W dobie internetu i najnowszych technologii mamy możliwość stałego kontaktu i dzielenia się swoim życiem ze wszystkimi, z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki smartfonom z wbudowanym aparatem i kamerą możemy uwiecznić każdy moment naszego życia i natychmiast podzielić się nim z najbliższymi. W internecie możemy kreować swoją własną, idealną rzeczywistość i dzielić się tym, co w niej najlepsze.

W tym celu posiadamy konta na popularnych portalach społecznościowych, dzięki którym możemy pokazać całemu światu nasz kawałek rzeczywistości. Najpopularniejszym serwisem internetowym do dzielenia się zdjęciami w sieci jest obecnie bez wątpienia Instagram. Aplikacja w bardzo krótkim czasie zyskała ogromną popularność. Znajdziemy tam osobiste konta nie tylko znajomych, ale też najbardziej znanych osób ze świata show biznesu i popularnych influencerów, dla których instagram stał się sposobem na życie.

Świat internetu i mediów społecznościowych nie kończy się jednak na instagramie. W sieci znajdziemy wiele interesujących serwisów do dzielenia się zdjęciami z innymi. Również profesjonalnych stron poświęconych fotografii. Oto 4 ciekawe miejsca w internecie, gdzie możemy podzielić się swoimi zdjęciami:

1. Facebook

Ten portal społecznościowy znany jest chyba każdemu. Powstał w 2004 roku i bardzo szybko zdobył rzeszę zwolenników. Dziś jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie. Facebook jest bez wątpienia jedną z najefektywniejszych i najbardziej popularnych metod dzielenia się zdjęciami i filami wideo w sieci. Trzeba jednak nadmienić, że nie jest to absolutnie profesjonalna forma publikowania fotografii w internecie. Serwis służy w większym stopniu do dzielenia się zdjęciami z najbliższymi znajomymi i do utrzymywania stałej interakcji z innymi użytkownikami serwisu. Nie oznacza to, że nie znajdziemy tam kont profesjonalnych fotografów. Facebook stał się bowiem tak powszechny, że jest jednym z podstawowych narzędzi marketingu, również fotografów.

2. Flickr

Flickr to serwis internetowy przeznaczony do gromadzenia oraz udostępniania zdjęć i wideo online. Serwis został założony w 2004 roku przez firmę z Kanady. Serwis zasłynął z zastosowania kilku nowatorskich rozwiązań programistycznych. Aplikacja umożliwia na przykład katalogowanie, tagowanie i udostępnianie zdjęć. Umożliwia również tworzenie profesjonalnego portfolio. Co ciekawe możliwe jest też monitorowanie oglądalności naszych zdjęć i analizowanie statystyk. Portal zgromadził dużą społeczność zawodowych fotografów, co czyni go jeszcze bardziej profesjonalnym miejscem znanym na całym świecie. To idealne miejsce na dzielenie się swoimi fotografiami w sieci.

3. 500px

500px został uruchomiony w 2009 roku przez Kanadyjską firmę. Okres największej popularności portal przeżywał w 2012 roku. W niedługim czasie serwis stał się jednym z najważniejszych i najpopularniejszych serwisów fotograficznych na świecie. Na portalu znajdziemy w dużej większości profesjonalistów a wśród zdjęć królują te najwyższej jakości fotografie. Serwis umożliwia ocenianie zdjęć innych, dzięki czemu możemy poddać swoje prace opinii profesjonalistów. Platforma umożliwia również zaistnienie w świecie fotografii poprzez zdobycie zainteresowania użytkowników portalu. To dobre miejsce dla początkujących fotografów i amatorów.

4. EyeEm

To jeden z najwspółcześniejszych zagranicznych serwisów fotograficznych. Serwis działa na zasadzie podobnej do Instagrama, jednak wśród użytkowników znajdziemy osoby interesujące się fotografią, początkujących fotografów oraz profesjonalistów. Nie napotkamy tam raczej na zdjęcia w lustrze czy selfie. W 2015 roku serwis uruchomił również możliwość sprzedaży swoich fotografii komercyjnym odbiorcom. To zdecydowanie wyróżnia to miejsce w sieci. Platforma współpracuje również z dużymi markami i co jakiś czas organizuje konkursy i zadania dla użytkowników. Dzięki nim można zyskać nie tylko popularność w serwisie, ale również możliwość współpracy z dużymi brandami. Portal zapowiada się bardzo rozwojowo a jego twórcom nie brakuje kreatywności w znajdywaniu nowych rozwiązań.

To tylko kilka znanych miejsc w sieci, gdzie możemy udostępniać swoje zdjęcia. Dzielenie się zdjęciami na publicznych serwisach i portalach społecznościowych to dobry i szybki sposób na trafienie do szerokiej grupy odbiorców. Korzystając z profesjonalnych platform możemy dodatkowo zapoznać się ze światem fotografii, zainspirować się lub sprawdzić jak inni oceniają nasze zdjęcia. Dobrym pomysłem na pokazanie światu własnych zdjęć może okazać się własny kawałek internetu. Popularną formą dzielenia się zdjęciami i nie tylko są różnego rodzaju osobiste blogi. Możemy wrzucać tam nie tylko zdjęcia, ale również artykuły i treści. Wbrew pozorom blogi znajdują równie dużą rzeszę odbiorców, zwłaszcza jeżeli prowadzimy blogi tematyczne. W każdym bądź razie warto rozejrzeć się w sieci aby zobaczyć, że poza instagramem w sieci istnieje mnóstwo serwisów i stron poświęconych fotografii zarówno amatorskiej jak i profesjonalnej.

Artykuł został przygotowany we współpracy z producentem szerokokątnego obiektywu 180° do każdego smartfona: https://clippo.pl

Udostępnij

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Zobacz również

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *