Hosting WordPress DiDHost, to specyficzna usługa, której głównym zadaniem jest zapewnienie Ci możliwie najlepszego i najwygodniejszego środowiska do pracy ze stronami opartymi o WordPressa.

Dość rzadko piszę w tym miejscu o zmianach w ramach tej usługi, ale najwyższy czas to zmienić, zwłaszcza że wielu z Was podpytuje mnie o to w mailach.

Zacznijmy od tego, że poza wyjątkowymi parametrami takimi jak pamięć operacyjna sięgająca nawet 8 GB i 5 vCPU (Plan WP ELite), które zapewniają wydajne działanie nawet rozbudowanych stron WordPress, to także centrum zarządzania instalacją z szeregiem narzędzi, które mają ułatwiać i optymalizować Twoją codzienną pracę.

Prosty przykład. Korzystając z hostingu, gdzie nie ma tego typu narzędzi instalacja motywu i wtyczek to trochę klikania i czasu. Można powiedzieć: ok, ale 10-15 minut to przecież nie tragedia. Owszem, ale jeśli uruchamiasz strony dla swoich Klientów pomnóż te 15 minut przez ilość przeprowadzonych instalacji, może się trochę uzbierać.

W przypadku Hostingu WordPress DiDHost nie tylko możesz skorzystać z gotowych zestawów (motywy i wtyczki), co jest już w zasadzie standardem i wiele firm ten mechanizm do pewnego stopnia powiela, ale także z poziomu hostingu błyskawicznie przeprowadzisz instalację WordPressa i dowolnych jego dodatków bezpośrednio z repozytorium. W efekcie cały proces może zająć dosłownie 2 minuty.

Kolejny temat to aktualizacje, które trzeba wykonywać żeby zapewnić stronie odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Gdy masz na głowie kilka stron, wówczas takie aktualizacje zaczynają być kłopotliwe. Pewnym rozwiązaniem jest wykorzystanie interfejsu WP-CLI, który także dostępny jest na hostingu WordPress, ale jest to narzędzie kierowane dla zaawansowanych użytkowników.

Jeśli nie masz takich umiejętności nie musisz się tym przejmować, ponieważ hurtowe aktualizacje dla wielu stron przeprowadzisz jednym kliknięciem z poziomu panelu konta hostingowego. To kolejna, potężna oszczędność Twojego cennego czasu!

Tyle tytułem wstępu. Wkrótce na JZS pojawią się, krótkie tutoriale na temat tego jak efektywnie korzystać z narzędzi hostingu, więc na pewno do tych zagadnień jeszcze wrócimy, tymczasem przyjrzyjmy się ostatnim nowościom.

Możliwość ładowania katalogów

Manager plików jaki znajdziesz w panelu konta hostingowego, to narzędzie przy pomocy, którego możesz zarządzać folderami i plikami na koncie hostingowym. Możesz pliki pobrać, możesz je także przesłać nawet w formie archiwum, po to by następnie z poziomu managera rozpakować je i przenieść do dowolnego miejsca w ramach struktury konta. Niezwykle wygodne narzędzie.

Manager plików hostingu WordPress

Ostatnio dodaną nowością jest możliwość przesyłania całych katalogów. Co prawda osobiście w takich sytuacjach i tak wolę spakować folder i przesłać go przykładowo w formacie .zip, a potem rozpakować, co jest po prostu szybsze, ale zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy potrzebują możliwości przesłania folderu. Trochę tak jak w przypadku klienta FTP. Taka możliwość kilka dni temu została dodana. Jak działa?

Uruchom managera plików, przejdź w strukturze folderów do miejsca gdzie chcesz wgrać katalog i kliknij w przycisk + a potem wybierz opcję „Wgraj katalog”.

Co zrobić aby załadować cały folder

Teraz pozostaje wskazać folder do przesłania znajdujący się na Twoim komputerze i załadować go na serwer. Temat zamknięty 🙂

Dodatkowe logi

Umiejętność zdiagnozowania problemu to przydatna zdolność, ale bez wglądu w logi błędów (dzienniki błędów), to może być trochę jak wróżenie z fusów. Na hostingu WordPress od dawna masz dostęp do logów związanych nie tylko z błędami, ale także dostępem to poszczególnych zasobów Twojej strony, a od teraz także specyficzne zapisy dotyczące ważnych operacji wykonywanych na Twoich instalacjach WordPress. Dostaniesz się do nich klikając w miejscu wskazanym poniżej:

Uruchomienie zapisów ważnych zadań WordPress

Przykładowe zapisy w tym dzienniku wyglądają tak:

Przykładowy dziennik zdarzeń

Widać, tu informacje dotyczące ostatnich operacji wykonywanych na stronach. Jest automatyczne sprawdzanie aktualizacji komponentów strony czy proces dotyczący tworzenia kopii zapasowej.

Dzięki tym danym możesz prześledzić operacje jakie konto hostingowe wykonuje w sposób zautomatyzowany, a także operacje które wywoływałeś samodzielnie w panelu konta hostingowego. Może to być bardzo pomocne w zdiagnozowaniu różnego rodzaju problemów.

Informacja o certyfikacie SSL

Standardowo taka informacja jest dostępna w ogólnych danych na temat domeny, ale dodatkowo informacja o certyfikacie jest teraz widoczna także na fiszce każdej instalacji WordPress. Nie będę już powielał ekranu, który pokazałem nieco wcześniej, ale jeśli na niego zerkniesz zobaczysz informację o certyfikacie tuż pod informacją na temat wykorzystywanej wersji PHP.

Gdy hosting wykryje problem, automatycznie zasugeruje Ci sposób jego rozwiązania.

WP-Cron

Przeprojektowany został przepływ działań związany z zarządzaniem wbudowanym managerem zadań WordPressa (wp-cron):

Opcja została przemianowana na “Przejmij wp-cron.php“, co jest znacznie precyzyjniejsze niż wcześniejsze włącz/wyłącz. Jest teraz możliwe zdecydowanie czy zastępcze zadanie cronjob powinno zostać automatycznie utworzone przez hosting czy nie.

Zastępcze cronjoby są teraz też o wiele mniej rygorystyczne jeśli chodzi o indywidualne modyfikacje użytkownika. Gdy Hosting WordPress nie może znaleźć zadania, nie będzie próbował go odtwarzać jak miało to miejsce wcześniej, uznając, że zostało ono świadomie zmodyfikowane lub usunięte przez użytkownika.

Jeśli użytkownik przez pomyłkę zmodyfikuje lub usunie zastępczego cronjoba, może on zostać odtworzony poprzez wyłączenie i ponowne włączenie przełącznika “Utwórz zadanie zastępcze…”.

Opcja pozwalająca na automatyczne utworzenie zadania cron dla WordPressa

To najważniejsze zmiany w ostatniej aktualizacji panelu zarządzania instalacjami WordPress na kontach hostingowych DiDHost. W praktyce jest ich znacznie więcej, ale w dużej mierze to usprawnienia funkcjonowania systemu „pod maską”. O kolejnych nowościach będę informował.

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *