Pod koniec kwietnia, autorzy najpopularniejszej wtyczki afiliacyjnej dla WordPressa AffiliateWP udostępnili jej rozszerzenie PRO, które pozwala uruchomić inaczej prezentujący się kokpit Partnera.

Przyznam, że nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, a ten klasyczny pulpit nie należał do moich ulubieńców. Myślałem żeby ostylować go po swojemu, ale jak wiadomo szewc bez butów chodzi, więc ostatecznie do tego nie doszło. Po dwóch miesiącach dostępności wtyczki w końcu na nią trafiłem. Moja reakcja? Czytają w moich myślach!

Jeszcze tego samego dnia wdrożyłem wtyczkę portalu na PoznajWP i od tego momentu moi Partnerzy mają do swojej dyspozycji czytelny interfejs, a ja nie musiałem po raz enty przekładać prac przy zmianie jego wyglądu. Nie ma teraz takiej potrzeby 🙂

Oto jak obecnie prezentuje się Strefa Partnera PoznajWP na przykładzie testowego konta:

affiliatewp portal

O wiele czytelniej niż wcześniej. Jeśli jesteś Partnerem, doskonale wiesz o czym piszę 🙂

Co tu znajdziesz? Kokpit to szybki rzut oka na podstawowe dane statystyczne dotyczące poleceń, wizyt i zarobków, a dalej to wejście głębiej w ich szczegóły.

Po lewej stronie główne menu Partnera, które szybko sobie omówimy:

Linki polecające

To miejsce skąd możesz pobrać swój unikalny adres partnerski. To właśnie ten link jest w programie kluczowy, ponieważ każdy kto za jego pośrednictwem trafi na PoznajWP i dołączy do kursu zostanie zidentyfikowany jako Kursant z Twojego polecenia, a Ty w zamian za polecenie otrzymasz gratyfikację.

linki

Jak widzisz powyżej nie wszystko udało się jeszcze przetłumaczyć. Ale nie dlatego że mi się nie chciało, ale dlatego że najwyraźniej Twórcy zapomnieli odpowiednio skonfigurować niektóre fragmenty kodu do translacji. Zwrócę im na to uwagę.

Partnerski URL, to podstawowa forma linku, która prowadzi na stronę główną platformy edukacyjnej. Jeśli chcesz aby link prowadził na stronę wybranego kursu, możesz skorzystać z generatora. Wklejasz adres strony z kursem, możesz dodać nazwę kampanii i link jest gotowy do skopiowania i wstawienia na stronę czy do mediów społecznościowych.

Statystyki i wykresy

Jak nietrudno się domyślić Statystyki to miejsce, gdzie znajdziesz wszystkie dane analityczne związane z aktywnością i skutecznością Twoich działań. Z kolei wykresy (tuż poniżej) pokażą Ci jak rosną Twoje zarobki.

Polecenia

Ta sekcja pokaże Ci dane na temat poleceń, które zakończyły się dołączeniem do kursu. Oczywiście nie zobaczysz informacji o tym kto dokonał zamówienia, bo takich danych podać nie można z uwagi na ochronę danych osobowych, ale szybko prześledzisz kiedy jakie zamówienie wpadło, jaka jest Twoja prowizja i oczywiście status zamówienia.

Wypłaty

Wykaz wszystkich wypłat jakie otrzymałeś w zamian za promocję kursów PoznajWP.

Wizyty

Kompletna lista wizyt z Twoich linków partnerskich. Kiedy, skąd i na jaką stronę trafiają ludzie, którym polecasz kursy.

wizyty

Kupony

W tym miejscu znajdziesz dane kuponów rabatowych jakie możesz przekazać swoim znajomym, Klientom i komu tylko zechcesz. Kupony mogą mieć różną wartość. Jak widać poniżej przykładowy kupon da 20% zniżki temu komu ten kod udostępnisz. To czynnik, który zwiększy skuteczność Twoich działań.

kupony

Kreacje

W tym dziale, gdy piszę ten post, nie ma jeszcze żadnych grafik lub tekstów do skopiowania i wstawienia na swojej stronie. Muszę je dopiero przygotować, tak aby Partner mógł nie tylko wykorzystać sam link, ale także banery graficzne.

Linki bezpośrednie

Nie ma to nic wspólnego z linkami bezpośrednimi w WordPressie 🙂 Ale jest bardzo użyteczną funkcją programu partnerskiego.

linki bezposrednie

Jak już wiesz masz swój unikalny link Partnera z identyfikatorem, ale możesz się tego identyfikatora pozbyć! Dodając w tym miejscu swoją domenę, po jej zatwierdzeniu będziesz mógł na swojej stronie używać linków do PoznajWP bez żadnych identyfikatorów. Po prostu https://poznajwp.pl/kurs-wordpress/ i nic więcej.

AffiliateWP automatycznie wykryje skąd pochodzi ruch i jeśli będzie to Twoja strona (domena) automatycznie przypisze odwiedziny do Twojego konta Partnera.

Dlaczego to fajne? Ponieważ jest część osób, która widząc linki z identyfikatorami partnerskimi mniej chętnie w nie klika – trochę taka nasza mentalność, bo “dlaczego mam dać komuś zarobić?“. Może dlatego, że ten ktoś oferuje Ci w zamian fajne treści, a linki afiliacyjne pozwalają to dalej robić. Ale OK, nie wnikajmy. To temat o którym można napisać osobny artykuł. W każdym razie zawiść, żeby przypadkiem nie było Ci lepiej jest naszą codziennością. Dlatego jeśli użyjesz linków bezpośrednich na swojej stronie, taka osoba nie rozpozna tego, ponieważ będzie to prosty link bez żadnych dodatków.

Dobrnęliśmy do końca nowej Strefy Partnera, ale… jest jeszcze sekcja z ustawieniami:

ustawienia

W tym miejscu możesz zmienić ustawienia dotyczące wypłat, a także opcjonalnie wprowadzić własny identyfikator, który może zastąpić ten domyślnie wygenerowany przez system w trakcie rejestracji.

Podsumowanie

Jeśli uczestniczysz w moich kursach i czujesz, że są wartościowe, aktywuj Program Partnerski na swoim koncie i czerp korzyści z poleceń. Myślę, że nowy styl panelu będzie znacznie przyjemniejszy i efektywniejszy niż to, co w standardzie oferuje AffiliateWP.

Brakuje mi jeszcze jednej rzeczy. To formularz rejestracji, który domyślnie nie prezentuje się dobrze. Na szczęście w wersji 2.8 AffiliateWP, która wkrótce powinna zostać udostępniona pojawi się blok Gutenberga specjalnie stworzony z myślą o budowie formularzy rejestracji w Programie Partnerskim.

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.