Uczymy Jak

Wystartować w Internecie

Zbudujesz Stronę, Bloga, Sklep... co zechcesz!
Krzysiek Wojteczko

Budowa Strony

Jak założyć stronę internetową swojej firmy. Poradnik krok po kroku.

Zobacz

Budowa Bloga

Samodzielne uruchomienie i poprowadzenie bloga nie jest skomplikowane.

Zobacz

Budowa Sklepu

Sklep internetowy to spore wyzwanie, ale jesteś w stanie je podjąć!

Zobacz

Hosting LiteSpeed

Ekonomiczna seria kont hostingowych opartych na technologii LiteSpeed do uniwersalnych zastosowań.

ZOBACZ

Hosting WordPress

Hosting dedykowany właścicielom stron opartych o system WordPress z szeregiem niesamowitych narzędzi.

ZOBACZ

Ostatnio zaktualizowane

Jak założyć Sklep Internetowy?

Jak założyć sklep internetowy nad którym możesz w pełni panować od początku...

Marketing internetowy dla branży samochodowej – poznaj ciekawe warianty kampanii

Marketing internetowy z każdym rokiem zyskuje na popularności. Biorąc pod uwagę, że coraz...

Proton Mail – odzyskaj kontrolę nad swoją pocztą

Proton Mail, to niezwykle interesująca usługa poczty elektronicznej dla każdego komu bliskie...

Polecane Oferty LifeTime

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd... Do...

SmartQuizBuilder dla agencji

Połącz zabawę z marketingiem dodając na swojej stronie ankiety i różnego rodzaju...

Trust – dowody społeczne

Kolekcjonuj opinie o swoich produktach lub usługach także w formie recenzji video!

Wykorzystaj potencjał "Jak Zrobić Stronę" Załóż stronę internetową samodzielnie i rozwijaj ją przy wsparciu JZS!

Dróg prowadzących do uruchomienia własnej strony internetowej jest wiele. Z pewnością przeglądając zasoby Internetu trafiłeś na dziesiątki rozmaitych recept. Od tak ogromnej ilości informacji, nawet mnie może rozboleć głowa, a co dopiero mówić o kimś, kto właśnie dojrzał do decyzji o stworzeniu własnej strony www, ale jeszcze nie do końca wie jak się za to zabrać.

W Sieci roi się od kursów i szkoleń, które zachęcają do nauki kodowania w HTML, CSS, JS, PHP itd… mówiąc Ci, że ta wiedza jest niezbędna do tego, aby stworzyć profesjonalną stronę. Zgodziłbym się z takimi opiniami gdybyśmy żyli w końcówce XX wieku, ale nie dziś. Owszem taka wiedza jest cenna i z tym w żaden sposób nie próbuję polemizować, ale nie jest już niezbędna do tego aby samodzielnie założyć stronę internetową.

Jestem praktykiem, dlatego wychodzę z założenia, że tylko ćwiczenia oparte na realnym rozwiązywaniu problemów przed jakimi stajesz, dają Ci szansę na sukces w postaci przynoszącej korzyści strony internetowej, bloga, sklepu lub innego projektu.

Szkolenia, które prowadzę (zob. Kurs WordPress) opieram w 95% na praktycznych zadaniach. Co z tego, że przeczytasz setkę stron i tyle samo książek na temat budowy strony internetowej. Co z tego, że przewertujesz każdy artykuł na tej stronie. Jeśli wiedzy nie zaczniesz stosować w praktyce, będzie bezużyteczna!

Wykorzystaj wszystko co tu znajdziesz, a przekonasz się, że to działa!

Dowiesz się wszystkiego na temat tego jak zrobić stronę internetową bez rwania włosów z głowy w prosty i przyjemny sposób.

Dzięki informacjom jakie znajdziesz na JZS, staniesz się niezależny i będziesz mieć pełną kontrolę nad tym co stworzysz. Wystarczy, że zechcesz poświęcić swojej nowej stronie nieco czasu, zaangażowania i nie boisz się wyzwań. Gotowy na sporą dawkę wiedzy? Miło mi powitać Cię na “Jak Zrobić Stronę“.

Jaki masz cel?

Strona WWW, to potężne narzędzie umożliwiające realizację celów jakie przed sobą stawiasz. Ty je wyznaczasz i określasz drogę jaką podążysz. Strona internetowa ma za zadanie pomóc Ci stanąć na mecie, znaleźć nowych Klientów, zwiększyć sprzedaż, itd. To skuteczne narzędzie i tak je traktuj.

Bardzo często spotykam się jednak z nieco  innym podejściem. To strona www determinuje cele! Wynika to w prostej linii z braku wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Cele biznesowe są naginane w taki sposób, aby strona była w stanie je zrealizować. Nie tędy droga.

To co powinieneś w pierwszej kolejności zrobić przed przystąpieniem do pracy, to określić cel jakiemu strona WWW ma służyć. Czy to ma być prosta wizytówka firmy, blog, większy serwis informacyjny, a może sklep internetowy? Co dzięki niej chcesz osiągnąć? Poprawić jakość swojego życia, czuć się spełnionym, zbudować duży biznes?

Mając jasno postawiony cel będzie Ci łatwiej dobrać odpowiednie narzędzia. Podążając za moimi wskazówkami dowiesz się jak zrobić stronę internetową, jak założyć bloga, jak założyć sklep internetowy lub dowolny inny projekt jaki przyjdzie Ci do głowy. Osiągniesz każdy cel jaki przed sobą postawisz jeśli tylko nie zabraknie Ci zapału.

Wykorzystaj wiedzę dla siebie, swojej firmy, swoich Klientów i nie obawiaj się, że podjęta decyzja o uruchomieniu strony www uszczupli Twój budżet. Bez odpowiedniej wiedzy zapłacisz frycowe, ale z wiedzą jaką tu dostaniesz zoptymalizujesz koszty do niezbędnego minimum.

Stworzenie własnej strony internetowej

Zacznijmy od tego, że jeśli szukasz informacji o tym jak założyć stronę internetową bez znajomości języków programowania, to trafiłeś w idealne miejsce. Zaprezentuję Ci szczegółowo jak w kilku prostych krokach dosłownie od zera, stworzyć stronę, której nie powstydzi się osoba z większym doświadczeniem od Twojego. Przekonasz się, że to nic trudnego i że bez większych problemów będziesz w stanie samodzielnie stworzyć atrakcyjną wizualnie i funkcjonalną witrynę internetową. Tak zrobiło tysiące Czytelników JZS!

Do stworzenia strony internetowej wykorzystamy

System Zarządzania Treścią WordPress (bezwzględnie numer jeden jak chodzi o prostotę i możliwości). To rozwiązanie Open Source dostępne na bezpłatnej licencji GNU (GPL), co oznacza, że możesz z niego korzystać swobodnie także do celów komercyjnych. Około 40% wszystkich stron www działających w Internecie pracuje na bazie tego oprogramowania. Idealne rozwiązanie dla początkujących i zaawansowanych użytkowników. Szybko stworzysz atrakcyjną wizytówkę swojej firmy, a jeśli poświęcisz projektowi więcej czasu, to także sklep, serwis ogłoszeniowy lub inny projekt.

Czy to będzie trudne?

Strona www z moim blogiem o jednoznacznym tytule “Jak Zrobić Stronę“, nie wymaga od Ciebie angażowania informatyka, grafika i posiadania skomplikowanych umiejętności. Przekonasz się, że założenie strony internetowej może być proste.

Na kilka różnych sposobów przedstawiam metodologię, a oprócz tego publikuję artykuły na tematy, które na starcie są niezwykle ważne. Dowiesz się nie tylko tego jak zrobić stronę internetową, ale także jak założyć sklep internetowy i jak ugryźć tematy związane z SEO czy szerzej z marketingiem internetowym, bez którego będzie Ci ciężko pozyskać ruch i dalej konwertować go w użytkowników, klientów itd.

Znajdziesz tu kompletny Kurs WordPress, do którego masz dostęp wtedy kiedy tego potrzebujesz. To potężna dawka praktycznej wiedzy, która umożliwi Ci szybkie stworzenie profesjonalnej strony internetowej i późniejszy jej rozwój w dowolnym kierunku. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących. Nie jest wymagane żadne doświadczenie!

Jak zrobić stronę i jak nią zarządzać

Na pewno chcesz dowiedzieć się jak skutecznie stworzyć i poprowadzić stronę internetową. Skąd to wiem? Skoro tu jesteś, to nie może być inaczej. Własna strona internetowa to dziś coś, co często decyduje o tym czy odniesiesz sukces w Internecie czy nie. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o jej stworzenie i upublicznienie. Sama wiedza na temat tego jak założyć stronę internetową, to zdecydowanie za mało. Zresztą, gdyby to było takie proste każdy właściciel strony byłby człowiekiem sukcesu 🙂 Na szczęście tak nie jest. Dlaczego na szczęście? Dlatego, że gdy do zagadnienia podejdziesz w sposób świadomy masz szansę wybić się ponad wielu swoich konkurentów, którzy nie mają takiej wiedzy jak Ty.

Przeglądając mojego bloga natrafisz na wiele informacji z czego większość, to bardzo konkretne wskazówki na temat budowy stron internetowych. Jest tu także spora pula tekstów na temat działań dodatkowych, bez których to co stworzysz może zginąć niezauważone w tłumie wielu podobnych projektów, przynosząc Ci jedynie smak porażki i rozczarowanie. Tak jednak nie będzie.

Nie koncentruj się wyłącznie na tym jak założyć stronę internetową traktując to jako cel sam w sobie. Nie do końca o to chodzi. Weź także pod uwagę wiele innych czynników mających wpływ na to w jaki sposób będzie odbierana, w jaki sposób będzie realizowała stawiane przed nią cele, w jaki sposób będzie pozyskiwała ruch i jak w kolejnych etapach swojego rozwoju będzie go przekształcała w Klientów.

Do budowy swojej strony podejdź kompleksowo. Dobry hosting, dobra domena, dobry pomysł na stronę (nie koniecznie coś oklepanego), wygodny panel zarządzania, plan czy jak wolisz strategia marketingowa, działania content-marketingowe i inne, które w odpowiedni sposób skonfigurowane i razem “spięte” przyniosą Ci zadowalające efekty.

Nie chciałbym żebyś kiedyś powiedział lub powiedziała, że stworzona strona internetowa w oparciu o porady z “Jak zrobić stronę” nie wniosła nic do Twojego życia / biznesu. Chciałbym abyś powiedział/powiedziała, że to czego się tu dowiedziałeś pozwoliło Ci rozwinąć skrzydła i wspiąć się na wyższy poziom. Nie twierdzę, że to będzie łatwe, ale daj sobie szansę działając inaczej niż czyni to większość.

Strona WWW na wyciągnięcie ręki

Zachęcam Cię do śledzenia informacji na “Jak Zrobić Stronę”. Twoja przyszła strona internetowa będzie potrzebowała nieustannej uwagi, ponieważ trendy i technologie zmieniają się w zawrotnym tempie. Aby nie przegapić niczego istotnego, co może mieć kluczowy wpływ na efektywność Twojego projektu, korzystaj z moich porad, które publikuję i uaktualniam.

Treści o których mowa, to nie tylko ta strona, ale także kanał na YouTube oraz platforma edukacyjna PoznajWP. Wszystko czego potrzebujesz do tego, aby dobrze wystartować masz podane na tacy. Wystarczy sięgnąć!

Marketing Internetowy czyli jak założyć stronę internetową, która zarabia?

Gdy już stworzysz swoją pierwszą stronę internetową staniesz przed sporym wyzwaniem. Będziesz musiał przyciągnąć na nią ruch i nauczyć się właściwie go zagospodarować tak, aby w konsekwencji przekształcić go w wartościowych, lojalnych Klientów. Jak to zrobić?

To nie jest tak, że samo udostępnienie strony www jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki sprawi, że nagle to co oferujesz, co sprzedajesz, co chcesz pokazać innym stanie się celem pożądania. Owszem jeśli ktoś wpisze Twój adres w pasku przeglądarki otworzy Twoją stronę, ale żeby to zrobił też musi się o niej jakoś dowiedzieć.

Poznasz tu zagadnienia i techniki, które pomogą Ci osiągnąć ten cel. Dowiesz się nie tylko jak zrobić stronę, co jest tematem przewodnim, ale także czym jest pozycjonowanie, co można osiągnąć dzięki kampaniom marketingowym wykorzystując takie narzędzia jak Google Ads czy Facebooka. Dowiesz się jak tworzyć strony lądowania, czym jest email marketing, jak budować listy mailingowe i wiele, wiele więcej.