiębiorcy są one dużo korzystniejszą inwestycją. Przede wszystkim założenie apteki internetowej nie wymaga od nas aż tak dużych inwestycji. Nie musimy wynajdywać szczególnej powierzchni i co najważniejsze dostosowywać jej do naszych potrzeb i wymagań w stosunku do klientów. Apteka musi bowiem spełniać odpowiednie warunki i estetyczne wymagania. Przystosowanie pomieszczenia w stanie surowym to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku internetowego sklepu wydatki w tym zakresie są praktycznie zerowe.

Dużo korzystniej pod względem ekonomicznymi wypada też zatowarowanie apteki. Różnica między tradycyjną apteką oraz internetowym wydaniem tego typu sklepu, to różnica w dostępności produktu. Jeśli chodzi o sklep stacjonarny, to większość podstawowych leków, kremów czy środków opatrunkowych musi być dostępna na miejscu. Niektóre mniej popularne środki może sprzedawać na zamówienie, jednak sama apteka musi zostać odpowiednio wyposażona. To oczywiście wymaga od nas wygospodarowania dodatkowych środków finansowych.

Elastyczność

Dodatkowo większa elastyczność w zakresie sprowadzania towaru, powoduje paradoksalnie, że jako właściciel internetowej apteki możemy stworzyć bogatszą i ciekawszą ofertę dla klienta. Jedyne co musimy wiedzieć i być tego pewni, to fakt, że jesteśmy w stanie, kiedy padnie już odpowiednie zamówienie, sprowadzić dany środek i wysłać do klienta w ciągu czterdziestu ośmiu godzin od zakupu. Daje nam to możliwość oferowania produktów, których nie mamy na stanie magazynowym.

Apteka internetowe to także dotarcie do potencjalnie większej ilości klientów. Nie ma tu ograniczeń geograficznych. O ile tradycyjny punkt tego typu musi liczyć na okolicznych mieszkańców, to w przypadku apteki internetowej kompletnie nie musimy przejmować się geografią. Reklama za pomocą mediów społecznościowych, mailingu czy z wykorzystaniem pozycjonowania, może być kierowana do wszystkich.

Łatwa dostępność

Ostatecznie apteka internetowa jest dużo łatwiejsza w obsłudze. Całość zbierania zamówień i wysyłania przesyłek może wydać się skomplikowana logistycznie, ale kwestią kluczową jest tutaj jedynie podpisanie stosownej umowy z pocztą polską lub dowolnym przewoźnikiem czy kurierem. Resztę zadań jesteśmy w stanie wykonać przy mniejszym zatrudnieniu niż ma to miejsce w przypadku sklepów stacjonarnych. To znowu oznacza redukcję naszych stałych kosztów, co pozwoli zaoferować klientom niższe, atrakcyjne ceny, które w niektórych przypadkach mogą być nawet o trzydzieści procent mniejsze, niż ma to miejsce w stacjonarnych, tradycyjnych aptekach.

Artykuł powstał we współpracy z www.nowafarmacja.pl

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.