W tym artykule przyjrzymy się niektórym z ciekawszych dodatków do Elementora. Elementor, to aktualnie zdecydowanie najlepszy builder i chyba najlepsze rozszerzenie WordPress’a w całej jego kilkunastoletniej historii dla osób, które chcą samodzielnie stworzyć atrakcyjną stronę.

Swoją popularność Elementor zawdzięcza przede wszystkim niesamowitym możliwościom, a także dostępnej bezpłatnie podstawowej wersji wtyczki, która niezwykle optymalizuje pracę. Poza tym popularność tej wtyczki, to także zasługa niedrogiej wersji PRO tego rozszerzenia, która przeobraża naszą witrynę w rasowy kreator nie tylko zawartości strony, podstrony czy artykułu, ale także całego layoutu witryny!

Elementor to także środowisko umożliwiające jego rozbudowę. Dzięki temu wielu developerów i agencji z całego świata opracowało własne dodatki wzbogacające tego buildera o kolejne, niesamowite możliwości.

Wybrałem kilka z najlepszych, które w mojej ocenie zasługują na zainteresowanie, a pierwsza czwórka to zdecydowani faworyci.

Ranking Nazwa Dodatków Cena
1
50+
$49 / rok dla 1 strony
2
23+
$49 / rok dla dowolnej ilości stron
3
55+
$29,97 / rok dla 1 strony
4
15
$49 / rok dla 1 strony
5
Element Pack
100+
$99 / rok dla 1 strony
6
WidgetKit for Elementor
20+
$39 / rok dla 1 strony
7
Livemesh Addons for Elementor
28+
$37 / rok dla 1 strony
8
Powerpack for Elementor
50+
$59 / rok dla 1 strony
9
Sizzify Elementor
18+
$46 / rok dla 1 strony
10
Premium Addons for Elementor
50+
$39 / rok dla 1 strony

W praktyce dostępne są dziesiątki rozszerzeń dla Elementora, które wzbogacają go o dodatkowe widgety mniej lub bardziej atrakcyjne. Owszem, wiele z oferowanych przez nie modułów pokrywa się czyli np. widget odpowiedzialny za wyświetlenie listy artykułów może być dostępny w wielu dodatkach, ale każdy będzie miał specyficzne właściwości jakie zaprojektował autor dodatku. Innymi słowy w jednym rozszerzeniu dla Elementora ten widget pełniący funkcję X będzie atrakcyjniejszy od widgetu pełniącego to samo zadanie w innym dodatku.

Dlatego decydując się na zakup powinieneś najpierw uważnie przyjrzeć się temu co realnie dane rozszerzenie, na które masz ochotę oferuje. Na stronach producentów znajdziesz demówki, dzięki którym szybko sprawdzisz czy dane rozszerzenie wpisuje się w Twoją wizję rozwoju strony i czy warto w nią inwestować.

Przyjrzyjmy się pierwszej czwórce z tabeli powyżej, którą uważam za zdecydowanie najlepszą, przynajmniej jak chodzi o obecną chwilę.

Elementor PRO

To rozszerzenie, które rekomenduję z zamkniętymi oczami. Zdecydowany numer 1 na liście. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na możliwości, ale także dlatego, że producentem jest ta sama firma, która stworzyła i rozwija Elementora. W konsekwencji mamy produkt świetny jakościowo i perfekcyjnie współpracujący z podstawową wersją Elementora, a to niezwykle istotne.

W praktyce to dodatek, od którego powinieneś zacząć jeśli chcesz sensownie rozszerzyć możliwości Elementora w wersji bezpłatnej.

Bezpłatna wersja Elementora oferuje nam 30 podstawowych widgetów, natomiast instalując rozszerzenie w Elementora PRO zwiększymy ich liczbę do ponad 50.

Lista widgetów elementor pro
lista widgetów elementor pro cz. 2

Elementor Pro obsługuje również funkcje tzw. dynamicznej zawartości. Można więc wstawić w określonym miejscu strony np. w nagłówku, treść generowaną dynamicznie (data publikacji, obrazek wyróżniający, tytuł itd…). Rozszerzenie integruje się także z innymi wtyczkami, takimi jak Pods czy Advanced Custom Fields (ACF), przenosząc tym samym zarządzanie treścią dynamiczną na zupełnie nowy poziom.

Elementor Pro oddaje do Twojej dyspozycji świetne narzędzia marketingowe np. w postaci okienek popup, które możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów, np. w klasyczny sposób budując listę mailingową, informując o akcjach promocyjnych czy tworząc atrakcyjne wysuwające się boczne sekcje strony z aktualnościami, aktywnością na FanPage, filmami i czym tylko zechcesz. 

Bardzo rozbudowane możliwości konfiguracji okienek z wieloma wyzwalaczami sprawia, że ten dodatek staje się świetnym narzędziem w rękach każdego marketera, także początkującego, skutecznie podnoszący współczynnik konwersji na stronie.

popupy

Masz do dyspozycji ponad 300 szablonów, zarówno całych podstron i wybranych sekcji jak: nagłówek, stopka, popup itp., które niesłychanie ułatwią Ci budowę i atrakcyjną aranżację zawartości poszczególnych stron/podstron/artykułów.

Dodatek dla jednej witryny to koszt 49 dolarów rocznie. Jeśli jesteś agencją lub freelancerem masz do dyspozycji także licencję rozszerzoną umożliwiające Ci instalację Elementora Pro na dowolnej ilości stron, również dla swoich Klientów. 

Jednak w trakcie gdy piszę ten artykuł na stronie z cennikiem pojawiła się informacja o miesięcznym modelu rozliczeniowym! Póki co próbując zakupić Elementora Pro mogę skorzystać tylko z rocznej płatności, ale wygląda na to, że za chwilę można będzie płacić za ten dodatek także miesięcznie np. po 5 dolarów, co będzie mniej obciążającym jednorazowo wydatkiem i tylko nieznacznie większym w skali roku.

elementor pro cennik

Jeśli chcesz lepiej poznać możliwości Elementora Pro przejdź na stronę dodatku klikając w poniższy przycisk.

Ultimate Addons for Elementor

To jeden z moich ulubionych dodatków dla Elementora. Niezwykle popularny, głównie za sprawą autora, którym jest firma rozwijająca m.in. motyw Astra czy wtyczkę CartFlows. To oni są również twórcą świetnego, całkowicie bezpłatnego rozszerzenia dla edytora Gutenberg o podobnej nazwie Ultimate Addons for Gutenberg. Polecam przetestować jeśli nie znasz.

Lubię ich dodatki Elementora zwłaszcza jak chodzi o okienka modalne czy widgety video, ale oczywiście każdy uzytkownik ma inne preferencje więc dla Ciebie inne widgety mogą okazać się bardziej użyteczne. Generalnie do dyspozycji masz na obecną chwilę 23 widgety, którymi możesz wzbogacić swoją stronę.

ultimate addons elementor widgety
ultimate addons elementor widgety cz 2

Jeśli chodzi o koszty, to dodatek możesz wykupić w analogicznej cenie jak ma to miejsce w przypadku ElementoraPro 49 dolarów / rok. Z tą różnicą, że wtyczkę możesz zainstalować na dowolnej ilości stron. Możesz także skorzystać z większych pakietów dla Agencji, gdzie poza samą wtyczką dostaniesz także motyw Astra i inne dodatki.

ultimate addons elementor cennik

Elementor Essential Addons

Jeszcze do niedawna ta wtyczka dostępna była w modelu freemium, a więc miała swoją darmową wersję w repozytorium WordPress’a. Niestety to się zmieniło i aktualnie wtyczka dostępna jest wyłącznie w modelu płatnym.

Oferuje imponującą ilość widgetów. Na obecną chwilę jest ich ponad 55, a modułowa architektura umożliwia aktywowanie tylko tych dodatków, z których chcemy korzystać.

Essential backend

Jeśli chodzi o koszty, to wtyczka wypada bardzo atrakcyjnie ponieważ dla jednej strony możemy ją wykupić w cenie 29 dolarów na rok. Jeśli chcielibyśmy uruchomić ją na wielu stronach, wówczas musimy wydać niecałe 60 dolarów.

Mamy opcję zakupu wieczystej licencji, a więc płacimy jednorazowo niecałe 170 dolarów i korzystamy z wtyczki i jej aktualizacji bez dodatkowych opłat w przyszłości.

UA Cennik

Crocoblock

Crocoblock to bardzo udany projekt. Wcześniej twórcy sprzedawali pojedyncze dodatki na CodeCanyon, ale stosunkowo niedawno zebrali wszystkie te rozszerzenia w jednym produkcie, który nazwali Crocoblock.

Co znajdziemy w zestawie?

  • JetElements: Ten dodatek wzbogaca Elementora o dziesiątki widgetów
  • JetMenu: Rozszerzenie umożliwiające tworzenie zaawansowanych menu w układzie pionowym i poziomym. Wszystko to oczywiście za pomocą Elementora.
  • JetTabs: Pozwala organizować treść przy wykorzystaniu zaawansowanych zakładek
  • JetBlog: Dodaje widgety do Elementora związane z wpisami na blogu
  • JetReviews: Dodaje do Elementora moduł opinii
  • JetWoobuilder: Ten dodatek z pewnością spodoba się osobom, które na bazie WordPressa i WooCommerce prowadzą lub planują uruchomić własny sklep internetowy.
  • JetTricks: Dodawanie animacji do sekcji strony.
  • JetThemecore: Umożliwia tworzenie stron internetowych z gotowych szablonów
  • JetBlocks: Dodatek umożliwia tworzenie nagłówka i stopki oraz wzbogacać je wieloma widgetami.
  • JetEngine: Zaawansowany edytor dynamicznej zawartości
  • JetPopup: Pozwala na tworzenie w Elementorze zaawansowanych okien typu popup
  • JetSmartfilters: Umożliwia wdrożenie filtrów dla produktów WooCommerce
  • JetProduct gallery: Jak sama nazwa wskazuje, przy wykorzystaniu tego dodatku możemy zarządzać galeriami produktów
  • JetSearch: Zaawansowana wyszukiwarka
  • JetComparewishlist: Dodaje funkcjonalność porównywania produktów i listy życzeń dla sklepów działających na WooCommerce
crocoblocks

Na stronie producenta możesz przyjrzeć się każdemu z powyżej wymienionych dodatków w akcji. Pakiet zawiera także motyw Kava Pro, z którego możesz skorzystać lub nie jeśli preferujesz inne rozwiązania takie jak jak np. ja, czyli: Astra, GeneratePress czy OceanWP.  Do biblioteki Elementora powyższe rozszerzenia dorzucają także garść profesjonalnych szablonów dla stron lądowania i innych.

Bez wątpienia atutem Crocoblock jest jego modułowość, a więc jeśli kupimy to rozszerzenie możemy na danej stronie aktywować tylko te dodatki, z których faktycznie korzystamy.

Jeśli chodzi o cenę to zaczyna się od 49 dolarów / rok dla jednej strony. Jeśli chcemy uruchomić Crocoblock dla dowolnej ilości witryn trzeba zapłacić 79 dolarów rocznie. Ale jest także możliwość płatności jednorazowej, która daje nam nieograniczony w czasie dostęp do wszystkich aktualizacji dodatków. Koszt takiej licencji to 299 dolarów.

crocoblock cennik

Inne rozszerzenia

W tabeli na początku artykułu znajdziesz także inne dodatki do Elementora. To również propozycje, którym warto się przyjrzeć. Linki do stron projektów poniżej:

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się nad rozszerzeniem możliwości darmowej wersji Elementora, to w pierwszej kolejności zaktualizuj go do wersji PRO. Elementor Pro zaoferuje Ci znacznie więcej niż pozostałe dodatki. Wynika to głównie z faktu, że to rozszerzenie jest rozwijane przez twórców Elementora, a więc jest naturalnym jego przedłużeniem oferującym rewelacyjną funkcjonalność, wydajność i kompatybilność, a także równoległy rozwój.

Na pozostałe rozszerzenia decyduj się w sytuacji gdy stwierdzisz, że brakuje Ci czegoś w Elementorze Pro, co możesz osiągnąć wykorzystując inną wtyczkę. Którą? To przede wszystkim zależy od Twoich potrzeb. Moje rekomendacje znasz, natomiast bezwzględnie sprawdź na stronach producentów możliwości poszczególnych wtyczek i ich widgetów. Na tej podstawie ostatecznie zdecyduj.

Inne artykuły na temat Elementora

No posts found!

Udostępnij

Zobacz również

MasterStudy LMS

MasterStudy LMS

Za sprawą pandemii rozwiązania LMS (Learning Management Systems) zyskały na popularności. Wiele osób dostrzegło dla siebie szansę w oferowaniu własnych szkoleń online, co doprowadziło do

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *