Elementor bardzo konsekwentnie realizuje plan podbicia serc użytkowników WordPress’a i trzeba powiedzieć, że robi to skutecznie. Kilka dni temu już oficjalnie pojawił się dodatek, który znacząco upraszcza już i tak przecież olbrzymią wygodę obcowania z tym builderem.

Envato Elements dla WordPressa

W repozytorium WP znajdziemy świeżą wtyczkę od Envato, firmy która prowadzi takie popularne serwisy jak ThemeForest, gdzie znajdziesz olbrzymią bibliotekę płatnych motywów dla WordPress’a. CodeCanyon z tysiącami rozszerzeń dla Twojej strony działającej na WP i jeszcze kilka innych platform.

Jedną z nich jest Envato Elements. To rodzaj serwisu w ramach, którego znajdziesz różnego rodzaju zasoby do wykorzystania i to nie tylko na stronie internetowej. Wtyczki, motywy, templatki wizytówek, ulotek, filmów, zdjęcia stockowe itd… To co odróżnia Envato Elements od pozostałych produktów firmy to model rozliczeniowy. W przypadku zakupów np. na ThemeForest, za każdy produkt płacimy odrębnie. W przypadku Envato Elements wygląda to zupełnie inaczej. Płacąc jedną kwotę miesięcznie na zasadzie abonamentu masz dostęp do wszystkich zasobów platformy.

Ale do rzeczy. Piszę teraz o dodatku, który ma wzbogacić bibliotekę templatek Elementora całkowicie za darmo i na tym skoncentrujemy się w dalszej części artykułu.

Elementor w wersji darmowej i PRO oferuje nam łącznie ponad setkę templatek stron i nieco więcej templatek dla pojedynczych bloków. Każdy kto korzysta z Elementora zwłaszcza na początku swojej drogi docenia możliwości ich wykorzystania, bo co tu kryć niezwykle ułatwiają pracę i pozwalają lepiej poznać możliwości buildera. Jednak co byś powiedział gdyby tę bibliotekę rozszerzyć o kolejne 2000 obiektów? No właśnie możesz to teraz zrobić wykorzystując bezpłatną wtyczkę Envato Elements

2000+ darmowych templatek na pokładzie

Zainstalujemy nową wtyczkę i przyjrzymy się co dokładnie nam oferuje. Proces instalacji jest standardowy więc celowo pomijam ten krok. Jeśli masz z tym kłopot zerknij na artykuł z filmem “Instalacja wtyczek“.

Po instalacji musimy zaakceptować warunki korzystania z wtyczki jak na poniższym zrzucie:

Gdy tylko to zrobisz po chwili pokaże się aktualna biblioteka szablonów, z których od razu możesz zacząć korzystać. To co mi osobiście bardzo się podoba, to ich grupowanie w pakiety (Kity). Na obecną chwilę do dyspozycji masz 80 bezpłatnych pakietów, co w konsekwencji skutkuje bazą blisko 1500 pojedynczych szablonów.

Pakiety templatek

Już tłumaczę o to chodzi z tymi pakietami. Załóżmy, że chcesz uruchomić stronę dla swojego baru lub restauracji. Standardowo gdybyś korzystał z dostępnych w Elementorze templatek, to mógłbyś szybko uruchomić w zasadzie jedną podstronę np. stronę główną. Z kolei podstrony trzeba by było albo aranżować na bazie tej samej templatki (wszystko będzie wyglądać tak samo), albo tworzyć podstrony od podstaw.

Zwróć uwagę na poniższy zrzut z biblioteki Elementora. Templatki, które nawiązują do tego typu tematyki, to pojedyncze obiekty, a każda z nich to w zasadzie inna bajka. Gdybyś chciał wykorzystać je na jednej witrynie, to raczej nie byłby dobry pomysł, bo każda podstrona byłaby zupełnie inna stylistycznie. Poza tym w darmowej wersji Elementora miałbyś z poniższego pakietu zaledwie 3 templatki do wykorzystania – pozostałe dostępne są tylko dla użytkowników wersji PRO. Więc powiedzmy, że szału nie ma jak chodzi o wybór.

Templatki dla restauracji free

A co się stanie gdy wykorzystasz pakiety dostępne na Envato? Nie tylko masz większy wybór ale uwaga, jelsi wybierzesz pakiet choćby dla baru z burgerami jak w naszym przykładzie poniżej:

kit dla strony baru

Będziesz mógł użyć na swojej stronie gotowego, można powiedzieć kompletnego zestawu dla podstron swojego serwisu! Spójrz tylko. Różne aranżacje strony głównej, podstron, a nawet popup:

zestaw templatek dla baru

Mam nadzieję, że dostrzegasz od razu znaczącą różnicę.  Piękny komplet templatek do pracy ze stroną, a wszystko utrzymane w jednej konkretnej stylistyce! Oczywiście możesz zmieniać wszystko jak to w Elementorze, ale masz rewelacyjną bazę do pracy i to jest tu kluczowe.

Jeśli korzystasz z darmowej wersji Elementora, to co prawda z niektórych templatek pakietu niestety nie będziesz mógł korzystać z uwagi na ich funkcjonalność, którą oferuje tylko wersja PRO Elementora. Niemniej z powyższego pakietu i tak masz do dyspozycji 6 templatek z 15 dostępnych, a więc i tak całkiem sporo choć wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia 🙂 Mógłbym napisać: Oto kolejny powód, dla którego warto przeskoczyć na wersję PRO Elementora.

I w taki sposób korzystasz z pakietów. Jak wspomniałem na obecną chwilę jest ich 80, ale jak zapewnia Envato, a raczej dotrzymują słowa, regularnie mają pojawiać się kolejne.

To co jeszcze zauważysz po instalacji i aktywacji wtyczki, to chociażby dodatkowa ikonka Envato w obszarze tworzenia sekcji z widgetami Elementora:

sekcje

Z tego poziomu możesz wywołać bibliotekę templatek, ale dodatkowo masz również możliwość szybkiego wstawienia szablonów pojedynczych bloków, których jest w tej chwili ponad 600 i również są pogrupowane tyle że pod kątem ich przeznaczenia.

pogrupowane bloki

Wystarczy wybrać grupę, która nasz interesuje i przyjrzeć się blokom jakie w niej można znaleźć. Jeśli trafisz na taki z którego chcesz skorzystać wystarczy kliknąć w przycisk dodania bloku i gotowe 🙂

dodawanie bloku

Poniżej prosty blok z biblioteki Envato. Błyskawicznie podmieniłem zdjęcia, treść tak aby skierowac Cie na strone Kursu WordPress’a i mogę przejść do kolejnej części naszego artykułu 🙂

KURS

WORDPRESS

Naucz się budowy i zarządzania stronami internetowymi. Wykorzystaj w pełni potencjał WordPress’a i Elementora skutecznie rozwijając swoją firmę w Sieci.

Wykorzystuj bloki, nawet jeśli nie będziesz instalować wtyczki Envato, to w Elementorze również masz ich całkiem sporo.

To wszystko co do tej pory sobie omówiliśmy dostępne jest dla Ciebie bezpłatnie z małymi ograniczeniami w tym sensie, że część templatek i bloków wymagają do poprawnego działania Elementora PRO. Jeśli zdecydowałeś się na inwestycję 49 dolarów w Elementora, to wszystkie szablony z Envato dla tego buildera są do Twojej dyspozycji całkowicie bezpłatnie. O Elementorze PRO.

Dostęp do zdjęć

Oczywiście Envato nie stworzyło tego dodatku, bo bardzo kocha użytkowników Elementora. Za projektem stoi konkretny cel biznesowy. Jak już wspomniałem chcąc korzystać z pozostałych zasobów Envato Elements jak chociażby ze zdjęć, musimy mieć aktywny plan abonamentowy, który zaczyna się od 14 EUR miesięcznie.

Gdy jesteśmy subskrybentem wówczas możemy w zasadzie do woli korzystać z materiałów platformy pobierając, zdjęcia, filmy i co tylko znajdziemy ciekawego, co może wesprzeć nasze działania marketingowe czy to online czy offline bo bez problemu znajdziesz tu np. atrakcyjne projekty wizytówek, plakatów, ulotek billboardów itp, itd…

Jeśli więc zdecydujesz się na dołączenie do użytkowników Envato Elements, wówczas wtyczka da Ci dostęp do całkiem sporej i nieustannie rosnącej biblioteki zdjęć. Na obecną chwilę jest ich ponad 600 000. Jeśli nie masz wykupionego planu możesz wewnątrz wtyczki przeglądać zdjęcia, ale nie możesz ich umieścić w artykułach swojej strony. Jeśli z kolei chcesz maksymalnie wykorzystać możliwości możesz zarejestrować się bezpłatnie na Envato, a potem zdecydujesz o wykupieniu subskrypcji, którą można oczywiście anulować jeśli w pewnym momencie zechcesz zrezygnować.

Gdy wykupisz subskrypcję, to kolejnym krokiem będzie spięcie wtyczki z kontem Envato. Możesz to zrobić przechodząc do sekcji Elements > Settings

aktywacja licencji

Kliknij w przycisk wprowadzenia kodu licencji, a następnie wygeneruj token i go zweryfikuj.

wygenerowane tokena

Gdy to zrobisz, od tej chwili możesz umieszczać na swojej stronie zdjęcia w takiej ilości w jakiej potrzebujesz. Nie ma tu opłat za pojedyncze fotki czy za pakiety pobrań jak na większości płatnych banków zdjęć.

Przyjrzyjmy się jak wykorzystać w praktyce te możliwości. Tu warto nadmienić, że korzystanie z biblioteki zdjęć nie wymaga pracy z Elementorem. Równie dobrze możemy pracować standardowo z Gutenbergiem. W momencie gdy chcemy wstawić zdjęcie mamy po prostu dostęp do dodatkowej zakładki Envato Elements:

Zdjęcia z Envato

Znajdziesz tu także wyszukiwarkę, która pozwala na precyzyjne odfiltrowanie zdjęć wg określonych kryteriów, np. słowo kluczowe, orientacja, tło, dominująca kolorystyka czy tagi.

Filtry zdjęć

Gdy już znajdziesz zdjęcie, które chcesz wykorzystać na stronie wystarczy je wybrać, a następnie zatwierdzić swój wybór:

W przypadku korzystania z zasobów Envato każdy element bez względu czy to będzie zdjęcie na stronę czy grafika na billboard jest przypisywany do projektu i do tego projektu przypisana jest licencja na dany obiekt. W momencie gdy zepniesz Envato Elements ze swoją stroną w opisany powyżej sposób zostanie automatycznie utworzony projekt o nazwie Twojej witryny, więc wybierając zdjęcie będzie on już odpowiednio oznaczony. Jedyne co Ci pozostaje, to kliknąć w przycisk utworzenia licencji i tym samym umieszczenie zdjęcia na stronie. Oto nasz pingwin:

Zdjęcia, przynajmniej te na których robiłem testy okazały się od razu całkiem przyzwoicie zoptymalizowane więc spokojnie można je umieszczać w ten sposób. Jeśli masz wtyczkę, która dodatkowo w tle dba o optymalizację, z pewnością ten obszar dopieści 🙂 To naprawdę bardzo wygodne i jeśli intensywnie rozwijasz swoją stronę z pewnością docenisz ten sposób publikacji zdjęć.

Podsumowanie

Envato udostępniło wszystkim użytkownikom WordPress’a i Elementora rewelacyjne narzędzie bardzo ułatwiające pracę z aranżacją treści na stronach. To największa jak na obecną chwilę biblioteka bezpłatnych templatek dla Elementora i znając Envato na długo taką pozostanie, zwłaszcza, że wg zapowiedzi mają się pojawiać kolejne obiekty mniej więcej raz w tygodniu. Jeśli faktycznie tak będzie, to tylko się cieszyć, bo będziesz miał nieustannie rosnący zasób nowych kreacji, które mogą uatrakcyjnić Twoją witrynę.

Posiadacze Elementora PRO skorzystają z potencjału wtyczki w jeszcze szerszym zakresie, a Ci, którzy dodatkowo zdecydują się na subskrypcję Envato Elements, dostaną również dostęp do banku zdjęć, które błyskawicznie można wstawić na stronę i oczywiście innych zasobów dostępnych już bezpośrednio na platformie.

Przydatne linki:

Inne artykuły na temat Elementora

Elementor PRO 3.7

Elementor PRO 3.7

Kilka dni temu zapewne spora część z nas, a przynajmniej ta korzystająca z Elementora PRO, przeprowadziła jego aktualizację do wersji 3.7. Pamiętacie film o zapowiedzi...

Przeczytaj
Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

2 komentarze

  1. Dawid pisze:

    Hej! A takie pytanie, jeśli chcę zakupić szablon oparty na Elementorze w ThemeForest, to muszę oddzielnie wykupić Elementor PRO + Szablon?

    1. Zazwyczaj szablony bazują na bezpłatnej wersji Elementora więc wystarczy sam zakup szablonu i wszystko powinno działać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *